4 مهارت ساده و ضروری برای برقراری ارتباط

مهارت برقراری ارتباط نه تنها در زندگی شغلی بلکه در زندگی شخصی هم اهمیت بسزایی دارد و باعث می شود بتوانیم با افراد بیشتری ارتباط برقرار کنیم و به اهدافی که داریم برسیم. خیلی از مواقع از اینکه نمی دانیم چطور و با چه کلماتی دیگران را در مقابل خواسته هایمان متقاعد کنیم دچار ناتوانی می شویم. برقراری ارتباط یک مهارت است و با چند اصل مهم می توانیم به خوبی ارتباط برقرار کنیم و فردی معاشرتی با فن بیان قوی باشیم. با ما همراه باشید تا شما را با 4 مهارت ساده و ضروری برای برقراری ارتباط آشنا کنیم.

social-anxiety-1

برای داشتن مهارت برقراری ارتباط، خوشرو باشید!

اولین چیزی که برای برقراری ارتباط مهم است، خوشرو بودن است، خوشرو باشید تا افراد بتوانند با شما احساس راحتی داشته باشند. لحن دوستانه به همراه یک لبخند واقعی معجزه می کند و باعث می شود دوستان زیادی را به طرف خود جلب کنید. زمانیکه بتوانیم درست ارتباط برقرار کنیم و افراد خوبی را در اطرافمان داشته باشیم می توانیم خوشحال تر باشیم.

قبل از هر اقدامی فکر کنید!

اگر می خواهید همیشه ارتباط اصولی و درستی داشته باشید، قبل از هر حرفی خوب فکر کنید. فکر کردن به شما کمک می کند تا بهترین جمله و رفتار را داشته باشید و هیچ زمانی ارتباط نامناسب را تجربه نکنید. بی شک ما در زندگی شغلی با افراد زیادی ارتباط برقرار می کنیم و افراد زیادی در موفقیت ما تاثیرگذار هستند. از این رو باید بتوانیم بهترین شیوه را برای برقراری ارتباط درنظر بگیریم و درست فکر کنیم تا بتوانیم درست حرف بزنیم.

پرحرفی ممنوع

پرحرفی به هیچ دردی نمی خورد. باید در یک ارتباط بتوانید حرف بزنید، سکوت کنید و به صحبت های طرف مقابل به خوبی گوش دهید. برای داشتن برقراری ارتباط از پرحرفی خودداری کنید. غالبا افراد از کسی که فقط خودش حرف می زند و به دیگران اجازه صحبت نمی دهد خوششان نمی آید.

خودتان باشید!

ما آدم ها باید یاد بگیریم که خودمان باشیم و به قدری خودمان را دوست داشته باشیم که دیگران هم این را حس کنند. زمانیکه خودتان باشید بهتر می توانید در برقراری ارتباط مصمم تر رفتار کنید. باید بدانید: مردم از کسی که با نقش بازی کردن می خواهند به اهدافشان برسند بیزارند، به همین دلیل سعی کنید در برقراری ارتباط خودتان باشید و نقش بازی نکنید. اینکار می تواند به نفعتان تمام شود و به اهدافی که در سر دارید برسید.

.

.

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.