کتاب بخوانیم؛ قسمت سوم

همانطور که میدانید امروزه دغدغه افزایش ساعات مطالعه در واقع یکی از دغدغه های اصلی به شمار می آید که میتواند قدم بزرگی در افزایش آگاهی و توسعه فرهنگ داشته باشد. در این بین، معرفی کتاب هایی که شما با مطالعه آن ها به رازهای موفقیت و حال خوب پی میبرید بیش از سایرین حائز اهمیت است، در این بخش با ما و معرفی سه اثر معروف در زمینه روانشناسی همراه باشید.

از خوب به عالی بروید!

از خوب به عالی نام کتابی است که توسط جیم کالینز نوشته شده است. ممکن است که شما هم پس از خواندن این کتاب تمامی باورهای خود را زیر سوال ببرید. این اثر در واقع مفاهیم جدیدتری را از واژه هایی همچون مدیریت، تصاحب و همچنین ادغام سازمان ها به شما ارائه خواهد داد. در این اثر میفهمیم که اگر شما فردی متوسط باشید امکان رسیدن به موفقیت هم برای شما سخت تر خواهد بود پس شما باید روز به روز حرکت به سوی عالی شدن داشته باشید.

شاید تصور کنید که خواندن این کتاب تنها برای افرادی مفید خواهد بود که میخواهند صاحب یک کسب و کار شوند اما در واقع در این اثر شما میتوانید رازهای رسیدن به عالی ترین درجه ها و جایگاه های انسانی را پیدا کنید. همچنین شما یاد خواهید گرفت، که در هر موقعیتی که هستید، چه خوب یا بد میتوانید با توسعه نگرش خود شرایط عالی و والایی داشته باشید.

Image result for ‫کتاب از خوب به عالی‬‎

این کتاب دارای 9 فصل است که در این فصل ها شما خواهید دید که چگونه میتوانید به راحتی حال خوب خود را به عالی تبدیل کنید! فهرست مطالب این کتاب به شرح زیر است:

· مقدمه

· فصل اول: خوب دشمن عالی است

· فصل دوم: رهبری سطح پنجم

· فصل سوم: ابتدا چه کسی… بعد چه چیزی

· فصل چهارم: رویارویی با حقایق بی‌رحم (اما هرگز ایمان خود را از دست ندهید)

· فصل پنجم: مفهوم جوجه‌تیغی

· فصل ششم: فرهنگ انضباط

· فصل هفتم: شتاب‌دهنده‌های فناوری

· فصل هشتم: چرخ پرواز و حلقه نابودی

· فصل نهم: از خوب به عالی تا ماندگاری

· سخن پایانی: پرسش‌هایی که تکرار شده‌اند.

چرا باید پدر پولدار و پدر بی پول را بخوانید؟

این کتاب، که نقطه عطفی برای تمامی کسانی است که میخواهند کنترل مسائل مالیشان را در دست بگیرند توسط رابرت کیوساکی و شارون لیچر نوشته شده است. جالب است که بدانید این کتاب در واقع شامل ایده هایی است که در نظر بسیاری از والدین عجیب هستند اما ممکن است که در نهایت برای شما هم نتایج مثبتی را به همراه داشته باشد. اگر شما از آن دسته والدینی هستید که به کودک خود این حس را القا می کنید که با کارمند شدن در واقع آینده خود را تامین میکند، در این کتاب خواهید فهمید که این نظریه نه اینکه درست نیست اما بخشی از آینده نامطمئن مالی را نشان می دهد و همچنین این نکته که ایده های جدیدی برای کسب درآمد مورد نیاز است و این اثر این ایده ها را در اختیار شما قرار خواهد داد.

Image result for ‫کتاب پدر پولدار پدر بی پول‬‎

آنچه کیوساکی در این اثر به آن اشاره می کند این است که ثروتمندان حتی نحوه آموزش متفاوتی را نسبت به آینده فرزندان خود دارند. شاید این ایده ها آن چیزی نباشد که شما دلتان بخواهد با فرزندتان در مورد آن صحبت کنید اما حداقل کاری که میتوانید بکنید این است که در مقابلش مقاومت هم نشان ندهید. در واقع با توجه به اینکه تکنولوژی و دنیای امروزه به سرعت در حال تغییر است شما هم نیازمند به ایده های جدید و آموزش های متفاوتی هستید تا بتوانید آینده فرزندتان را تضمین کنید. این کتاب دارای یازده فصل است که عناوین آن ها به شرح زیر است:

· مقدمه‌ای از اهداکنندگان کتاب

· مقدمه

· فصل 1: پدر پولدار، پدر بی‌پول به روایت رابرت کیوساکی

· فصل 2: درس اول: پولدار‌ها برای پول کار نمی‌کنند

· فصل 3: درس دوم: چرا به تدریس در امور مالی می‌پردازیم؟

· فصل 4: درس سوم: برای شغل خودتان اهمیت قائل شوید.

· فصل 5: درس چهارم: تاریخچه‌ی مالیات و قدرت شرکت‌ها

· فصل 6: درس پنجم: پول‌دار‌ها پول می‌سازند

· فصل 7: درس ششم: کار کنید تا یاد‌ بگیرید، برای پول کار نکنید

· فصل 8: غلبه بر موانع پیروزی

· فصل 9: شروع کار

· فصل 10: باز هم بیشتر می‌خواهید بدانید؟ این کارها را انجام دهید

· فصل یازدهم: چطور با 7000 دلار هزینه‌ی تحصیل فرزندتان را بپردازید؟

چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟!

امروزه یکی از کتاب هایی که در زمینه روانشناسی غوغا کرده است، چه کسی پنیر مرا جابجا کرد اثر دکتر اسپنسر جانسون، نویسنده مشهور و معروف است. جالب است بدانید که کتاب های این نویسنده تا کنون توانسته است که زندگی میلیون نفر را در دنیا نجات دهد اما چگونه؟

چه کسی پنیر مرا جابجا کرد در کنار کتاب های دیگر دکتر جانسون در واقع به شما می آموزد که راه و رسم درست زندگی کردن را یاد بگیرید. یکی دیگر از آثار معروف او کتاب مدیر یک دقیقه است که به همراه کمک دکتر کنت بلانچارد نوشته شده است و تا کنون فروش بسیار خوبی را داشته است. در بخش قبل با این کتاب آشنا شده ایم.

Image result for ‫کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟‬‎

دکتر جانسون در واقع همیشه در کتاب هایش، مسائل پیچیده زندگی را به مسائل ساده تر تبدیل می کند و راه حل های ساده ای هم برای آنها ارائه می دهد. همین هم باعث شده است که کتاب های او تاکنون به بیش از 26 زبان زنده دنیا ترجمه شوند و در اختیار همگان قرار گیرند. در این اثر هم شما به چهار موجود خیالی رو به رو خواهید شد که رفتارهای آن ها کاملا با یکدیگر متفاوت است. این ها شامل دو آدم کوچولو با نام های هم و هاو و همچنین دو موش با نام اسنیف و اسکاری هستند. شخصیت و رفتارهای آنها در واقع مشابه بسیاری از افراد جامعه است.

او در کتابهای همیشه برای مسائل پیچیده‌ی زندگی راه حل‌های ساده پیشنهاد کرده و همچنین مسئله باعث شده است که کتابهای او به بیش از 26 زبان زنده دنیا ترجمه شده و در اختیار عموم مردم قرار گرفته شود. شما با خواندن این کتاب در نهایت خواهید یافت که مشابه کدام یک از آنها خواهید بود. این کتاب شامل بخش های مختلفی است که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

· فهرست مطالب

· رباره‌ی نویسنده

· ابعاد ساده و پیچیده‌ی وجودِ ما

· داستانی پشت پرده‌ی داستان

· قسمت اول: گردهمایی دوستانه

· قسمت دوم: چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟

· قسمت سوم: بحث و گفتگو در عصر همان روز

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.