کتاب بخوانیم؛ قسمت پنجم

امروزه در عرصه تکنولوژی تغییرات بیشتری در زمینه کتاب و کتابخوانی رخ داده است. در واقع با توجه به اینکه سرانه مطالعه کشور با توجه به دیجیتالی شدن رو به کاهش است در این بخش می خواهیم شما را با آثار منتخب روانشناسی آشنا کنیم که به شما رمز و راز موفقیت را می گویند.

از لحظه لحظه های خود لذت ببرید چرا که امسال تکرار نخواهد شد!

این اثر نوشته دارن هاردی به شما نشان می دهد که چگونه در عرض چندین ماه به آنچه که یک عمر طول می کشد تا به آن دست یابید، برسید. در واقع اگر شما فردی جاه طلب هستید و برای طراحی مجدد آینده خود مشتاقید میتوانید از برنامه های این کتاب استفاده کنید. دقت داشته باشید که هر سالی که می گذرد دیگر تکرار نخواهد شد، این کتاب در واقع سیستمی است که در زمینه رسیدن به اهداف بزرگ شما ثابت شده است.

Image result for ‫کتاب امسال تکرارا نخواهد شد‬‎

در این کتاب می آموزید که باید خودتان را از اکثر افراد جامعه جدا کنید. در واقع شما با خواندن این کتاب از 97 درصد عمده مردم که به اندیشه های خود اهمیت نمی دهند جدا خواهید شد و در عوض وارد جمعی می شوید که برای زندگی خود برنامه و هدف دارند. بیشتر مردم به سختی تلاش می کنند تا به آنچه که در جست و جوی آن هستند دست پیدا کنند. به همین دلیل هم پیشرفت در زندگی بسیار راحت تر از گذشته است. تنها کاری که باید بکنید این است که ایستادگی کنید و به سوی آینده ای روشن در حرکت باشید. این کتاب دارای یک فهرست بلند بالاست که به شما اجاره می دهد تا گام هایی استوار را به سوی موفقیت بردارید. فهرست مطالب این اثر شامل موارد زیر هستند:

· تشکر و قدردانی

· مقدمه

· گام اول: چرا، بسیار مهم‌تر از چگونه است!

· گام دوم: بازبینی سالیانه

· گام سوم: اصل داشته‌ها

· گام چهارم: نمودار تعادل شما

· گام پنجم: نقشه بزرگ

· گام ششم: عامل جادویی برای رسیدن به هدف

· گام هفتم: برنامه‌ی کار شما

· گام هشتم: عمل کنید

· بخش تمرینات

· تمرین گام اول: الزام تعهد

· تمرین گام دوم: سالی که گذشت

· تمرین گام سوم: قدردانی

· تمرین گام چهارم: ارزیابی زندگی

· تمرین گام پنجم: طرح اصلی

· تمرین گام ششم: عامل جادویی

· تمرین گام هفتم: برنامه‌ی کار من

· تمرین گام هشتم: اقدام کردن

· سیستم مدیریت دستاورد شما

· سیستم مدیریت دستاوردهای روزانه، هفتگی و سه ماهه

· مدیریت موفقیت ماهانه

· مدیریت موفقیت سه ماهه

· درباره نویسنده

با مدیریت شگفت‌انگیز گانگ هو، مدیر شوید!

مدیریت شگفت انگیز گانگ هو کتابی نوشته کن بلانچارد و شلدون بالز است که قدرت تولید؛ سود و موفقیت را در شما به طور شگفت انگیزی اضافه خواهد کرد. شما در واقع با خواندن این کتاب به صورت شگفت انگیزی سرشار از شوق و شور زندگی خواهید شد.

Image result for ‫کتاب گانگ هو‬‎

این کتاب بر اساس یک داستان واقعی از پگی سینگلر نوشته شده است که مدیر موفقی است که توانسته کارخانه ای را از بحران و ورشکستگی نجات دهد. این امر زمانی رخ داده است که هیچ کسی امید به بهبود وضعیت نداشته است. در حال حاضر هم این کارخانه به یکی از بهترین محیط های کاری تبدیل شده است. در این کتاب در واقع به شما نشان داده می شود که چگونه شما در سه مرحله میتوانید با استفاده از سه اصلی مهم که از تحلیل و بررسی زندگی حیواناتی مانند سنجاب، سگ آبی و غاز به دست آمده است میتوانید در خود شور و نشاط ایجاد کنید. همچنین میتوانید دیگران را نیز در راستای رسیدن به این اهداف تشویق کنید.

Image result for ‫کتاب گانگ هو‬‎

کارکنان هم باید یاد بگیرند بدون اینکه یک رئیس بالای سر آن ها باشد کار خود را به خوبی مدیریت کنند و با مهارت هایی که در این زمینه یاد میگیرند کار خود را پر ارزش کنند. مدیر نیز باید در عین حال بداند که هدف اصلی سازمان چیست و چه محیطی برای کارکنان مناسب است.

این کتاب در واقع اهداف بسیاری را دنبال می کنند که شامل موارد زیر می شوند:

· در راه رسیدن به هدف با ارزش تلاش کنید

· دانستن اینکه چرا کارتان پرارزش است

· مشخص‌کردن حیطه‌ی وظایف هر یک از کارکنان و احترام‌گذاشتن به افراد و ارزش قائل‌ شدن برای آن‌ها

· دانستن هدف اصلی سازمان از مهم‌ترین وظایف مدیر است

· تغییر عادت‌های قدیمی و جایگزینی آن با عادت‌های جدید.

باید بخواهید تا به شما داده شود!

بهتر است که شما بیش از هرچیز بدانید که در زندگی خود به دنبال چه چیزی هستید؟ آیا میخواهید روابط خود را بهبود ببخشید؟ آیا میخواهید اوضاع مالی را بهتر کنید و یا به دنبال سلامتی هستید؟

آیا در جست و جوی شغل مورد علاقه تان هستید یا میخواهید زوج خود را جذب کنید؟ اگر تمامی این موارد را میخواهید، این کتاب در واقع راه دستیابی به آن ها را به شما نشان خواهد داد.

Image result for ‫کتاب بخواهید تا به شما داده شود‬‎

در عین سوالات بیشماری که میان می آیند، این کتاب یک پاسخ برای پرسش هایی است که به شما یاد می دهد باید چطور باشید و چگونه عمل کنید. در واقع شما باید آن چیزی را به دست آورید که باعث خوشحالی شما می شود. این کتاب همچنین به شما یاد خواهد داد که چطور نباشید و چطور هم عمل نکنید تا بتوانید چیزهایی را که باعث ناخشنودی شما می شوند از خود دور کنید.

بخواهید تا به شما داده شود چه چیزی را به شما آموزش می دهد؟

شما پس از مطالعه این کتاب درخواهید یافت که اساس قانون جذب این است که احساسات خوب باعث اتفاقات خوب می شود.این قانون در واقع در مورد تمام جنبه های زندگی صادق است. این قانون حتی در مورد پول هم صادق است. برخی از افراد، با توجه به اینکه سالهاست به دنبال کسب ثروت هستند، این افراد ممکن است که با وجود تلاش های بسیاری که در این زمینه انجام داده اند باز هم به ثروت نرسیده اند. آن ها مدام حس بدی دارند چرا که به آن هدفی که داشتند نرسیده اند. در این کتاب شما یاد می گیرید که قانون جذب با احساسات شما کار می کند. شما باید خواهان پول بیشتری در زندگی خود باشید تا آن را به دست آورید، ولی اگر مدام حس نداری و کمبود کنید پول بیشتری را از دست خواهید داد. در نهایت این اثر یاد خواهید گرفت که احساسات خود را با خواسته خودتان هماهنگ کنید.

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.