3 قانون مهم برای داشتن سخنرانی تاثیرگذار

داشتن یک سخنرانی تاثیر گذار به این معناست که شما در چند قدمی رسیدن به اهدافتان ایستاده اید! یک لبخند رضایت بخش می تواند زمین و زمان را به هم گره بزند و شما فقط با یک جمله‌ی کوبنده، نمودار فروشتان را به اوج برسانید! موفقیت و رسیدن به یک فروش ایده ال فقط و فقط به نوع سخنرانی و جذب مشتری بستگی دارد. اگر در کسب و کارتان دچار لغزش و کاهش فروش شده اید! اگر می خواهید در میان رقیبان خود به پله اول رفته و نمودار فروشتان را افزایش دهید، فقط کافیست راه متقاعد کردن مشتریانتان را از بر باشید. به همین منظور ما در این مطلب می خواهیم در رابطه با راهکارهای داشتن یک سخنرانی ایده ال، مطالب مفید و کاربردی را برای شما همراهان عزیز و گرامی ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

C:\Users\zh.garoon.m\Desktop\giving-a-speach.jpgسخنرانی جذابی را ترتیب دهید!

بی شک تعداد سخنرانی هایی که سالانه انجام می شود بی شمار است، منتها فقط درصد کمی از آنها به هدفی که مشخص شده است خواهند رسید. برای داشتن یک سخنرانی ایده آل بایستی یک شروع خوب داشته باشید، جالب است بدانید: شما 7 ثانیه فرصت دارید تا مخاطبان را به خودتان جلب کنید. یکی از بهترین ترفندهای یک شروع خوب اینست که با یک داستان شروع کنید! داستان تعریف کردن قوه تخیل مخاطبان را به کار گرفته و احساس خوبی را در آنها ایجاد می کند، می توانید برای اینکه خودتان را معرفی کنید و دلیلتان از بودن در این سخنرانی را بیان کنید از آن استفاده کنید و با این روش نظر مخاطبان و افرادی که در جلسه حضور دارند را به خودتان جلب کنید.

برای داشتن یک سخنرانی خوب، جذاب باشید!

اگر از زبان بدنتان به خوبی استفاده کنید فردی با جذبه و الهام بخش خواهید بود و می توانید نظر مخاطبان را به سمت خودتان بکشانید. به مخاطبان توجه کنید تا فردی صمیمی شناخته شوید و آنها به حرف هایتان گوش دهند. یادتان باشد برای داشتن یک سخنرانی ایده ال باید بتوانید به موقع حرف بزنید، به موقع گوش دهید و به موقع توجه کنید.

به خودتان مسلط باشید!

اگر بر خودتان مسلط باشید و لبخند ملیحی بر لب داشته باشید، مخاطبان شما را فردی با اعتماد به نفس می دانند و برای آنها جذاب می شوید. سعی کنید درست بایستید، روی صدایتان تسلط داشته باشید و رسا، واضح و شمرده شمرده حرف بزنید تا به خوبی شنیده شوید. لازم است بدانید: خیلی تند حرف زدن و خیلی آهسته صحبت کردن به هیچ عنوان جالب نیست و باید بتوانید با صدایی محکم و رسا به سخنرانی ادامه دهید.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *