اگر فقط یک فرمول پنهانی برای کسب ثروت وجود داشت؛ تقریبا همه ما می خواستیم به واسطه آن، یک روزه ثروتمند شویم. آن هم به این دلیل که بتوانیم زندگی و آینده‌ای بهتری را برای خودمان و خانواده‌ مان فراهم کنیم. اما کسب ثروت و ثروتمند بودن یعنی چه؟ قبل از اینکه به چگونگی ثروتمند شدن برسیم، بیایید آن را تعریف کنیم. ثروتمند بودن به این معنی است؛ که شما پول کافی برای نگرانی از بابت خرید هر چیزی را ندارید. یا پول کافی برای ترک کار خود و پیوستن به ۵ شغل دیگر دارید.

همچنین می‌تواند به این معنی باشد که شما از استرس مالی برای بقیه زندگی خود برخوردار نخواهید بود. اما چه کسی را می توان پیدا کرد که این چیزها را نیاز نداشته باشد؟! اگر واقعا می‌خواهید کسب ثروت را تجربه کنید، ممکن است بخواهید با یک مشاور مالی کار کنید؛ تا به شما کمک کند یک برنامه مالی را کنار هم قرار دهید. البته کسب ثروت و داشتن پول لزوما به این معنا نیست؛ که شما همیشه شاد خواهید بود. همه ما مشکلاتی داریم. این فقط بخشی از زندگی است. اگر میخواهید پول‌دار بشوید باید برای آن، سخت کار کنید. پس اولین راز دریافت پول بیشتر تلاش کردن است.

how-to-get-rich-quick.jpg

راه های کسب ثروت به طور امن کدامند؟

برخی از راه ‌ها را برای ثروتمند شدن پیدا خواهید کرد، و برخی از آن‌ها قطعا قابل‌دستیابی هستند. در ادامه این مطلب قصد داریم تا راه های کسب ثروت به طور امن را با یکدیگر بررسی کنیم. پس با این مطلب همراه باشید.

کسب ثروت با برنامه ریزی ثروتمند شدن به طور دقیق

از ابتدا از خود بپرسید که چرا می‌ خواهید ثروتمند باشید؟ با چه هدفی؟ کسب ثروت تصادفی نیست؛ این اتفاق هم به طور ناگهانی پیش نمی آید. همانطور که در ابتدا گفته شد؛ اگر در لاتاری برنده شوید یا کمی پول به ارث ببرید، هم باید آن را برنامه ‌ریزی کنید. برنامه‌ریزی، در هر دو عبارت کوتاه و بلند مدت، برای ثروتمند شدن ضروری هستند.

بسته به اهداف تان، می‌توانید دریافت توصیه مالی را هم در نظر داشته باشید. صرف‌نظر از این، یک سری اهداف و یک برنامه واقع گرایانه بر سر این که چگونه انتظار دارید به ثروت خود برسید، را مد نظر قرار دهید. به این ترتیب شما یک طرح کلی برای اندازه‌ گیری پیشرفت خویش دارید.

سعی کنید مانند یک میلیونر فکر کنید.

یکی از چیزهایی که ثروتمندان را از همه جدا می‌کند ذهنیت آن‌ها است. یعنی روشی که آن‌ها در مورد پول و استفاده از آن و همینطور ارزش آن فکر می‌ کنند. بیایید یک مثال داشته باشیم: فردی که هوش مالی خاصی ندارد، سعی می کند پر فروش ترین چیزی را که در بازار می بیند، خریداری می‌کند. تصور کنید که این شخص هرگز بیش از مقدار پول معینی در خانه خود ندارد؛ و چک کردن حساب او همیشه زیر صفر است. حتی قبل از خرید کردن. چنین شخصی پس‌انداز ندارد. همچنین برای بازنشستگی هم پس‌انداز نکرده است. و اگر پیشنهاد کاری خوبی به او ارائه شود؛ هرگز آن را نمی پذیرد.

اما، ثروتمندان یک طرز تفکر متفاوت دارند. آنها برعکس آنچه را که این فرد انجام می‌دهد را دنبال می کنند. به این معنی که او پس‌انداز می‌کند و پول خود را سرمایه‌گذاری می‌کند. اگرچه، وی می‌تواند از عهده مخارج برآید، اما به صرفه ‌جویی معتقد است. هدف محور است. اگر چیزی را ببیند که به آن نیاز دارد، برایش برنامه‌ریزی کرده؛ و سپس اقدام‌ های لازم را انجام می‌دهد. بنابراین برای کسب ثروت باید نگرش و عادت‌هایی را توسعه دهید که برای ثروتمند شدن ضروری هستند.

0.jpg

برای کسب ثروت روی خود سرمایه گذاری کنید.

یکی از راه‌ های کسب ثروت این است که روی خودتان سرمایه ‌گذاری کنید. همانطور که وارن بافت گفته است: “مهم‌ ترین سرمایه‌گذاری که می‌توانید انجام دهید در خودتان است. پس سعی کنید تحصیلات خوبی داشته باشید و شغلی را انتخاب کنید که پتانسیل آن را داشته باشد که شما را ثروتمند کند.

به عنوان مثال، انجام یک شغل در قانون یا داروسازی و یا در کسب ‌و کار پتانسیل آن را دارد؛ که شما را به مقدار زیادی ثروتمند کند. در حالی که انجام کار تحصیلی پتانسیل کمتری دارد. اگر فکر می‌کنید به حداکثر میزان حقوق در حوزه خود دست یافته اید، پس از آن سرمایه گذاری را آغاز کنید. پس از تکمیل نظرسنجی در زمینه بازاریابی، چندین راه برای کسب ثروت برای تکمیل درآمد شما وجود دارد.

هزینه‌ های خود را بودجه ‌بندی کنید.

یکی از مواردی که باید در تلاش برای کسب ثروت خود انجام دهید این است؛ که هزینه‌های خود را تامین کنید. برخی مردم هیچ سرنخی ندارند که پولشان هر ماه کجا می‌رود. حداقل یک بودجه به شما کمک می‌کند تا بفهمید؛ چه چیزی را بیشتر و چه چیزی را کم‌تر خرج می ‌کنید.

بنابراین تغییرات واقعی را برای کاهش هزینه ‌های خود ایجاد خواهید کرد. از همه مهم‌تر، این موضوع به شما این امکان را می‌دهد که با امکانات محدود خویش زندگی کنید. بنابراین اگر در مورد ثروتمند شدن جدی هستید، باید یک بودجه درست کنید؛ تا بدانید چقدر پول خرج می‌شود و این میزان پول کجا می رود؟ اگر احساس می‌کنید برای کسب ثروت به کمک مالی نیاز دارید، پس به یک برنامه بودجه خوب برای پی‌گیری مسائل مالی شخصی ایجاد کنید.

SevenistMillionaireMentality.jpg

کسب و کار شخصی خود را راه اندازی کنید.

شروع کسب ‌و کار شخصی خود و بقول معروف رئیس خودتان شدن، یکی از محتمل ‌ترین راه ‌ها برای کسب ثروت است. در حقیقت، اغلب میلیونر های خود ساخته صاحب کسب ‌و کار های کوچکی هستند. کار کردن برای یک نفر دیگر شما را ثروتمند نمی‌کند. حتی اگر شغلی داشته باشید، باز هم ثروتمند نخواهید شد. و امکان بیکار شدن هر لحظه اجتناب ناپذیر است.

اگر برای کسب ثروت بیزینس خود را داشته باشید؛ سود خود بیشتری را دریافت خواهید کرد. یک کسب ‌و کار اینترنتی سودآور که شما می‌توانید کار را از طریق آن آغاز کنید، راه اندازی یک وبلاگ شخصی است.

جریان ‌های چندگانه از درآمد خود داشته باشید.

یکی از بزرگ‌ترین تمایز بین ثروتمندان و دیگر افراد در این است که ثروتمندان به جای یک منبع، بر روی داشتن چندین جریان درآمد تمرکز دارند. این روزها، امنیت شغلی بسیار نامشخص است. بنابراین متنوع کردن راه های درآمد در کسب ثروت بسیار مهم است. علاوه بر دریافت حقوق سالانه از شغل ابتدایی تان، باید چندین جریان درآمد از سرمایه‌گذاری مانند مالکیت اجاره داشته باشید. داشتن درآمد چندگانه از زندگی اقتصادی تان در روزهای دشوار پشتیبانی خواهد کرد.

منبع:

https://www.growthrapidly.com/how-to-get-rich-surely-and-safely/

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.