کتاب بهترین سال زندگی تو

بهترین سال زندگی تو

بهترین سال زندگی تو یکی دیگر از کتاب‌های پرفروش دارن هاردی می‌باشد. در کتاب بهترین سال زندگی تو از دارن هاردی گفته می‌شود که اکثر انسان‌ها در زندگی خود هدف دارند، اما متاسفانه تعداد اندکی از آن‌ها به اهداف خود دست پیدا می‌کنند و دلیل بخشی از این ناکامی به برنامه نداشتن در زندگی مربوط می‌شود.

برای رسیدن به اهداف و آرزوهای خود باید برنامه‌ریزی خوب داشته باشید و نکته‌ی مهم بعد از برنامه‌ریزی، متعهد بودن به این برنامه است تا زمانی که به هدف برسید.

دارن هاردی در این کتاب به شما آموزش می‌دهد که :

 •  چگونه هدف‌های خود را انتخاب کنید؟
 • چگونه برنامه‌ریزی کنیم تا به هدف انتخابی خود برسیم؟
 • چطور برنامه‌های خود را عملی کنیم و از آن برنامه‌ها و اهداف دست نکشیم؟

کتاب بهترین سال زندگی تو با نکات مهم و کاربردی پاسخ تمام سوالات مطرح شده و سوالات شکل گرفته در ذهن شما را می‌دهد.

بهترین سال زندگی تو هر شخصی درست همان سالی است که در حال سپری کردن آن است ولی متاسفانه اکثر افراد فکر می‌کنند تا فرا رسیدن سال جدید و سال تحویل باید صبر کنند و از روز اول سال جدید، بهترین سال زندگی تو خود را بسازند.

این اشتباهی است که باعث می‌شود تا سال‌های زندگی خود را یکی پس از دیگری از دست بدهیم و به روز آخر اسفند برسیم و به روزهای قبل خود نگاه کنیم و متوجه‌ی از دست دادن عمر و وقت خود شویم.

این کتاب دارای چهار بخش اصلی است

 • مقدمه

که بخش‌های مهم با مقدمه شروع می‌شود و مانند تمامی کتاب‌های دیگر مقدمه‌ای در رابطه با اهمیت رشد شخصی، برنامه‌ریزی و موفقیت انسان‌ها است.

 • راهنما و هشت قدم آن

در بخش دوم، راهنما و هشت قدم آن به شما مسیر راه را نشان می‌دهد که چه کارهایی را باید قبل از برنامه‌ریزی و در حین برنامه‌ریزی و هنگام اجرای برنامه‌ی خود انجام دهید و در اصل به شما آموزش‌هایی در این فصل داده می‌شود.

 • کاربرگ و هشت قدم آن

وقتی در این کتاب به بخش سوم برسید، هشت گام به شما آموزش داده می‌شود و باید هشت مرحله را انجام دهید تا بتوانید سال گذشته‌ی خود را بسنجید و وضعیت خود را در سال پیش مشخص کنید تا شما بفهمید که نسبت به خود چه حسی دارید.

در میان راه به خواننده کمک می‌کند تا به نقاط ضعف و قوت خود پی ببرد و با ارقام و آمار درصد تعادل را برای هر شخص بیان می‌کند.

در مراحل پایانی و در قدم‌های آخر، از میان هدف‌های زیادی که در ذهن دارید کمک می‌کند تا سه هدف اصلی خود در سال جدید مشخص کنید تا تمام تلاش و انرژی خود را بر روی آن سه هدف بگذارید و به نتایج بهتری برسید.

 • سیستم مدیریت موفقیت شما

بخش عملی، همین بخش است و در این قسمت برای اینکه بتوانید بهترین برنامه‌ریزی را داشته باشید برای شما فرم‌هایی تعبیه شده است تا برنامه‌های هفتگی، ماهانه و فصلی خود را مشخص کنید.

این بخش به شما کمک خواهد کرد تا بهترین و اجرایی‌ترین برنامه را برای خود طراحی و پیاده‌سازی کنید.

بهترین سال زندگی تو

روش کار کتاب بهترین سال زندگی تو بدین صورت است:

 • برنامه‌ریزی اهداف
 • اجرای برنامه‌ریزی
 • بازبینی برنامه‌ریزی
 • ارزیابی دستاوردها

موفقیت‌های بزرگ با قدم‌های کوچک آغاز می‌شود

دارن هاردی در کتاب بهترین سال زندگی تو به این سوال که چگونه از این برنامه استفاده کنیم؟ به خوبی با یک مثال پاسخ می‌دهد.

تمام این برنامه را به یک کیک تشبیه می‌کند و هر مرحله را یک لایه‌ی جدید از این کیک می‌داند، پس بسیار اهمیت دارد که هر لایه از کیک به خوبی انجام شود تا در نهایت کیک دلخواه خود را به دست بیاوریم.

همه می‌دانیم که وقتی هنوز کیک کامل نشده است با ریختن خامه بر روی آن، کیک را از دست می‌دهیم و خراب می‌شود پس با این کتاب شما به این مهارت که مهارت اصلی برای رسیدن به موفقیت است، خواهید رسید.

بخشی از کتاب بهترین سال زندگی تو

اصول صحیح هدف‌گذاری را در سن هجده سالگی یاد گرفتم. اولین هدف من دستیابی به ۱۰۰هزار دلار در طی شش ماه بود. که قبل از تولد ۱۹ سالگی به این هدف رسیدم.

دومین هدف من دستیابی به درآمد سالیانه ۱ میلیون دلار بود، در سن ۲۴ سالگی توانستم به این هدف دست یابم.

هدف بعدی من راه‌اندازی شرکتی بود که سالیانه چندین میلیون دلار درآمد داشته باشد. در سن ۲۷ سالگی پس از سه سال تلاش توانستم شرکتی را راه‌اندازی کنم که ارزش سهام آن بیش از ۵۰ میلیون دلار بود.

 من به سه عامل زیر ایمان دارم:

مطالعه، هدف‌گذاری، کار و تلاش.

خیلی‌ها فکر می‌کنند تنها کافی است لیستی از آرزوها تهیه کنند و منتظر بمانند تا آنها خود به خود یکی پس از دیگری برآورده شوند. آن‌ها می‌خواهند یک روز صبح از خواب بیدار شوند و اهداف خود را تحقق یافته ببینند. بله تهیه لیستی از اهداف و خواسته‌ها کار خوبی است، اما شما برای دستیابی به هر کدام از اهداف لیست‌تان باید طرح و برنامه داشته باشید. یادتان باشد هدف بدون برنامه تنها یک خیال واهی است. من به شما در این کتاب ثمره ۲۰ سال تجربه خودم در زمینه تعیین اهداف و نحوه صحیح برنامه ریزی را خواهم آموخت.

بهترین سال زندگی تو

در طی این ۲۰ سال تمام کتاب‌ها و روش‌های هدف‌گذاری را مطالعه کرده‌ام در تمام سمینارها شرکت کرده‌ام، سالیانه صدها هزار دلار صرف رشد شخصی‌ام کرده‌ام و تا به همین امروز مشغول مطالعه در زمینه اصول موفقیت و رشد شخصی بوده‌ام. به همین دلیل به فرمولی که در این کتاب به شما ارائه می‌دهم ایمان راسخ دارم. فرآیندی ۸ مرحله‌ای را در این کتاب ارائه کرده‌ام که با یادگیری و اجرای آن به هر هدف بزرگ و جاه‌طلبانه‌ای می‌توانید دست یابید. این ۸ گام را به خوبی یاد بگیرید و در به کارگیری آن استاد شوید و خواهید دید که امسال بهترین سال زندگی تو شما خواهد شد.

سخن پایانی

بهترین سال زندگی تو توسط دارن هاردی نوشته شده است تا شما بتوانید بهترین برنامه را داشته باشید و دارن هاردی به افرادی که در رابطه با کلید اصلی موفقیت از او سوال می‌پرسند پاسخ می‌دهد، هدف‌گذاری درست و اصولی و تلاش و پشتکار برای دستیابی به آن اهداف، عامل اصلی موفقیت من بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست