داشتن یک سفر ارزان همواره مورد توجه کسانی است؛ که می خواهند با کمترین خرج و هزینه، بهترین تجربه را نصیب خود و خانواده شان کنند. حقیقت جالبی وجود دارد که می گوید: “اگر شما در یک شهر بزرگ زندگی می کنید؛ سفر به دور دنیا نسبت به ماندن در یک خانه، ارزان‌تر حساب می شود!” اما این حرف بر چه اساسی وجود دارد؟ سفر ارزان به بسیاری از کشور ها جالب توجه است. و خیلی ها از آن خبر ندارند. این هزینه ها مربوط به اقامت و خورد و خوراک می شوند.

مقصد های زیادی وجود دارد که می‌توانید با نگه داری بخش اعظمی از پول خود، تجربه تماشای نزدیک آن ها را نصیب خویش گردانید. این کشور ها نه تنها ارزش زیادی برای دیدن دارند؛ بلکه چشم اندازها و تجارب فراموش‌ نشدنی را برایتان فراهم می کنند. ترفند موجود در یک سفر ارزان این است؛ که بدانید کجا باید بروید و پولتان را چطور عاقلانه خرج کنید. برای آشنایی بیشتر با این مقاصد در این مطلب و مطلب آتی، با ما همراه باشید.

travel.jpg

.

انجام یک سفر ارزان و به یاد ماندنی به ویتنام

سفر ارزان به ویتنام همواره مورد توجه بسیاری از توریست های فعال است. چرا که یکی از بهترین مقصد های توریستی در جنوب شرقی آسیا به شمار می آید. این امکان وجود دارد که یک گردشگر تا ۲۵ دلار در روز خرج کند؛ و در عوض بهترین تجربه ها را نصیب خود گرداند.

لازم به ذکر است که، بسیاری از ملیت‌ها به ویزای توریستی برای ورود به ویتنام نیاز دارند. شما می‌توانید یک اتاق یک تخته در یک هتل ارزانقیمت در شهرهای بزرگ‌، یا حداقل ۱۰ دلار در یک شب در مناطق روستایی آن، پیدا کنید. غذای خیابانی در ویتنام غالب تر از غذاهای دیگر است.

بنابراین یک کاسه سوپ ، یک بشقاب از غذای banh cuon یا هر یک از غذاهای خوش‌مزه دیگر آن، بطور کلی کم‌تر از ۲ دلار خرج دارند. همچنین بین ۵ تا ۳۵ دلار برای یک اتوبوس بین‌شهری و یا بلیت قطار بسته به فاصله، باید هزینه کنید. یکی از دلایل قیمت های پایین در کشور ویتنام، سیاست اقتصادی آن است.

البته دلایل خوب دیگری برای سفر ارزان به ویتنام وجود دارد. این کشور فوق‌العاده متنوع است. از پیادهروی در تپه‌ های باشکوهHa Giang، تا قایق‌سواری در مکونگ دلتا، می تواند جالب توجه باشد. یک راه عالی برای تجربه این کشور سفر بین هانوی و سایگون در قطار سریع‌السیر Reunification است؛ که مسیر آن از سواحل، شهرهای تاریخی و پارکهای ملی می گذرد.

Cheap-Countries-to-visit-Vietnam.jpg

انجام یک سفر ارزان و به یاد ماندنی به میانمار

میانمار که به نام برمه نیز شناخته می‌شود، شبیه هیچ کشور دیگری در جنوب شرقی آسیا نیست. بنابراین یک سفر ارزان به آن می تواند فراموش نشدنی باشد. بازدید کنندگان با صدها معبد، و صومعه‌، و البته مهربان و دوستانه ترین مردم آشنا خواهند شد.

میانمار می‌تواند کمی گران‌تر از برخی از همسایگان جنوب شرقی خود باشد. اما بیشتر خدمات آن، هنوز هم بسیار ارزان هستند. این خدمات شامل محل اقامت، حمل و نقل و تورهای مسافرتی آن هستند. پرداخت ۳ دلار برای یک وعده غذای اصلی، ۲ دلار برای یک بطری آبمیوه، ۱۰ دلار برای محل اسکان و ۲ دلار برای کرایه تاکسی سفر ارزان محسوب می شود. بنابراین ۲۵ یا ۳۰ دلار در روز یک بودجه واقعا واقع‌بینانه برای سفر به میانمار است.

Cheap-Countries-to-visit-Myanmar.jpg

انجام یک سفر ارزان و به یاد ماندنی به کامبوج

کامبوج کشوری است که بعد از یک سفر ارزان بازهم دوست دارید به آن سر بزنید. این کشور جزئیات زیادی برای عرضه دارد: تازگی و عظمت پایتخت خویش یعنی پنوم پن، تاریخچه شگفتانگیز نمایش در (انگکور وات)، جذابیت دنیای باستانی اش، مناظر طبیعی خیره‌کننده شمالی اش، فرصتی برای دیدن دلفین ها در رودخانه مکونگ، غذای خوش‌مزه و مهم‌تر از همه، شهروندان خون گرم آن همه باید دست کم یک بار دیده شوند.

به غیر از این جاذبههای شگفتانگیز، کامبوج مکان خوبی برای بازدید و سفر ارزان محسوب می شود. این امکان وجود دارد که مسافران مستقل هر روز ۱۰ / ۱۲ دلار در روز بابت محل اقامت، غذا و مسافرت خرج کنند. برای بودجه ۲۰ تا ۳۰ دلار در روز، شما می‌توانید به راحتی در این کشور زندگی کنید. همچنین در یک اتاق با امکانات خصوصی مثل یک مهمان خانه بمانید. غذای خیابانی (۱ / ۲ دلار در هر وعده غذایی) یا تهیه غذا از رستورانهای معمولیتا ۵ دلار) هزینه در پی خواهد داشت.

Cheap-Countries-to-visit-India.jpg

انجام یک سفر ارزان و به یاد ماندنی به هندوستان

هند یک مقصد عالی برای کوهنوردان و توریست‌هایی است که به دنبال یکی سفر ارزان می گردند. در سفر ارزان به هند سه مقوله وجود دارد. یکی اینکه شما می‌توانید برای مدتی طولانی کمترین بودجه را صرف کنید. دوم اینکه نمی‌توانید نسبت به هندوستان و جاذبه هایش بی‌تفاوت باشید. شما یا آن را دوست دارید و یا از آن متنفر خواهید بود.

هند بنا به جمعیت زیادی که دارد بیش از حد شلوغ است. اما پس از چند روز، به سرعت می توانید خود را با شرایط حاکم بر آن وفق داده و یاد می‌گیرید؛ که هرج و مرج سازمان‌یافته آن را پذیرا باشید. سوم اینکه، هند ترکیبی از فرهنگ‌های مختلف است. که در آن همه با هم در هماهنگی مشخصی زندگی می‌کنند. پس بدون وجود پیش زمینه درست یا غلط یک سفر ارزان به هند را آغاز کنید.

سفر ارزان به هندوستان، برای کوهنوردان عالی است. چون آنان می توانند با خرج کردن بسیار کمی تجربه های جذابی به دست آورند. ممکن است در طی سفرتان به هند در حدود ۱۳ تا ۲۵ دلار در یک شب خرج کنید. البته بسته به شهری که به آن سفر می کنید ممکن است این رقم بالا و پایین برود.

مثل سفر ارزان و به صرفه، غذا در هند هم ارزان است. با داشتن چند دلار می‌توانید غذاهای مختلف را امتحان کنید. غذاهایی مانند thali که یک سینی بزرگ با غذاهایی پر ادویه است و تنها با پرداخت ۱۰۰ روپیه ( در حدود 1.50 دلار) پیدا خواهید کرد. اقامت در هتل های ۵ ستاره با پرداختن ۵۰ دلار یا ۱۰۰ دلار برای غذا می تواند، سفر جالبی را برایتان به ارمغان آورد.

منبع:

https://gatheringdreams.com/cheapest-countries-to-visit/

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *