چرا باید در زندگی زناشویی خود از تجربیات دیگران استفاده کنیم؟

همه به یک زندگی زناشویی شاد و با کیفیت فکر می کنند. تصور این که، چطور ممکن است یک ازدواج واقعا شاد داشته باشیم؛ بخشی از تفکرات همه ی آدم های بالغ است. یکی از سوالات مهم در این رابطه این است که، چه چیزی باعث ایجاد یک رابطه بلند مدت زناشویی می‌شود. و چرا بسیاری از آن‌ها آسیب‌پذیر هستند؟ یک امکان خوب برای شروع در این رابطه این است که، به تجربیات افرادی نگاه کنید؛ که روابط خود را در زمان طولانی ادامه می دهند.

01-priority-happy-relationsip-lechatnoir.jpg

بسیاری از آدم ها در رابطه با شروع یک زندگی زناشویی وحشت دارند. آن‌ها گمان می‌ کنند که ممکن است یک امر ناگهانی و پیش بینی نشده، زندگی آنان را مختل نماید. آیا تا به حال در کنار زوج هایی بوده‌اید که با خوشحالی با کسی که دوست داشته‌اند ازدواج‌کرده‌اند. آیا متوجه شده‌اید که چگونه با نگاه واقعی و سرشار از محبت به یکدیگر نگاه می‌کنند؟ چگونه احساسات خود را به آسانی با دیگران به اشتراک می‌گذارند؟ باید بدانید که آن‌ها نیز بزرگ‌ترین چالش‌ها را در زندگی زناشویی خود طی خواهند کرد؛ اما با وجود سعی دارند تا بهترین لحظات را به اشتراک بگذارند.

اهمیت انعطاف پذیری و مسئولیت پذیری در زندگی زناشویی

تقریبا همه‌ی ما وقتی قصد ازدواج داریم، یا شریک زندگی‌مان را انتخاب می کنیم؛ می خواهیم آنقدر خوشحال باشیم که انتخاب درست را انجام دهیم. در همین رابطه ما باید از خودمان بپرسیم، زوج‌های موفق چه چیزی دارند، چه کار می‌کنند، و یا چه احساسی از کنار هم بودن، دارند؟

چه چیزی باعث خوشحالی یک زندگی زناشویی بلند مدت می‌شود؟ تمامی زوج‌ها باید انتخاب خوبی از بابت شریک زندگی خود داشته باشند. و مهارت تسلط بر یک رابطه بلند مدت را توسعه دهند. عمدتا زوج‌هایی که صادق و قابل ‌اعتماد هستند؛ قادر به مواجهه با چالش‌های بزرگ می باشند.

انعطاف‌پذیر بودن بدون تلاش برای پیش‌بینی آینده، به در اختیار گرفتن ارزش‌های اصلی برای یاد دادن به فرزندان، مذهب، پول و رابطه جنسی و دوری از طلاق، به عنوان گزینه‌ای اساسی، کمک می‌کند. این تصور غلط را که ازدواج ها و رابطه زناشویی موفق همیشه موفق و خوشبخت هستند؛ را دور بیاندازید. در هر رابطه ای مشکلات و چالش هایی وجود دارد، و مدیریت این چالش ها یک رابطه را به موفقیت می رساند.

رمانتیک بودن را می توان زنده نگه داشت؛ تا بخش بسیار زیادی از روابط، شاد و بلند مدت ادامه یابد. لازم نیست تا حتما شریک زندگی تان را طوری انتخاب کنید که تنها به این بخش اهمیت می دهد. عادی بودن همواره بهتر از تلاش بی جا برای بدست آوردن جزئیاتی است؛ که یک زندگی زناشویی را از بیخ و بن از بین می برند.

همه ما مشتاقیم که از لحاظ عاطفی و عاشقانه دوست بداریم و دوست داشته شویم. به همین سبب باید یاد بگیریم تا همواره عاشق باشیم. این همواره عاشق بودن است که استرس و اضطراب را کاهش می‌دهد؛ و عوامل مرتبط با احساس خوب را نیز ارتقا می‌دهد.

برای اینکه بدانید چگونه می توان زندگی زناشویی بلند مدت و خوبی داشت، برخی از مهارت‌هایی که زوجین از آن‌ها استفاده می کنند، در ادامه آورده شده است. بهتر است تا با یکدیگر به بررسی آنان بپردازیم.

istock-504615172.jpg

 آگاهی یافتن در بحث‌ های شدید و یا سکوت طولانی مدت طرفین

بسیاری از زوج‌ها در زندگی زناشویی خود تمایل دارند بر بحث‌های مختلف تمرکز کنند. اما زوج‌های موفق توانایی حل این تفاوت‌ها را دارند. این تجربه عمدتا، یک سطح عمیق‌تر از درک بین زوج‌ها ایجاد می‌کند.

 آن‌ها به طور موثر گوش داده، و به طور موثر با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند.

هنگامی که در مورد توانایی برقراری ارتباط موثر صحبت می‌کنیم، در حال تاکید بیشتر بر درک متقابل، برعکس آماده شدن برای پاسخ هستیم. در حالی که عمدتا در رابطه های کوتاه مدت طرف مقابل صحبت می‌کند، و همسر او بدون فکر و تامل پاسخ می دهد. پس برای بهبود این امر همیشه زمانی را در نظر بگیرید، و به شریک زندگی تان توجه کامل خود را نشان دهید. این موضوع باید درست زمانی که او چیزی برای گفتن دارد آغاز شود.

 آنها احترام متقابل برای یکدیگر قائلند.

افزودن احترام متقابل به یکدیگر به بخشی از آرایش روابط شما تبدیل به امری همیشگی خواهد شد. و این موضوع به این معنی است که احترام در زندگی زناشویی شما حرف اول را می زند. کسانی که احترام یکدیگر را در موقعیت های مختلف، حتی در موارد حساس و تنش زا نگه می دارند عمدتا موفق تر از کسانی هستند که بی پروا سخن می گویند. این مسئله بلوغ فکری شما را برای شروع یک زندگی زناشویی نشان می دهد.

 زوجین موفق همیشه همه چیز را جذاب نگه می‌دارند.

در همین رابطه، زوجین موفق احساسات یکدیگر را تحسین می کنند. آنها به طور مداوم صمیمیت خود را پرورش داده، و هم زمان با هم همکاری می کنند.

 آن‌ها می‌دانند که عشق مانند بسیاری از جوانب زندگی رشد می‌کند.

عشق و روابط احساسی همواره نیاز به تکامل دارد. برای رسیدن به روابط و زندگی زناشویی شاد نمی توان با یک رویه انتظار داشت تا عشق و رابطه شما در پله اول باقی بماند. روابط نیاز به تلاش، علاقه و هیجان دارد تا به قول معروف زنده و پویا باقی بماند.

Article-3-What-To-Text-Him-To-Make-Him-Smile-New.jpg

 نگه داشتن شادی و حس شوخ طبعی خود

هنگام مواجهه با چالش‌ها، طنز پردازی و شوخی یکی از عناصری است که واقعا به زوج‌ها کمک می‌کند. این شوخ طبعی در کنار درک و انعطاف پذیری ذکر شده در قسمت ابتدایی بحث به همراه احترام مقابل، باید به درستی نگه داشته شود. سعی کنید تا زمانی که در زندگی زناشویی خود با مانعی مواجه می‌شوید؛ یک زمینه‌ی مشترک را با هم پیدا کنید و یا تصمیم بگیرید که آن را به تنهایی رها کنید.

 زوجین موفق آداب و رسوم روزمره‌ای دارند؛ که به حفظ پیوند آن‌ها کمک می‌کند.

زوجین با در آغوش گرفتن یا گرفتن دست یکدیگر در هنگام پیاده‌روی یا لذت بردن از یک فنجان چای در پایان روز این آداب و رسوم را حفظ یا به نوعی تقویت می کنند. نباید اجازه دهید که بعد از ازدواج و گذشت زمان مشخصی در زندگی‌تان، روابطتان نیز به عادت یا روتین خسته کننده تبدیل شود.

منبع:

https://www.yourtango.com/experts/louise-armstrong/10-skills-best-long-term-partners-have-mastered

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *