کنترل ذهن برای توسعه فردی

ذهن انسان بسیار پیچیده است و مهمترین عامل برای توسعه فردی توجه به افکار و کنترل ذهن است! دو فرد را تصور کنید که هر کدام از یک سطح سواد برخوردار هستند منتها یکی خوشبین و دیگری همیشه نیمه خالی لیوان را می نگرد و استدلالهایش مبتنی بر قواعدی است که خودش آنها را اولویت بندی کرده است. این دو فرد در برابر هر یک از اتفاقات دو نظر مخالف دارند و در هیچ موردی شبیه به هم فکر نمی کنند! فردی که خوشبین است نیمه پر لیوان را مدنظر قرار می دهد و فردی که بدبین است نیمه خالی لیوان را! شما در کدام گروه از افراد قرار دارید؟ آیا همیشه خودتان را از فرصت های زندگیتان محروم می کنید و لقب بد شانس به خودتان می دهید و دلسرد و ناامید هستید؟ یا در نبرد زندگی مقاوم هستید و فرصت ها را خودتان برای خودتان می سازید!؟ از این رو ما قصد داریم در رابطه با کنترل ذهن در توسعه فردی مطالب مهم و مفیدی را برایتان ارائه دهیم تا بتوانید با خارج کردن افکار سمی از ذهن و مدیریت آن به رشد و توسعه فردی برسید.

C:\Users\zh.garoon.m\Desktop\cropped-shutterstock_666451063-1.jpg

.

کنترل ذهن و تفکر مثبت!

یکی از راههای کنترل ذهن که می توانید به توسعه فردی برسید، پرورش تفکر مثبت است! آیا تا به حال فکر کرده اید، اینکه به نیمه خالی لیوان بنگرید و یا نیمه پر لیوان در وقوع اتفاق هیچ تاثیری ندارد منتها می تواند روی استرس و اضطرابی که به شما تحمیل می شود تاثیر داشته باشد؟ اینکه همیشه خودتان را با افکار منفی و سمی سرگرم کنید و به آنها اهمیت دهید، فقط ذهن شما را آلوده می کند و هیچ نقشی نخواهد داشت. اینکه بلد باشید تفکر مثبت را در خودتان تقویت کنید بسیار تاثیرگذار است و می توانید نتایج خوبی را در خودتان احساس کنید. می توانید به چیزهای خوب فکر کنید و همیشه نیمه پر لیوان را در نظر بگیرید.

برای توسعه فردی مراقب افکار سمی باشید!

افکار سمی نقش تخریب کننده ای دارد و می تواند مانع بزرگی در توسعه فردی محسوب شود. با پرورش تفکر مثبت می توانید از شر افکار سمی در امان باشید و به آنها اهمیتی ندهید! یکی از تمرین هایی که می توانید در زمان هجوم افکار سمی انجام دهید، اینست که خودتان را با چیزی سرگرم کنید، به طور مثال تصور کنید در زمان خواب افکار منفی به سراغتان می آُید و شما را محاصره می کنند، نمی توانید استراحت کنید و حتی نمی توانید ذهنتان را به چیز دیگری مشغول نمایید، بهترین کار اینست که خودتان را از رختخواب جدا کنید و کاری انجام دهید، می توانید کمی موسیقی گوش دهید، روزنامه بخوانید و یا برنامه روز بعد را کنترل کنید. در اینصورت می توانید افکار منفی را از خودتان دور کنید و احساس بهتری داشته باشید. افکار منفی نه تنها تخریب کننده هستند بلکه موج منفی به آدم وارد می کنند و انگیزه و شور و شوقمان را از بین می برد. به همین دلیل با هر چیزی که می توانید خودتان را از شر افکار سمی نجات دهید.

موسیقی گوش دهید!

یکی از کارهای جالب و تاثیرگذار در زمان هایی که بی حوصله هستید، گوش دادن به موسیقی است. موسیقی نقش مهمی در کنترل ذهن دارد و با ترشح هورمون های شادی، هر گونه ناراحتی و استرس و اضطراب را از شما دور می کند. می توانید امتحان کنید، در روزهایی که ناراحت هستید و یا از چیزی عصبانی شده اید، موسیقی دلخواهتان را گوش دهید. اینکار باعث می شود آرامش خودتان را حفظ کنید و ذهنتان را آرام کنید و در آموزش توسعه فردی به درستی عمل کنید.

.

.

.

.

.

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *