5 عامل مهم برای رشد و توسعه فردی

برای اینکه به رشد و توسعه فردی برسیم باید راه رسیدن را به خوبی بدانیم! باید نقاط کور زندگیمان را پیدا کنیم و در عوض از عادت های خوب گردآوری کنیم! باید خودمان را بهتر بشناسیم و این چیزی است که در توسعه فردی اولین و اصلی ترین هدف است! آموزش توسعه فردی فقط و فقط روی خودمان کار می کند و هدفش شناخت دقیق خودمان است! به همین دلیل برای توسعه فردی قبل از هر اقدامی باید خودمان را از هر زاویه ای بسنجیم و همه چیز را ارزیابی کنیم! در این مطلب می خواهیم شما را با 5 عامل مهم که برای رشد و توسعه فردی مناسب است آشنا کنیم تا بتوانید برای ارتقاء خودتان اقدام کنید. با ما همراه باشید.

C:\Users\zh.garoon.m\Desktop\5-Ways-to-Set-a-New-Company-Up-for-Success.jpg

برای توسعه فردی ذهنتان را از هر چیزی پاک کنید!

قدرت ذهن و آرامش روح و روان در توسعه فردی نقش مثمر ثمری دارد. سعی کنید درگیر حاشیه ها نشوید و ذهنتان را مدام درگیر نکنید! خیلی از وقت ها افکار منفی در حال جویدن روحمان هستند و احساس می کنیم مغزمان قفل شده است. در چنین زمان هایی خودتان را با چیزهای خوب سرگرم کنید! موسیقی دلخواهتان را گوش دهید تا آرامش پیدا کنید و از افکار منفی دور شوید. این افکار می توانند تمام برنامه ها را خراب کنند و یک مانع بزرگ برای رشد و توسعه فردی شوند. از این رو افکارتان را مدیریت کنید تا ذهنتان آرام باشد.

کمتر پای برنامه های تلویزیون بنشینید!

برنامه های تکراری تلویزیون فقط وقتتان را هدر می دهد و مانع رشد و ارتقاء فردی است. اگر می خواهید موفق شوید و رشد کنید، ارزش وقت را بدانید و از آن به بهترین شکل استفاده کنید. وقتتان را پای تماشای برنامه های تلویزیونی هدر ندهید و سعی کنید همه چیز را کنترل کنید. دیدن برنامه ها را به حداقل برسانید و برای کارهایتان زمان بیشتری صرف کنید.

افسوس گذشته را نخورید!

همه ما آدم ها گذشته های عجیب و در خیلی مواقع غمگینی داریم که فکر کردن به آنها ما را دچار عذاب وجدان می کند و در خیلی از مواقع خودمان را سرزنش می کنیم و افسوس گذشته را می خوریم! منتها غرق شدن در گذشته نه تنها هیچ راه جدیدی برایمان باز نمی کند بلکه مانع بزرگی برای رشد و توسعه فردی ما خواهد شد. به همین دلیل اگر می خواهیم خودمان را از این بحران خودساخته نجات دهیم و زندگی سرشار از آرامش و عشقی برای خودمان بسازیم باید گذشته را رها کنیم و در حال زندگی کنیم!

در زمان حال زندگی کنید!

زندگی کردن در زمان حال باعث می شود از روزهایمان لذت ببریم، تفریح کنیم! برای خودمان دوستان جدیدی پیدا کنیم و از زمان حال لذت ببریم! سعی کنید کشتی های غرق شده ی خود را پیدا کنید و برای خودتان زندگی کنید. پیک نیک بروید، با دوستانتان بیشتر ارتباط برقرار کنید و برای زندگی خود بجنگید تا همه چیز مطابق با میل شما پیش برود. سعی کنید از قدم های آهسته شروع کنید و کم کم همه چیز را سر و سامان دهید.

استراحت بیشتری داشته باشید!

باید به خودتان و سلامتی اهمیت بیشتری دهید! زمانیکه در سلامت جسمی و روحی باشید بهتر می توانید روی اهدافتان فکر کنید و راههای جدیدی را انتخاب کنید! به استراحتتان اهمیت دهید و از خواب کافی برخوردار باشید! خواب کافی باعث می شود انرژی خود را در کل روز حفظ کنید و با انرژی تمام به کارهایتان برسید. شما مانند یک اتومبیل هستید و همانطور که اتومبیل برای حرکت به بنزین نیاز دارد، شما هم برای رشد و توسعه فردی به انرژی نیاز دارید و زمانیکه انرژی داشته باشید می توانید خودتان را به اهدافتان برسانید و رشد کنید.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.