5 قانون مهم در مذاکره حرفه ای

داشتن مذاکره حرفه ای مستلزم دانش و آگاهی است و بایستی با رعایت نکاتی مهم بتوانیم یک مذاکره موفق را پشت سر بگذاریم، سالانه چندین هزار مذاکره صورت می گیرد منتها تنها درصد کمی از آنها به عنوان یک مذاکره حرفه ای و موفق شناخته می شوند. اینکه صرفا یک مذاکره معمولی داشته باشیم و با اهدافی غیر منطقی با مشتری خود گفتگو کنیم به هیچ جایی نخواهیم رسید. برای اینکه موفق شویم و کسب و کارمان را به رشد و پیشرفت برسانیم باید بتوانیم چهارچوب و استراتژی مذاکره را مشخص کنیم، باید همه جوانب را ارزیابی کرده و بهترین ترفندها را برای موفقیت در مذاکره درنظر بگیریم. زمانیکه بتوانیم روی همه چیز مدیریت داشته باشیم موفقیت حتمی است. از این رو ما می خواهیم در این مقاله در رابطه با 5 قانون مهم در مذاکره حرفه ای مطالب مفید و مختصری را برایتان ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

انواع-مذاکره-و-کاربرد-آن

استفاده از زبان بدن در مذاکره حرفه ای

زبان بدن نوعی از فن بیان است که برای داشتن یک مذاکره موفق به دردتان می خورد. اینکه به موقع از حرکات دست و تماس چشمی استفاده کنید می تواند نیمی از راه را برایتان هموار کند. همه چیز به شما و جذبه ای که دارید بستگی دارد. افرادی که در مذاکره موفق می شوند به راحتی می توانند از زبان بدن خود استفاده کنند. آنها به خوبی می دانند در چه زمانی از حرکت دست استفاده کنند، در زمان نگاه به مشتری به او توجه کامل دارند و زمانیکه مشتری حرف می زند مستقیم به چشم هایش نگاه می کنند و به او نشان می دهند که حواسشان به آنهاست. برای اینکه در مذاکره موفق شوید، از زبان بدن استفاده کنید.

به خوبی گوش دهید!

شنونده خوبی باشید و گوش کردن را بیاموزید! هرگر در زمان مذاکره حرف طرف مقابل خود را قطع نکنید و افکارتان را کنترل کنید. مهم نیست مذاکره به چه صورت در حال جلو رفتن است، سعی کنید فرد معتبری به نظر برسید و مشتری به شما اعتماد کند. اجازه دهید همه چیز آرام و حساب شده به جلو برود و هیچ عجله نکنید.

قدرت خود را نشان دهید!

به گونه ای نشان دهید که کنترل همه چیز را دارید و می توانید اعتماد مشتری را جلب کنید، زمانیکه موفق شوید اعتماد او را جلب کنید می توانید مذاکره حرفه ای را پشت سر بگذارید.

اهل ریسک باشید!

برای داشتن یک مذاکره حرفه ای و موفق فقط کافیست اهل ریسک باشید! پیش قدم شوید و پیشنهاد اول را شما بدهید تا بتوانید نظر همه را به خودتان جلب کنید. افرادی که ریسک پذیرند به راحتی می توانند موفق شوند و کسب و کارشان را به رشد و موفقیت برسانند.

.

.

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *