Dave_Ramsey-دیو رمزی

Dave_Ramsey-دیو رمزی


توصیه مالی دیو رمزی در جهت موفقیت بیشتر

توصیه مالی همیشه برای هرکس در هر جایگاهی راه گشا است. و تفاوتی هم نمی کند که به چه میزان ثروت در اختیار دارد. اگر دیو رمزی را نمی شناسید باید بگوییم که او، یکی از معروف‌ترین بازرگانان و مدیران مالی آمریکایی قرن بیست و یکم است.

در سنین جوانی به دلیل خستگی ناشی از پشیمانی مربوط به سیاست های مالی خود، تصمیم گرفت کنترل امور مالی خود را به دست گرفته، و به نوعی زندگی اش را تغییر دهد! او به خاطر موفقیتش به یک نویسنده مشهور، سخنگوی انگیزشی، توصیه مالی، شخصیت تلویزیونی و تاجری موفق تبدیل شده‌ است. در ادامه این مطلب 9 توصیه مفید از سوی وی آورده شده است؛ که به شما کمک می‌کند تا از قرض و پرداخت هزینه های گزاف خلاص شوید و بیشتر پس‌انداز کنید.

Dave_Ramsey-1910x1000-cnbc-min.jpg

.

.

توصیه مالی یکم: هر مقدار پول باید یک نام مخصوص به خود داشته باشد.

بر اساس این توصیه مالی و به عبارت دیگر، شما باید بدانید که هر میزان پول در حساب بانکی شما از چه بابت و صرف خرید چه چیزی می شود؟ این گزینه بخش مهمی در مدیریت پول شما محسوب می شود. در این بخش از توصیه مالی شما باید دقیقا بدانید که چقدر می خواهید بابت اجاره بها، پول آب و برق، صورتحساب های مختلف، و غیره بپردازید. سپس پول های باقی مانده را به عنوان یک بودجه کلی در نظر بگیرید.

اگر به عادت های بد و به نوعی ولخرجانه ی خود بر روی چیزهایی که می‌خواهید خرج کنید، تسلط نیابید؛ هرگز به امنیت مالی نخواهید رسید. و هیچ بودجه ای نمی‌تواند برای شما و آینده تان باقی بماند.

توصیه مالی دوم: همیشه یک صندوق اضطراری داشته باشید.

قبل از اینکه بدهی های خود را پرداخت کنید، سرمایه‌گذاری کنید یا حتی پس‌انداز را شروع کنید؛ باید یک صندوق اضطراری ایجاد کنید. هزینه‌های غیر منتظره، مانند بیکاری، و بیماری بخش‌های بسیار عادی و به نوعی روندی طبیعی از زندگی هستند. بنابراین باید این توصیه مالی و ایجاد این صندوق برای روز مبادا را جدی بگیرید.

به طور ایده‌آل، یک صندوق اضطراری باید برای پرداخت ۳ تا ۶ ماه خرج شخصی شما کافی باشد. سعی کنید تا حداقل ۱۰ درصد از حقوق خود را، تا رسیدن به هدفتان حفظ کنید. گاهی اوقات، افزودن پول اضافی به صندوق اورژانسی تان، برای تسریع روند مالیاتی به سبب کاهش هزینه‌های ماهانه بسیار مفید و موثر عمل خواهد کرد. اگر شرایط بد اقتصادی برایتان بوجود بیاید، می‌توانید به صندوق اضطراری خود مراجعه کنید و حتی بدهی‌ هایتان را هم از این طریق پرداخت کنید.

ImageDetail_3c7a441c-1a4d-4bad-a969-1f1fd28b86bb_Gallery.jpg

توصیه مالی سوم: بودجهبندی موفق زمان می‌برد.

این توصیه مالی به شما اظهار می کند که، اگر ناراحت هستید؛ که بعد از سه ماه نمی‌توانید بودجه کافی خود را به دست آورید، هرگز تسلیم نشوید. ایجاد یک بودجه پایدار، می‌تواند تا ۶ ماه طول بکشد. این زمان برای انجام بودجه بندی به شما فرصت و انرژی کافی را می دهد. تا به نوعی بهتر تصمیم گیری کنید. برنامه های زیادی وجود دارد که به شما امکان می دهد بودجه خود را تنظیم کرده و سپس پس انداز کنید.

استفاده از این برنامه ها برای پیگیری و شناخت بدهی ها و هزینه هایی که پرداخت آنان الزامی است؛ یاری‌تان خواهد کرد. اول اینکه، شما باید همه داده‌ها و اطلاعات خود را پیگیری نموده؛ تا بتوانید بودجه بندی درستی را ترتیب دهید. فراموش نکنید که هر خرید را که به صورت نقدی انجام دادید، را به لیست بودجه بندی خود اضافه نموده؛ تا از هیچ نکته ای در این مرحله از امور مربوط به توصیه مالی غافل نشوید.

توصیه مالی چهارم: زندگی‌تان را براساس کل موجودی در اختیارتان پیش نبرید.

بسیاری از مردم به این فکر نادرست افتاده اند کهکاملا طبیعی است؛ که هر ماه فلان مقدار را برای خرج های روزانه خود در نظر بگیرند.” شما باید پول خود را برای خرج های ضروری در نظر گرفته، و یاد بگیرید که کم‌تر از چیزی که می‌خواهید خرج کنید. تا به نوعی موجودی آنچه که در اختیار دارید به صفر تبدیل نشود. خرج کردن تمام حقوق تان، معمولا به پایان دادن عمر اقتصادی زندگی‌تان منجر خواهد شد. در نتیجه این امر، باید مابقی عمر خود را به توجه بر قرض و بدهی های مختلف و دریافت وام های جورواجور صرف کنید. برای جلوگیری از پیش آمد چنین حالتی حتما این توصیه مالی را جدی بگیرید.

bing-ads-opening-up-their-wallet-for-webmasters.jpg

توصیه مالی پنجم: یافتن راهی برای صرفه جویی تا جای ممکن

این توصیه مالی دیو رمزی بسیار معروف است. او می‌گوید هر کسی می‌تواند با یافتن راهی برای صرفه‌جویی تا ۱۰۰ دلار در ماه تبدیل به یک میلیونر موفق شود. اگر تا ۴۰ سالگی صبر کنید تا پس‌انداز و سرمایه‌گذاری خود را آغاز کنید، باید هزاران دلار را در ماه تعویض کنید؛ تا به مبلغی که در طی آن سال‌ها به دست می‌آورید، برسید.

طبق این نکته، پس‌انداز کردن تنها ۱۰۰ دلار از ۲۵ سالگی تا سن ۶۵ سالگی با ۱۲ درصد رشد = 1,176,000 بر این اساس، هر کس باید یک میلیونر بازنشسته حساب شود.

توصیه مالی ششم: تغییرات مالی می توانند کمی ناخوشایند باشند.

این توصیه مالی قصد دارد تا به شما گوشزد کند که، اگر به میزان مشخصی از خرج و مخارج در زندگی خود استفاده می کنید؛ برای اینکه بدانید این خرج ها به چه میزان پول زندگی مالی تان را تحت تاثیر قرار داده اند، واقعا باید تغییراتی ایجاد کنید. و این تغییرات می توانند کمی ناراحت کننده و ناخوشایند باشند.

شاید این تغییرات در این توصیه مالی به شما یادآوری کند که پرداخت هزینه برای خرید یک ماشین جدید چندان هم لازم و ضروری نیست. عمده خرج های موجود در زندگی ما بخاطر طرز تفکر دیگران و نشان دادن توانایی مالی برای ارتقا جایگاه و مقام استفاده می شود.

این توصیه مالی خاطرنشان می کند که، شما باید بر روی خود و آینده تان تمرکز کنید. نه اینکه دیگران درباره شما چه فکری دارند. یادگرفتن خرید چیزهایی که به آنها نیازمند هستید، تا اینکه به داشتن آنان عادت دارید می تواند تحول بزرگی در شما و مدیریت امور مالی تان بوجود آورد. می‌توانید تصور کنید که وقتی به سن بازنشستگی رسیدید تا چه حد احساس بدی خواهید داشت؛ فقط وقتی که، بفهمید پول خود را صرف محصولات غیرضروری کرده‌اید.

منبع:

https://tradingaverage.com/9-dave-ramsey-money-tips-youll-wish-you-knew-sooner/

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.