کتاب خوانی ، قسمت ششم

کتاب خوانی

با یک قسکت دیگر از کتاب خوانی در خدمت شما هستیم!

اگر شما هم در حال خواندن این صفحه هستید، پس بدون شک جز افرادی هستید که به مطالعه علاقه مند هستند. شاید به دنبال بهترین کتاب هایی هستید که باید آنها را بخوانید، در این بخش می خواهیم شما را با کتاب های روانشناسی آشنا کنیم که در سرتاسر دنیا به زبان های مختلف چاپ شده اند، پس با ما همراه باشید تا با رمز و رازهای موفقیت آشنا شوید.

آرزوهایت را بنویس تا اتفاق بیفتد!

شما هم میدانید که امروزه تحقیقات بسیاری انجام گرفته است که نشان می دهد نوشتن فواید بسیاری دارد. اما این تحقیقات در نهایت به کجا خواهند رسید؟ در واقع این طور گفته می شود که افرادی که اهداف خود را به صورت کتبی یادداشت می کنند در نهایت به موفقیت های بیشتری دست پیدا خواهند کرد. میتوان اینطور گفت که تاثیر نوشتن در واقع غیرقابل انکار است و کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد، با مثال های بسیاری این موضوع را به شما ثابت می کند.

کتاب خوانی

دکتر هنریت کلاوسر در این اثر، تاثیر بی مثال نوشتن را برای شما عنوان کرده است و در این کتاب فوق العاده تاثیرات خارق العاده خلق کردن شما از طریق نوشتن را بیان کرده است. اما همچنان هم کمبود یک چیز در این کتاب حس می شود و آن هم این است که شما تنها تشویق خواهید شد که بنویسید و به فرد این حس القا میشود که تنها با نوشتن می توان به اهداف خود رسید و خیلی کم به تلاش افراد اشاره شده است.

این کتاب در ۲۰ بخش مختلف نوشته شده است که عناوین زیر سرفصل های آن هستند:

 1. بنویس تا اتفاق بیفتد
 2. آگاهی نسبت به خواسته: تعیین اهداف
 3. جمع بندی نظریه ها: صندوق پیشنهادهای مغز
 4. آماده دریافت شدن
 5. بررسی ترس ها و احساس ها
 6. دستیابی به آزادی: تمام و کمال نوشتن تا رسیدن به نتیجه
 7. ساده گرفتن کار: فهرست کردن
 8. تمرکز به روی نتیجه
 9. محیط را تغییر دهید: رفتن به کنار آب برای نوشتن
 10. زندگی روزمره خود را مکتوب کنید
 11. متعهد شدن
 12. روی هم چیدن اهداف: بالا بردن موانع
 13. یک گروه تشکیل دهید: چه چیزی و چه موقع؟
 14. به دست گرفتن ابتکار عمل
 15. نامه نوشتن به خدا
 16. مقاومت پر معناست
 17. ایجاد یک مراسم آیینی
 18. رها کردن: برقراری تعادل
 19. سپاسگزاری
 20. از پس شکست برآمدن

با آیین دوست یابی آشنا شوید!

کتاب آیین دوست یابی نوشته دیل کارنگی برای اولین بار در سال ۱۹۳۷ نوشته و به بازار عرضه شد. این اثر در ۶ بخش نوشته شده است. در هر کدام این بخش ها، شما با نکات مفیدی آشنا خواهید شد که بدون حتم با استفاده از آن ها میتوانید رابطه خود را با دوستانتان بهبود ببخشید و همچنین در نهایت میتوانید دوستانی را پیدا کنید که با اخلاق شما سازگارند.

آیین دوست یابی هم دارای فصل های متعددی است اما آنچه در فصل اول میخوانید در واقع فنون اساسی سلوک و رفتار با دیگران است. اگر شما هم جز آن دسته کسانی هستید که میخواهید عسل داشته باشید، هیچگاه نباید به کندو لگد بزنید.

کتاب خوانی

انتقاد و خرده گیری را کنار بگذارید. دقت داشته باشید که انتقاد در واقع بسیار خطرناک است چرا که شما ممکن است توسط آن در مخزن غرور افراد یک انفجار ایجاد کنید. انتقاد باعث می شود که فردی که مقابل شماست در واقع یک حالت تدافعی به خود بگیرد. اینطور گفته می شود که بین افراد، کمتر کسانی هستند که قبول کنند از بین ۱۰۰ خطا، بیش از نصف آن را واقعا اشتباه کرده اند و خود را مورد سرزنش قرار دهند. در واقع انتقاد کردن این خطر را هم برای شما ایجاد می کند که به غرور فرد لطمه وارد کنید و این به نوبه خود حس مهم بودن آن ها را نیز زیر سوال می برد.

یاد گیری نکته‌ی طلایی با کتاب خوانی در آیین دوست یابی

زمانی که میخواهید با مردم معاشرت کنید باید این نکته را به یاد داشته باشید که در واقع سروکار شما با افرادی نیست که منطق سرشان می شود بلکه شما با افرادی رو به رو هستید که در عین داشتن احساسات دارای تعصبات غیر منطقی هم هستند. به جای اینکه آن ها را محکوم کنید سعی در فهمیدن دلیل کار آن ها داشته باشید.

همه چیز درباره آیین سخنرانی را با کتاب خوانی یاد بگیرید.

آیا تا کنون تصویری از خودتان در ذهن داشته اید که مقابل یک اجتماع عظیم ایستاده اید و در حال صحیت هستید؟ آیا دوست دارید که این جمع با اشتیاق تمام به سخنان شما گوش دهند و شما هم همچنان با شور و حرارت برای آن ها سخنرانی کنید؟ تمامی اینها مواردی هستند که جز آرزوهای تمامی سخنرانان به شمار می آیند. اگر شما هم میخواهید سخنران خوبی باشید باید همه چیز را در مورد آیین سخنرانی بدانید.

کتاب خوانی

اما آیا این سخنرانی ها برای شما هم مشکل آفرین هستند؟ باید بدانید که این مسئله در واقع یک مشکل عمومی است و حتی بهترین سخنرانان هم از ابتدا با مشکل ترس و عدم تسلط رو به رو بوده اند. توانایی صحبت کردن در واقع یک موضوع خدادادی نیست بلکه با تمرین های پیاپی شما میتوانید بر آن تسلط پیدا کنید.

خلاصه کتاب آیین سخنرانی

کتاب آیین سخنرانی نوشته دیل کارنگی نوشته شده است. در این کتاب شما در وهله اول با این سوال رو به رو خواهید شد که چرا تمامی افراد بزرگ و تاثیرگذار در جهان جز سخنران های ماهر هم بوده اند؟ چرا شما میتوانید برای افرادی که با آن ها احساس راحتی میکنید مانند دوستانتان، و میتوانید ساعت ها درباره یک مسئله با آنها صحبت کنید اما زمانی که میخواهید همین مطالب را برای یک جمع عظیم بینا کنید در واقع دستپاچه و عصبی می شوید و حتی ممکن است که دچار فراموشی شوید.

اگر شما هم تصور سخنرانی در برابر یک جمع عظیم را در سر می پرورانید، بهتر است که از همین امروز خود را با کتاب آیین سخنرانی آماده کنید تا بتوانید با اشتیاق هرچه تمام تر مطالبی که باید بگویید را بیان کنید و همه هم با شور و هیجان به حرف های شما گوش فرا دهند.

در این مقاله کتاب های روانشناسی به شما معرفی کردیم. به شما پیشنهاد می کنیم که از کتاب خوانی ، قسمت اول و سایر قسمت ها نیز بازدید کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست