پی‌گیری مسائلی مانند استقلال مالی، یک راه برای به دست آوردن آگاهی از پول و زمان است. زمانی که از نظر استقلال مالی هوشمند می‌شوید، مخارج شما کاهش می‌یابد. درآمد تان بالا می‌رود. و ارزش خالص سرمایه تان نیز افزایش می یابد. بنابراین تمام مشکلات مالی تان زمانی حل می‌شوند؛ که از این نظر هوشمند شوید.

به یاد داشته باشید که، ممکن است مشکلات یک شبه حل نشود. اما وجود یک تعهد برای دریافت هوش مالی، شما را از شر بدهی های مختلف خلاص کرده؛ به سوی رسیدن به موفقیت مالی هدایت میکند. در این مطلب گام‌ هایی آورده شده است که، همه ی ما نیاز داریم تا به واسطه ی طی کردن آن ها، به استقلال مالی برسیم.

screenshot-docs.google.com-2019.04.01-16-35-33.png

1. برای کسب استقلال مالی، همه چیز را به قیمت و با جزئیات ثبت کنید.

شاید این گام کمی جزئی نگری و ریز بینی خاصی را بطلبد. و نیاز به اختصاص زمان کافی برای خود داشته باشد. اما اگر این کار را بکنید، خواهید دانست که پولتان کجا می‌رود و دانستن این مسئله قدرت محسوب می شود. همچنین ابزارهایی برای کمک به شما در این مرحله وجود دارد.

سرمایه شخصی یک ابزار عالی و رایگان برای پی‌گیری درآمد و هزینه‌ ها است. این کار تا زمانی که شما از فرم‌ های الکترونیکی پرداخت برای همه چیز استفاده می‌کنید، تا حد یک درصد کاهش خواهد یافت. اگر پول نقد داشته باشید، باید آن را به صورت دستی وارد کنید. اما این کار بسیار آسان‌تر از انجام تمام کارها به صورت دستی است.

با این حال، اگر می‌خواهید از پی‌گیری مسائل استقلال مالی خود بیش‌ترین بهره را ببرید؛ این کار را به صورت دستی انجام دهید. شما می‌توانید هر خرید را با استفاده از مداد و کاغذ وارد کنید. و یا همچنین می‌توانید از هزاران نرمافزار پیگیری مالی استفاده کنید. برنامه GnuCash برای ردیابی تمام امور مالی مناسب است. این برنامه براساس اصل حسابداری دوطرفه می‌باشد؛ که در آن هر تراکنش دارای یک حساب کاربری و مقصد است. همه مقوله‌های درآمد و هزینه‌هادر واقعحسابهستند.

استفاده از این دست برنام ها در زندگی اقتصادی، مجددا بر تعهد برای ورود به اطلاعات دستی برای کسب استقلال مالی مناسب است. با پی‌گیری مسائل مالی خود، بیشتر متوجه می‌شوید که پولتان کجا می‌رود. اجباری بودن نوشتن تمام هزینه‌ها، تمام انگیزه لازم برای خرید محصولات مختلف را به واسطه مقدار اسکناسی که در اختیار دارید از بین می برد. زیرا هر کسی با بررسی آنها به خوبی متوجه می شود که باید دست از ولخرجی کشیده و به جای آن چیزهایی که نیاز دارد را، خریداری نماید. پیگیری هزینه‌ ها به افزایش آگاهی و استقلال مالی تان کمک میکند. و شما را در مسیر صرفه‌ جویی بیشتری قرار میدهد.

download.jpg

.

چگونه می توان از خرید های بیهوده پرهیز نمود؟

به احتمال زیاد شما وارد مسائل مربوط به ورود اطلاعات دستی خواهید شد، به خصوص در هنگام پرداخت پول نقد. این موضوع، بسیار مهم است. چون اگر شما شروع از چیزهای کوچک صرف نظر کنید؛ در طول یک سال آینده می توانید به استقلال مالی برسید. تصور کنید که هر روز یک خرید کوچک ارزان دارید. که اگر ثبت نشود، حساب خرج و دخل تان با یکدیگر متناقض خواهد شد. زیرا در طول مدت یک سال، پول زیادی خرج می‌شود. وقتی در مورد تعداد ساعاتی که می‌خواهید آن پول را به دست آورید، فکر می‌کنید، واقعا به فکر کمتر خرج کردن خواهید افتاد.

2.   انجام تنظیم جدولی ماهانه برای افزایش آگاهی از استقلال مالی

حالا که تصمیم گرفتید که تمام درآمد و هزینه‌های خود را با جزئیات لیست کنید؛ در نظر دارید که با تمام این داده‌ ها چه کار کنید؟ باید بدانید که در پایان هر ماه، زمان جدول بندی ماهانه است. این جایی است که تمام هزینه‌ ها و تمام درآمد خود را جمع می‌کنید. به همین سبب آن‌ ها را در مجموعه شخصی خود قرار دهید؛ و ببینید چه کار کرده‌اید.

اگر همه چیز خوب پیش برود باید به خودتان امتیاز دهید. این کارت امتیاز نزدیک شدن به استقلال مالی شماست. ببینید کدام دسته اکثریت هزینه‌ های شما را شامل می شود؟ که در کنار هیچ کدام از گروهها وجود ندارد؟ عمده پولتان خرج چه چیزی شده است؟ پس در این گام می توانیم نتیجه بگیرم که لیست کردن جزئیات آنچه که خرج می کنید، نه تنها خسته کننده و غیر ضروری نیست. بلکه لازم نیز هست.

Achieve_financial_independence_with_4_easy_steps_banner.jpg

3.  ارزیابی ارزش پول خود را بررسی نمایید.

شما به تنهایی همه چیز هایی که واقعا برایتان مهم هستند را می‌ دانید. در مورد آنچه واقعا در زندگی‌ مالی تان اهمیت دارد، فکر کنید و سپس دوباره نگاهی به جدول ماهیانه تان بیندازید. این بار می‌بینید که آیا مخارج تان با آنچه واقعا برای شما اهمیت دارد همخوانی دارد یا خیر.

انجام این تحلیل به صورت یک‌بار در سال مناسب است. چون اطلاعات بیشتری برای دیدن و تحلیل وجود دارد. ببینید که آیا این خرید با ارزشهایتان همخوانی دارد؟ اگر میزان ولخرجی ها بیش از حد بود مشکلی وجود نخواهد داشت. باید سعی کنید تا اشتباهات گذشته خود درس بگیرید. و در سال بعد برای رسیدن به استقلال مالی آن ها را تکرار نکنید.

4.   تعبیه نمودن، وفق دادن و غلبه بر امور مالی خود

وقتی که نگاهی به جدول بندی ماهانه مان می اندازیم، و بررسی می کنیم که آیا این روش، متناسب با ارزش‌های ما هست یا خیر، باید با این روند ادامه دهیم. ما باید به پی‌گیری هزینهها و درآمد خود با توجه به جزئیات و ریز کاری های مالی بپردازیم، همچنین در اینجا ارزیابی هم نباید فراموش شود. ممکن است که در بررسی های سالیانه متوجه نکاتی شویم، که بتوانیم در سال بعدی از آنها حذر کنیم. به هر حال رعایت این سه نکته ی تعبیه کردن، وفق دادن و غلبه بر ولخرجی ها و میزان درآمد می تواند ما را با استقلال مالی نزدیک تر کند.

هر ماه با افزایش آگاهی مالی که از پیگیری و تحلیل نتایج تان حاصل می‌شود؛ شما می‌توانید تصمیمات آگاهانه تری را در حالی که سرمایه ی قابل توجهی را به دست آورده‌اید، بگیرید. به یاد داشته باشید که، پول یک منبع محدود است، بنابراین با احترام با آن رفتار کنید.

منبع:

https://atypicallife.org/4-sure-fire-steps-achieve-financial-independence/

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *