کنترل مالی و مدیریت ثروت شخصی کار دشواری نیست. در واقع همه ما آرزو داریم که استقلال مالی داشته باشیم. با این حال، رسیدن به این هدف مستلزم زمان، صبر، و تمرکز است. این مطلب به شما نشان می‌دهد؛ که چگونه ثروت و دارایی خود را مانند افراد ثروتمند اداره کنید.

money-establish.jpg

برای مدیریت ثروت ابتدا باید ارزش پول خود را بدانید.

هر فرد ثروتمند به عنوان اولین بخش از مدیریت ثروت خویش، ارزش پول را بهتر میداند. آن‌ها هر اسکناس را به عنوان بذری می‌بینند؛ که قدرت رشد به عنوان یک درخت را دارد. آن‌ها به طور مداوم به راه‌هایی برای افزایش ثروت از طریق سرمایه‌گذاری بلند مدت، استفاده از قدرت ترکیب، و نیز توجه به راه‌هایی برای افزایش ثروت خود با توسعه منابع متعدد درآمد نگاه می‌کنند.

کنترل مالی آنچه که در اختیار داریم.

ثروتمندان می‌دانند که چطور ثروت و دارایی خود را کنترل کنند. در مدیریت ثروت هدفمند آن‌ها اهداف مالی را تعیین کرده، به بودجه خود بها می‌دهند، و کنترل تمام هزینه‌ها را به دست می‌گیرند. برای اینکه هزینههای خود را دنبال کنید، می‌توانید از یک دفترچه یادداشت نقدی استفاده کنید.

سعی کنید تا به طور مرتب اظهارنامههای بانکی خود چک کرده؛ و یا از یک ابزار آنلاین در این رابطه استفاده کنید. باید تلاش کنید تا در این رابطه هر آنچه را که می توانید تحت کنترل خود درآورید. در نتیجه ی این امر می توانید مطمئن باشید که هیچ نقطه ی مبهمی در امور مالی و مدیریت ثروت شما وجود نخواهد داشت.

اهمیت ذخیره سازی آنچه که در اختیار دارید.

همیشه در مدیریت ثروت بر اهمیت پسانداز، چه برای روز مبادا و چه برای سرمایهگذاری، و حتی برای بازنشستگی و .. باید همیشه آن را به یک عادت مناسب تبدیل کنیم. هدف این است که در ابتدا حداقل ۱۰ درصد از درآمد خود را، پس‌انداز کنید. و از طریق منابع اضافی درآمدتان را به نوعی افزایش دهید. در نتیجه بیشتر آن را برای استفاده در پس‌انداز خود اختصاص داده و کمتر خرج خواهید کرد.

در نظر داشته باشید تا به طور خودکار یک سفارش ثابت را تنظیم کنید. تا بخشی از درآمد تان در ابتدا به یک صندوق اضطراری، با بقیه میزان سرمایه‌گذاری تان انتقال داده شود. زیبایی کار این است که وقتی این عادت تبدیل به یک عادت منظم و همیشگی شود، امکان ندارد پول بیشتری را که هر ماه در پس‌انداز شما گذاشته می‌شود، از دست دهید.

آیا می‌خواهید یک نکته ساده را در رابطه با مدیریت ثروت بدانید؛ تا به طور خودکار ۵۰ % از هزینه‌های خود را کاهش دهید؟ این کار را در اولویت قرار داده؛ تا وامهای شخصی و کارت‌های اعتباری خود را مشخص کنید. صورت حساب های خود را به صورت ماهیانه پرداخت کنید؛ تا از پرداخت هزینه‌های بیشتر در این رابطه جلوگیری کنید.

july-14-top-image.jpg

کم‌تر از درآمد خود خرج کنید.

یک قانون ساده اما طلایی در هنگام مدیریت ثروت و دارایی شخصی تان همین مورد است. شما باید در خرج های خود همیشه تجدید نظر کرده؛ و عادت های مرتبط با این موضوع مانند ولخرجی را کنترل کنید. بطور مثال آیا همیشه آرزوی رفتن به تعطیلات رویایی خود را دارید، اما استطاعت آن را ندارید؟ سپس مطمئن شوید که پول کافی را برای آن پس‌انداز می‌کنید. و یا به دنبال راههایی برای افزایش درآمد خود، پیش از خرج نمودن پول نقد تان می گردید.

سرمایه گذاری و افزایش میزان ریسک پذیری تا جای ممکن.

همیشه برخی از افراد ثروتمند صرفنظر از نظر توانایی مالی، راه و چاه و چگونگی سرمایه‌ گذاری را خوب می‌دانند. پس از پس‌انداز حداقل ۳ ماه، سعی کنید تا به طور خودکار قسمتی از درآمد خود را، به سرمایه‌گذاری در روند مدیریت ثروت خویش، اختصاص دهید. باید بتوانید تا ریسک پذیری را به خوبی درک کنید. ببینید که آیا شما یک فرد پذیرای ریسک هستید؛ یا خیر! تا بر طبق آن سرمایه‌گذاری خود را انجام دهید.

بطور مثال می توانید تا سرمایه‌ گذاری خود را به ۳ بخش جداگانه اختصاص دهید. سرمایهگذاری‌ های محافظه کارانه، سرمایه‌ گذاری متوسط و سرمایه گذاری با ریسک بالا. به این ترتیب، پورتفولیوی سرمایه‌گذاری شما به خوبی تخصیص داده می‌شود.

همچنین باید به خوبی درک کنید که در چه موردی سرمایه‌ گذاری کرده‌اید. جمله ی معروفی در این رابطه وجود دارد که می گوید، نباید بدون توجه به آنچه که در رابطه با آن سرمایه گذاری را انجام می دهید، پیش بروید. باید بدانید که در چه مورد سرمایه گذاری می کنید! اگر زمان لازم برای سرمایه‌گذاری در سرمایه سهامداران را نداشته باشید، پس بهترین کار برای شما این است؛ که در صندوق‌های شاخص سرمایه‌گذاری کنید. که بازاری خاص مانند SP ۵۰۰ را دنبال می‌کند.

فراموش نکنید که سرمایه‌گذاری در مدیریت ثروت یک روند آهسته است و هیچ کس در این مرحله به دنبال کسب سرمایه هنگفت در کوتاه مدت نیست. البته زمان‌هایی وجود خواهد داشت که بازار افت کند. اما اگر از یک دید بلند مدت استفاده کنید، پاداش بیشتری در این فرآیند نصیب‌تان خواهد شد.

shutterstock_560008993-e1545384710344-620x350.jpg

به راه‌ هایی برای افزایش و مدیریت ثروت خود با توسعه منابع مختلف درآمد نگاه کنید.

در این روزگار و در سنین جوانی، شما نمی‌توانید فقط به شغل تمام‌ وقت خود به عنوان تنها منبع درآمد خود تکیه کنید. اگر تنها از هر فرد ثروتمندی که دارای فعالیتهای کسب درآمد هستند بپرسید؛ چندین روش پیش روی‌تان قرار خواهند داد که می توانید از آن‌ها بهره ببرید. برای مثال، درآمد غیرفعال هنگامی رخ می‌دهد که پول نقد اضافی را به دارایی‌هایی که درآمد جدیدی را تولید می‌کنند تبدیل کنید. به عنوان مثال به دریافت اجاره یک ملک و یا سود سهام سالانه و .. می توان اشاره کرد.

راه دیگری که شما می‌توانید برای ایجاد جریان درآمد جدید  و مدیریت ثروت خویش ایجاد کنید؛ این است که مهارتها و تخصص های خود را در بیش از یک محیط استفاده کنید. به عنوان مثال، فری‌لنسر ها در کنار کار روزانه خود نیز کار می‌کند. مهم نیست که این حوزه های نزدیک به یکدیگر باشند یا خیر. مهم تفاوت محیط های کاری شما است.

ثروتمندان ثروت خود را به دیگران می‌بخشند.

ثروتمندترین افراد، حداقل ده‌ درصد از ثروت خود را به خیریه‌ ها اهدا می‌کنند. رقمی که از سال ۲۰۱۱ ثابت ماندهاست. وارن بافت و بیل گیتس اعتقاد دارند؛ که افراد ثروتمند باید حداقل 11 درصد از ثروت خود را به این امر اختصاص دهند. این موضوع در مدیریت ثروت ، به ترویج مسئولیت‌پذیری مالی کمک می‌کند. و علاوه بر آن، اهدا قسمتی از ثروت، قطعا حس و هدف تان را ارتقا می‌دهد.

منبع:

http://theoptimistlifestyle.com/2018/02/28/7-ways-the-wealthy-manage-their-finances/

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.