اگر مثل بیشتر وبلاگ نویس ها و صاحبان کسبو کار های امروزی هستید، احتمالا احساس می‌کنید که فعالیتهای بازاریابی تان هرگز پایان نخواهند یافت. درست وقتی که فکر می‌کنید همه چیز را تمام کرده‌اید، متوجه می‌شوید که چند چیز دیگر وجود دارد که باید انجام دهید. ارتباط برقرار کردن با چنین موضوعی سخت نیست.

یکی از بهترین روشها برای انجام فعالیت های بازاریابی این است که آن را به یک عادت تبدیل کنید. و فقط یک ساعت در روز را برای فعالیت‌ های بازاریابی خود کنار بگذارید. اما شاید از خودتان بپرسید این کار امکان پذیر است؟ جواب مثبت است. و چندین فعالیت های بازاریابی وجود دارد که می تواند در کمتر از یک ساعت با بهترین بازدهی ها انجام بگیرد.

Marketing-stratergy-1.png

این شگفتانگیز است، که اگر با زمان کمتری سروکار داشته و یک برنامه ریزی مشخص داشته باشید، میتوانید این کار را در یک ساعت به پایان برسانید. فکر می‌کنید برای انجام کاری مفید به بیش از یک ساعت نیاز دارید؟ دوباره فکر کنید! در این مطلب ۹ فعالیت بازاریابی را که می‌توانید تنها در یک ساعت یا کم‌تر انجام دهید، به اشتراک گذاشته ایم. قبل از خواندن ادامه مطلب لازم به ذکر است که، بسیاری از این فعالیتهای بازاریابی ۱۰۰ % آزاد هستند؛ و برخی اوقات بسیار کم‌تر از یک ساعت زمان می‌برند!

انجام فعالیت های بازاریابی با وبلاگ نویسی در مورد محصولات یا خدمات‌تان

اگر یک وبلاگ دارید، این اولین موقعیتی است که باید در آن به فعالیت های بازاریابی خود بپردازید. وبلاگ شما جایی است که خوانندگان را جذب می‌کنید؛ و از طرفی به وب سایت خود لینک میدهید. البته مهم است که از طریق به اشتراک گذاشتن نکات و اطلاعات ارزشمند، به مخاطبین خود اعتماد کنید.

اگر مطمئن نیستید که می توانید از کجا شروع کنید بهتر است در این رابطه یک تحقیق کوچک شروع کنید. یا ببینید که دیگر سایت ها بخش وبلاگ خود را چگونه سازماندهی نموده اند.

گرافیک های مربوط به صفحات اجتماعی خود را ایجاد کنید.

خوشبختانه، ابزار های شگفتانگیز بسیاری وجود دارند تا هر کسی بتواند گرافیک رسانه‌ های اجتماعی خود را به سرعت و به راحتی خلق کند. این شامل موارد زیر است:

· جلد های تصاویر
· عکس های پروفایل
· پست گرافیکی وبلاگ
· نقل قول های گرافیکی
· امکانات در این مورد بی پایان است.

facebook-marketing-strategies-chalk-talk-825x510.jpg

انجام فعالیت های بازاریابی به کمک امکان لایو فیسبوک

امکان لایو فیس بوک راهی خوب برای برقراری ارتباط با مخاطب تان به روش شخصی و مشخص است. در اینجا ایدههایی برای لایو فیس بوک در جهت انجام فعالیت های بازاریابی، آورده شدهاست:

 آموزش‌ های مربوط به محصول
 مصاحبه
 انجام مسابقات و پیشنهادات
 فیلم‌ های مربوط به پشت صحنه
 برگزاری کارگاه‌ های آموزشی

بخش آنالیز وب سایت خود را چک کنید.

نظارت بر فعالیت وب سایت، به طور منظم برای فعالیتهای بازاریابی بسیار مهم است. این میتواند به شما کمک کند که بفهمید کدام موضوعات و انواع محتوا ها در واقع بیشتر از مابقی طرفدار دارند. همچنین این بررسی می تواند به شما نشان دهید؛ که در کجا بازدید کنندگانتان از وب سایت شما دیدن می‌کنند. و این می‌تواند کلید فهمیدن این نکته باشد که چگونه و کجا می‌توانید محصولات خود را تبلیغ کنید. در اینجا چند حوزه کلیدی برای توجه به موارد زیر آورده شده‌ است:

· بهترین محتوای سایت
· صفحات فرود بالا
· منابع ترافیک بالا
· کاربران ماهانه
· زمان باقی ماندن کاربر روی صفحه
· نرخ برگشت

نوشتن یک پست وبلاگ ساده

در حال حاضر، هر پست وبلاگی را نمی توان در یک ساعت یا کم‌تر نوشت. اما بعضی ها می‌توانند. در اینجا چند نکته برای نوشتن یک پست وبلاگ بسیار سریع و با ارزش برای انجام فعالیت های بازاریابی آسان، آمدهاست:

 یک پست حاوی لیست (مثلا 10 مورد از بهترین روش‌ها برای انجام یک کار خاص را بنویسید.)
 هنگام نوشتن هر نوع حواسپرتی را حذف کنید.
 قبل از شروع نوشتن یک طرح کلی کوتاه ایجاد کنید.
 همیشه به یاد داشته باشید که برای چه کسانی می‌ نویسید.

اگر شما مشکلات و یا معضلات خوانندگان خود را در جلوی ذهن تان نگاه دارید، می توانید به سرعت از پس نوشتن یک راهنمای لازم برآیید. حتی می توانید این موضوعات را در لایو فیسبوک خود مطرح کرده و سپس به شرح کاملی از آنها در یک پست جداگانه در وبلاگ سایت خود، بپردازید.

Marketing-Audit-7.jpg

بررسی محتوای شبکه اجتماعی تان در هفته

رسیدن به محتوای ثابت برای پست در وب سایت‌های ارتباط جمعی می‌تواند گاهی اوقات حساس باشد. اما انجام آن پیش از زمانبه خصوص در دستههای مشخصمی‌تواند کل فرآیند را بسیار آسان‌تر و سریع‌تر کند. سعی کنید که از یک ابزار مدیریت رسانه‌ های اجتماعی برای برنامه‌ ریزی پستهای خود استفاده کنید. همچنین مهم است که مطمئن شوید که پی‌گیری رسانه‌ های اجتماعی خود را نیز دنبال میکنید.

یک تحقیق در رابطه با کلمات کلیدی انجام دهید.

بسیاری از وبلاگ نویسان و صاحبان کسب‌وکار فکر می‌کنند که سئو و تحقیق کلید واژه یک فرآیند طولانی و درگیر کننده است. درحالیکه قطعا جنبههایی از آن وجود دارند؛ که می‌توانند مدتی طول بکشند، اما انجام تحقیقات کلمات کلیدی یکی از آن‌ها نیست. سعی کنید برای این مورد از فعالیت های بازاریابی خود، یک ساعت وقت بگذارید؛ تا یک دسته از موضوعات و کلمات کلیدی را مشخص کنید. و آن‌ها را در یک سند یا صفحه گسترده برای پست‌های وبلاگ خود نگاه دارید.

فرستادن یک ایمیل به افراد موجود در لیست خبرنامه تان

اینطور فرض نکنید که شما نیاز دارید که ساعت‌ها مشغول و سردرگم در خبرنامه خود برای موثر بودن آن تلاش کنید. در اینجا ایدههایی برای خبرنامه بعدی تان وجود دارد:

· خلاصه هفتگی از آنچه در صنعت شما اتفاق می‌ افتد.
· یک نوشته با توجه به حمایت و تشویق کاربران
· پست کردن یک مطلب قدیمی از وبلاگ
· لیستی از نکات و فنون مربوط به صنعت خود ارائه بدهید.

ایجاد یک فرآیند سریع بازاریابی ایمیلی (OPT – In) یا محتوا

برخی از فرایندهای بازاریابی ایمیلی بیش از یک ساعت طول می‌کشد تا ایجاد شود. اما ایجاد یک راهنمای ساده یک یا دو صفحه ای ساده، چک لیست، یا الگو نباید بیش از یک ساعت طول بکشد. در اینجا ایده‌ هایی برای ارتقا محتوای مورد نظر وجود دارد:

 برگه های مرتبط با اهداف کسب و کار
 لیست ابزار
 اهداف
 مطالب ویژه
 گزارشات مربوط به صنعت

هریک از این روش ها می توانند در طول هفته یا هر روز اجرا شوند. انتخاب هر کدام بسته به نظر شما متغیر است.

منبع:

https://abranchofholly.com/blog/marketing-activities

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *