کتاب بخوانیم؛ قسمت هفتم

شاید در این تلاطم زندگی روزمره، هرآنچه بتواند ما را به تلاطم خیال کشاند کتاب باشد. در این حال بهتر است بدانید که این تلاطم اما جنس آرامش دارد و شما میتوانید توسط آن از هر آنچه دنیای واقعیت برای شما پدید آورده است تا حدی دور شوید. در اینجا می خواهیم شما را با معروف ترین کتاب های روانشناسی آشنا کنیم پس با ما همراه شوید.

آیا تو آن گمشده ام هستی؟

آیا تو آن گمشده ام هستی نوشته باربارا دی آنجلیس در واقع یکی از کتاب هایی است که پیام های مثبتی در زمینه عشق، شادمانی و همچنین جست و جو برای معنای زندگی را به دنبال دارد. این کتاب در طی 25 سال گذشته میلیون ها مخاطب داشته است که تمامی آن ها از نوشته های سرشار از معنی آن استفاده کرده اند.

اگر شما هم به عشق دچار شده باشید خواهید دید که عاشق شدن در واقع یک تجربه جادویی است. عشق سوزانی که در اوایل رابطه آن را حس میکنید در واقع کاملا درست و بجاست اما خیلی زود این جذابیت ها و شیدایی ها تبدیل به یک رابطه عادی می شوند و مشکلات زندگی مانع از ابراز عشق خواهند شد. حتی ممکن است که این مشکلات شما را به جایی برسانند که از خود بپرسید آیا او همان نیمه گمشده من است؟

این کتاب در واقع به شما کمک خواهد کرد که اگر:

اگر مجرد هستید: چگونه انتخاب‌های درستی داشته باشید.

اگر عاشق شده‌اید: می‌توانید از درستی رابطه خود و موفقیت آن در آینده 100 درصد مطمئن شوید.

اگر ازدواج کرده‌اید :تفاوت‌های‌تان را درک کنید و آنها را متعادل سازید تا بتوانید در کنار هم شادتر زندگی کنید.

Related image

موضوع کتاب اما افق های حدیدتری را رو به شما می گشایند. تصور کنید که مقابل همسر آینده خود نشسته اید و از نگاه او میخواند که آینده این رابطه هنوز هم برای او نامعلوم است. ممکن است بداند که فرد مورد نظر می خواهد با او ازدواج کند اما فکر این ازدواج هم او را تا سرحد مرگ میترساند. اما این بین علاقه وجود دارد و وابستگی که باعث می شود فرد تصر کند بدون ازدواج با شخص مقابل قادر به ادامه زندگی نخواهد بود. در این حال از خود می پرسد که چگونه میتواند از آینده خود با او مطمئن باشد؟ ای کتاب دارای 12 سرفصل است که به شما کمک می کند بفهمید آیا نیمه گمشده خود را پیدا کرده اید یا خیر؟

· فصل اول عشق کافی نیست

· فصل دوم چرا و چگونه عاشق می‌شویم؟

· فصل سوم عاشق شدن به دلایل نادرست

· فصل چهارم شش تباهی بزرگ که در ابتدای روابط مرتکب می‌شویم

· فصل پنجم ۱۰ نوع رابطه که سرانجامی نخواهد داشت

· فصل ششم نقطه ضعف‌های مهلک

· فصل هفتم بمب ساعتی تفاهم

· فصل هشتم شش ویژگی شخصیتی که باید در همسر آینده خود دنبال آن باشیم

· فصل نهم بیوشیمی جنسی

· فصل دهم چه کسی برایتان مناسب است؟

· فصل یازدهم تعهد

· فصل دوازدهم حدیث عشق

زبان بدن خود را بدانید!

کتابی که میخوانید در واقع جزئیات از زبان بدن شما را به صورت کاملا جداگانه مورد بررسی قرار خواهد داد. همانطور که میدانید ارتباط غیرکلامی در واقع جز فرآیند های پیچیده ای به شمار می آید که علاوه بر حرکات، کلمات و اصوات را نیز شامل می شوند. این کتاب در واقع سعی بر این دارد که دید وسیع تری نسبت به این رابطه به شما بدهد.

کتاب زبان بدن در ابتدا به عنوان یک راهنما برای بازاریابان مورد استفاده قرار می گرفته است و در طی 10 سالی که اقدام به گردآوری آن شد، به نحوی گسترش یافته است که هر فردی با صرفه نظر از حرفه و موقعیت اجتماعیش میتواند از آن استفاده کند تا به موفقیت دست پیدا کند.

Related image

زبان بدن در واقع این را نشان می دهد که عقیده پژوهشگران بر این است که ارتباط کلامی عمدتا برای تبادل اطلاعات مورد استفاده قرار می گیرد. این در حالی است که ارتباط غیر کلامی به نوعی یک بدل برای پیام های غیرکلامی به شمار می آید. به عنوان نمونه می توان اینطور گفت که یک زن میتواند یک نگاه عاشقانه به مرد خود بیندازد و در این حال پیامی بسیار واضح به او بدهد.

با شازده کوچولو، به دنیای دیگری سفر کنید.

شازده کوچولو، اثر معروف آنتوان دوسنت اگزوپری اولین بار با ترجمه استاد احمد شاملو در سال 1943 منتشر شد. همانطور که میدانید شازده کوچولو یکی از پرفروش ترین داستان های قرن بیستم به شمار می آید به نحوی که رتبه سوم را در این زمینه به خود اختصاص داده است. ایک کتاب تک جلدی، همچنین پرفروش ترین کتاب تکی در سراسر جهان به شمار می آید. شما زمانی که عنوان شازده کوچولو را در اینترنت سرچ کنید خواهید دید که خوانده شده ترین و همچنین ترجمه شده ترین کتاب فرانسوی زبان در سراسر جهان شازده کوچولو است که سالانه 1 میلیون نسخه از آن در سراسر جهان به فروش می رسد.

این داستان در واقع بیانی ساده از بیان فلسفه عشق و دوست داشتن از دیدگاه اگزوپری است. او در این داستان، از دیدگاه کودکی از یک سیاره به نام ب612 آمده است بسیاری از پرسش های آدم ها را پاسخ میدهد. این اثر به بیش از 150 زبان زنده دنیا ترجمه شده است و میتوان گفت که مجموع فروش آن ها به زبان های مختلف چیزی حدود 200 میلیون نسخه بوده است.

Image result for ‫شازده کوچولو‬‎

در سال 1935، هواپیمای سنت اگزوپری که میخواست رکورد پروازهای بین پاریس و سایگون را بشکند در صحرای بزرگ آفریقا دچار نق فنی شد و ناچارا در همانجا به فرود آمد. شاید تصور کنید که این امر تصادفی بوده است اما در واقع همین سانحه دستمایه ای برای الهام شازده کوچولو شد که در آن شخصیت قهرمانی داستان که یک خلبان بی نام است پس از فرود در بیابان با پسرک کوچکی آشنا می شود. پسرک به خلبان اینطور می گوید که از سیاره ای دوردست آمده است و آنقدر زندگی در آنجا را تجربه کرده که در نهایت تصمیم می گیرد برای تجربه های جدید خانه را ترک کند. او در این کتاب، از عشقش به گل سرخ محبوبش می گوید و از روباهی که او را روی زمین ملاقات کرده است.

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *