۵ استراتژی بازاریابی برای آژانس‌های مسافرتی

چیدن استراتژی بازاریابی خدمات مسافرتی هرگز سخت نیست. عمدتا بودجه ‌های مجاز باید با الگوریتم های دسترسی جدید پی‌گیری شود. در حالی که مشتریان بیشتری نیازها ی سفر خود را سرویس می ‌کنند. برخی ها گمان می کنند که این کسب و کار خیلی وقت است که مانند گذشته قوی نیست. اما کسب ‌و کار آژانس مسافرتی هنوز پابرجاست است؛ چرا که با پیشرفت استراتژی بازاریابی در این رابطه، بسیاری از روش های جذب مشتری نیز در هر آژانس به شکلی متفاوت بوجود آمده است.
اگر آماده اید که روش جدید را بیابید، باید بدانید که شما می‌ توانید فرصت‌ های جدیدی را برای گسترش دسترسی خود و پایگاه مشتری پیدا کنید. زمانی که گرایش‌ های مربوط به راهبرد بازاریابی، شروع به چالش در وضعیت فعلی می‌کنند، زمان مناسبی است که آن را مورد ارزیابی مجدد قرار داده؛ و در مورد اجرا و ارتقای شرکت تان حرفه ای رفتار کنید. در ادامه ی این مطلب در مورد این استراتژی ها، توضیح داده شده است. پس با ما همراه باشید.

۱. در استراتژی بازاریابی مسیر رقابتی خود را به درستی انتخاب کنید.

اغلب مشتریان می‌توانند سفرهای ساده خود را بدون کمک شما انجام دهند. پس از خودتان بپرسید که در کجا می‌توانید واقعا از جمع دیگر آژانس های بازاریابی خارج شوید، و جایگاه خود را پیدا کنید؟ یافتن این راهبرد بازاریابی در ابتدای امر در بررسی این مسیر مشخص خواهد شد. در اینجا چند مثال آمده ‌است:
۱. یک تور در سراسر اروپای شرقی
۲. ارائه ی سفر های غذایی در آفریقا
۳. تورهای جامع و معنوی برای زنان بزرگتر از ۵۰ سال
۴. کنسرت ‌ها و فستیوال‌ ها برای نسل جدید
۵. سفر دریایی
۶. سفر به خاورمیانه
۷. و یا قایقرانی در مدیترانه

۲. با مشتریان خود در مرحله کشف بهترین تصمیمات ملاقات کنید.

زمانی که متوجه شدید که مخاطب اصلی تان چه سلایق و گزینه هایی دارد، شما آماده ساختن قیف فروش خود هستید. و این کار با الهام گرفتن ( ایده گرفتن) شروع شده؛ و با ارائه ی محتوای کیفی و مفید ادامه می‌یابد. به عنوان مثال، اگر شما در حال ترویج تور های مربوط به کوهنوردی در منطقه ای خاص هستید، ایجاد محتوایی که الهام‌ بخش کوهنوردان، ورزش‌کاران، و عکاسان است می تواند بسیار مناسب باشد.
 از رسانه‌ های اجتماعی برای ترویج استراتژی بازاریابی، دستاوردها، چالش‌ها، و بسته‌ها با محتوای شگفت ‌آور استفاده کنید.
 از یک وبلاگ نویس و اینفلوئنسر استفاده کنید. سپس محتوای آن‌ها را تبلیغ کنید. همواره تبلیغات باعث دیده شدن خواهد شد. و نباید آن را با اتلاف پول اشتباه گرفت.
 از رویداد های به روز و مختلف حمایت کنید.

استراتژی بازاریابی
۳. در طول مرحله برنامه ‌ریزی بازاریابی به مشتریان کمک کنید.

در این مرحله از اسـتراتژی بازاریابی خود، وقت آن است که با رفتن به عمق بیشتر در ارتباط با افراد، علاقه مخاطبان و مشتریان نسبت به خود را بالا ببرید. این جایی است که تقویم محتوای شما وارد بازی می‌شود. سعی کنید سفرها و تور های خود را در نظر بگیرید.
سوالات احتمالی مشتریان، نگرانی ‌های آن‌ها، چالش‌های شخصی آن‌ها، نوع لوازمی که نیاز دارند، نوع تجربه‌ای که ممکن است بخواهند دریافت کنند را به آنان ارائه کنید. و در این میان فرصت ‌هایی برای یادآوری خدمات، و معاملات خود پیدا کنید. این اتفاق به ندرت می افتد اما باید از آن ها نهایت استفاده را برد.
در اینجا لیستی از نمونه‌ هایی برای راهبرد بازاریابی یک آژانس مسافرتی که از این امکان استفاده می ‌کنند؛ آورده شده‌ است:
• چگونه برای ترقی طولانی مدت آموزش های مختلفی ارائه دهیم؟
• توصیه های مراقبتی در مسافرت های کوتاه یا بلند مدت
• ارائه برنامه های جدید تفریحی
• به یاد داشته باشید که در این مرحله از استراتژی بازاریابی خود، از فرم های دریافت فید بک برای مخاطبین خود استفاده کنید.

۴. به مصرف کنندگان پکیج سفری ارائه کنید که نتوانند رد کنند.

تمام اهداف خود را در مورد استراتژی بازاریابـی (سفر های مختلفی که در بخش ابتدایی توضیح داده شده) درست کنید؛ و توضیح دهید، که چگونه به آنها کمک می‌کنید به این هدف برسند. شما در واقع قصد دارید با رزرو بلیط هواپیما، پیدا کردن اقامت، ویزا و سایر اسناد مسافرتی، اجاره اتومبیل برای افراد و نگرانی از دریافت غذای درست توسط آنان و غیره از این دردسر اجتناب کنید.
به خاطر داشته باشید که مخاطبان مورد نظر را برای سفر مربوطه به درستی انتخاب کنید. شاید یک تور زیارتی یا کوهنوردی برای افراد مسن ایده ی بدی به نظر نرسد. اما جوانان عمدتا به دنبال تجربه های جدید و تماشای چیزهایی هستند که تا به حال ندیده اید. در این میان افراد مجرد و افراد متاهل را هم باید مد نظر داشته باشید. این هوشمندی را به خاطر داشته باشید که هر راهبرد بازاریابیآژانس مسافرتی در عین خاص بودن باید از نکات ابتدایی و مهم بهره مند باشد. تا به نوعی بتواند به نظر مخاطبانش جذاب و رد نکردنی باشد.
حتی اگر محل اسکان تان به معنی ایجاد یک چادر و ایجاد آتشی است؛ که می‌توانید به واسطه ی آن سرویسی را ارائه کنید؛ حتما آن را مد نظر قرار دهید. وجود یک مربی برای کمک به افراد، یک عکاس و / یا پزشک، و.. می تواند آسایش مشتریان شما را هم فراهم کند. بنابراین آنان با آرامش خاطر بیشتری به سمت اهداف شما سرازیر می شوند.
بعضی ها هم هستند که دوست دارند در استفاده از پکیج شما تغییراتی ایجاد کنند. بطور مثال از به همراه بردن خانواده معذور هستند. سعی کنید در ایجاد این بسته انعطاف پذیری به خرج دهید. و به نوعی آن را اختیاری نمایید.

استراتژی بازاریابی
۵. عکس های مربوط به سفر های خود را در هر پلتفرمی ارسال کنید.

سعی کنید از فیس بوک و اینستاگرام و پینترست که اکنون پرطرفدار هستند، استفاده کنید. این کانال های مربوط به استراتـژی بازاریابی می‌توانند کسب ‌و کار مسافرتی شما را به طور کامل تغییر دهد. تا این لحظه، بسیاری از آژانس ‌های مسافرتی از این برنامه ها ( مخصوصا پینترست) در ترکیب بازاریابی خود استفاده نمی‌کنند. بنابراین قطعا می‌توانید خودتان را از رقابت جدا کنید.
استفاده از این پلتفرم ها می تواند تحولی عجیبی در روند راهبرد بازاریابی شما ایجاد نماید. از آنها استفاده کنید، تا برند شما به همراه میزان ترافیک سایت‌تان به طرز چشمگیری افزایش پیدا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست