انسان باید دائما به دنبال بهترین راهنمایی ها برای مدیریت زمان باشد؛ تا بتواند کارهای بیشتری انجام داده، و به نوعی موثرتر از همیشه رفتار کند. دنیا به سرعت در حال حرکت است. و به نظر می‌رسد که کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارند. اگر دیدید که روز‌های شما به طور معمول با استرس یا خستگی پایان داده می شوند، زندگی شما نیازمند تغییر جدی است. با بهبود مدیریت زمان و آموختن مهارت‌های مرتبط با بهره‌وری آن، شما می‌توانید زمانی را برای خودتان آزاد کنید.

Wasting-Time.jpg

نکات مرتبط با مدیریت زمان برای بدست آوردن ارتباط موثرتر در زندگی

مدیریت زمان فوق‌العاده‌ است! از طریق قدرت مدیریت زمان می‌توانید:

· بهتر است روز خود را اولویت‌ بندی کنید.
· روی موارد درست تمرکز بیشتری داشته باشید.
· از وقت خود استفاده کنید.
· انجام کارهایی که برای شما اهمیت بالاتری دارد.

هر کسی را این روزها می توان پیدا کرد؛ که یک برنامه روزانه‌ی شلوغ دارد. اما در عین حال کسانی هستند؛ که به ظاهر می‌توانند همه چیز را به موقع انجام دهند. مدیریت زمان جادو نیست؛ و هرگز نمی توان چنین انتظاری داشت. چون با داشتن یک استراتژی برای پیشبرد زمان خود به بهترین شکل، می‌توانید مطمئن شوید که در مسیر درستی قدم می گذارید.

هنگامی که شما قادر به مدیریت زمان خود باشید؛ به راحتی می توانید کار بر روی جزئیات روزانه‌ای که برای شما اهمیت دارند را آغاز کنید. این کار باعث می شود تا دستیابی به اهداف ، حرکت رو به جلو، ایجاد زندگی مطلوب بسیار آسانتر انجام شود. در اینجا شش گام ساده و عالی برای مدیریت زمان و بهره وری آورده شده است. که به شما کمک می کند تا زمان خود را بطور موثر در زندگی روزانه‌، هماهنگ نمایید.

گام نخست : یک لیست ایجاد کنید.

هنگامی که یک لیست ایجاد می کنید، همه چیز سریعتر پیش خواهد رفت. کسانی که از انجام این کار صرف نظر میکنند؛ بیشتر سعی دارند تا دستور کار را به خاطر بسپارند. وقتی سعی کنید چیزهای زیادی را در یک زمان به یاد بیاورید، توانایی شما در تمرکز کاهش یافته و احتمال فراموش کردن موارد مهم بالا می‌رود.

بنابراین ذهن خود را از هرگونه حواس‌پرتی خالی کرده. و لیستی از کارهایی را که می‌خواهید انجام دهید تهیه کنید. زمانی که این لیست را طراحی می کنید، سعی نمایید تا کلمات خاصی را به آن اضافه کنید. این کلمات خاص باید تنها برای شما معنا داشته باشند. این عمل به ذهن شما اجازه می دهد تا آن عمل بهتر را تجسم کنید. در نتیجه زمانی که وقت آن می رسد، بتوانید بهتر عمل کنید. در واقع یکی از بهترین راهها در این مرحله برای مدیریت زمان، ایجاد یک لیست هوشمند است. یعنی: اولویتبندی وظایف و اهمیت آن‌ها.

AdobeStock_104352051.jpeg

گام دوم : عمل کردن به وظایف را فراموش نکنید.

یکی از نکات مهم مدیریت زمان برای تمامی افراد در هر حوزه‌ای، به تعویق انداختن کارهای غیر ضروری، و یا در واقع اجرای یک کار چالش برانگیز است. از یک وظیفه تا وظیفه‌ی دیگر، با حسی از عمل و فوریت حرکت کنید.

این حرکت شما را به جلو می برد. و به نوعی باعث می شود تا با سرعت بیشتری کارهای خود را انجام دهید. هر چه بیشتر و سریعتر وظایف خود را انجام دهید؛ بهتر می‌توانید خود را برای اقدامات عالی و فرصت‌های مناسب در آینده آماده کنید.

گام سوم : کارهایتان را در اسرع وقت انجام دهید.

این یکی از نکات ساده، اما موثر در مدیریت زمان است: همین الان کارهایتان را انجام دهید. وقتی کاری برای انجام دادن دارید، جلو بروید و سریعا آن‌را به اتمام برسانید. به یاد داشته باشید که معطل کردن کار ها، هیچوقت انتخاب مناسبی برای پیشبرد اهداف و رسیدن به موفقیت نیست.

لیست کارهایی که شما باید انجام دهید؛ به طور اجتناب‌ ناپذیری بیش از 24 ساعت روز طول می‌کشد. بنابراین مدت زمانی که برای انجام کاری نیاز دارید، هدر نخواهد رفت. آنچه که واقعا در این میان با اهمیت جلوه می کند، با صرف زمان بیشتر، کمی بهتر پیش خواهد رفت.

این کار مانند استفاده از زمان، برای مهمترین اهدافی است که کوتاه مدت بوده، و بیشتر در دسترس قرار می گیرند. در این مورد، همیشه می‌توانید برخی از فعالیت‌های مدیریت زمان سریع و آسان را تمرین کنید. و یا کمی وقت را، صرف توسعه مهارت‌ های مدیریت زمان خود نمایید.

گام چهارم: سریع حرکت کنید، اما به آرامی

عجله باعث هدر رفت وقت می‌شود.” این جمله، یکی از نکات مهم مدیریت زمان برای افراد حرفه‌ای‌، یا هرکس دیگری که باید به سرعت حرکت کند؛ اما به آرامی، صدق می کند. عجله همیشه نکته ی خوبی نیست؛ که بتوان به کمک آن کارها را انجام داد.

زمان‌هایی وجود دارد که به سرعت می‌توانند به خاطر فشار یا اشتباهات سهوی مجددا نیازمند دوباره کاری باشند. برای اجتناب از این حالت، بطور آگاهانه اقدامات خود را زیر نظر داشته باشید. و بیش از آنچه که انجام می‌دهید؛ آگاهانه و کاملا درست، در عین آرامش تصمیم بگیرید. در نتیجه هر چه بیشتر عجله کنید، بیشتر وقت تلف می‌کنید.

time-management-tips-1.jpg

گام پنجم: گام سوم را مجددا اجرا کنید.

همه‌ی ما مجبور به پر کردن لیست امور برای مدیریت زمان با کارها بی‌معنی بوده‌ایم. مشکل این است که در حالی که ما از این موارد در لیست خود عبور می‌کنیم، بدون اینکه به چیزی با ارزش دست یابیم، احساس موفقیت می‌کنیم. برای کمک به مبارزه با این مسئله، باید قانون شماره ۳ را دنبال کنید.

این یک ایده خیلی ساده است؛ سه کاری را که می‌خواهید در این هفته انجام دهید را یادداشت کنید. سپس چیزهایی که می‌خواهید به آن برسید را نوشته؛ تا اهداف هفتگی تان برآورده شود. شما می توانید این لیست را روزانه تکرار کنید. در حالت ایده‌آل، فهرست کاری روزانه به شما کمک می‌کند به سمت اهداف هفتگی، و البته قابل دستیابی خود حرکت کنید. این قانون به فراهم کردن ساختار و یک برنامه برای کار موثرتر کمک می‌کند.

گام ششم : از محول کردن یا تقسیم مسئولیت نترسید.

تا جایی که می‌توانید سعی کنید از دیگران برای کارهایتان کمک بگیرید. هر چه بیشتر این کار را انجام دهید؛ فرصت‌های بیشتری برای انجام کار‌های مهم‌تر خواهید داشت. این موضوع یکی از جمله مهمترین بخش های مدیریت زمان است که اغلب به آن بی توجهی می شود. اما باید بدانید که فوق العاده مناسب است. با محول کردن کارهایی که مهم نیستند، شما آزاد هستید تا از زمان خود به روش‌های بهتری استفاده کنید.

منبع:

https://quickbooost.com/tips-better-time-management/

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *