1-  عنوان محتوا:

کتاب بخوانیم؛ قسمت دوم

1-کلمه کلیدی اصلی

کتاب

1-کلمه کلیدی مرتبط

کتاب روانشناسی

1-خلاصه محتوا (50 تا 70 کلمه)

شاید تصور کنید همزمان با اینکه دنیا رو به دیجیتالی شدن دارد دیگر آن دسته علاقه مندان به کتاب هم کنار می روند و غرق این دنیای دیجیتال می شوند اما اینطور نیست. کتاب خواندن جز سرگرمی های افراد خواهد بود و به طور قطع هستند عده ای که همچنان هم به دنبال خواندن کتاب های خوب باشند. در این بخش می خواهیم شما را با سه عنوان از پرفروش ترین کتب روانشناسی موفقیت آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید.

کتاب بخوانیم؛ قسمت دوم

شاید تصور کنید همزمان با اینکه دنیا رو به دیجیتالی شدن دارد دیگر آن دسته علاقه مندان به کتاب هم کنار می روند و غرق این دنیای دیجیتال می شوند اما اینطور نیست. کتاب خواندن جز سرگرمی های افراد خواهد بود و به طور قطع هستند عده ای که همچنان هم به دنبال خواندن کتاب های خوب باشند. در این بخش می خواهیم شما را با سه عنوان از پرفروش ترین کتب روانشناسی موفقیت آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید.

هفت عادت مردمان موثر را بدانید!

شاید شما هم جز آن دسته کسانی باشید که علاقه مند به تاثیرگذاری بالا روی افراد هستید. در این احل مطمئن شوید که هفت عادت مردمان موثر را میدانید. این اثر در واقع جز محبوب ترین کتاب های آمریکا به شمار می آید که نویسنده آن هم استفان کاوی است. او در مقدمه کتاب خود می گوید:

“قانون هایی جهانی برای سعادت وجود دارد که در طول تاریخ و در همه جوامع مشترک است. من این قانون ها را کشف نکرده ام، صرفا شناسایی کرده ام. پیروزی در هر جایی وابسته به هماهنگ بودن با قوانین آنجاست. قانونها ثابت است ولی چگونگی بکارگیری آنها در هر فرد متفاوت است و بسته به ابتکارها و استعدادهای ما دارند.”

آنچه که شما از این کتاب انتظار دارید در واقع باید در نهایت همان سطح کتاب باشد. سعادتمندی به صورت ناگهانی با خواندن این کتاب به دنبال شما نخواهد آمد البته امکان دارد که در این بین با انتخاب های متفاوتی رو به رو شوید که در گرو سعادتمندی شما باشد و این فقط به شما بستگی دارد که بتوانید آن ها را شناسایی و انتخاب کنید.

Related image

هفت عادت مردمان موثر به شما یاد خواهد داد که مسیر بهتر را انتخاب کنید و در آن حرکت کنید. در ضمن به شما خواهد آموخت که شیوه آغاز حرکت و همچنین روش پیمودن ادامه مسیر به صورت صحیح چیست؟

این کتاب با ترجمه الهام خرسند در دسترس خوانندگان قرار گرفته است اما یک ترجمه هم توسط گیتی خوشدل ارائه شده است که با توجه به کم بودن صفحات میتوان انتخاب مناسب تر برای افراد عجول در موفق شدن باشد.

از حال بد به حال خوب بروید!

از حال بد به حال خوب نوشته دیوید برنز یکی از کتاب هایی است که افرادی که استرس فراوانی را به صورت روزانه احساس می کنند می توانند از آن استفاده کنند. در این کتاب شما با روش های رهایی از اضطراب و افسردگی آشنا خواهید شد و میتوانید در به آرامش رسیدن خودتان یک قدم مثبت بردارید.

Related image

شما با خواندن این کتاب در واقع خواهید آموخت که چگونه افکار و احساسات منفی خود را به مثبت تغییر دهید و یک فکر سالم و شاداب داشته باشید. همچنین می آموزد که چگونه با افراد مختلف جامعه یک ارتباط صحیح داشته باشید و همچنین خواهید دانست که چگونه از اضطراب و افسردگی به دور باشید آنچه در سرفصل های این کتاب خواهید خواند به صورت خلاصه در اختیار شما قرار گرفته است:

1. شناخت روحیه (شناخت احساسات ، تست اضطراب و افسردگی چگونگی تشخیص اوضاع روحی )

2. روش ایجاد احساس خوب درباره خودتان ( چهار روش برای خوشبختی ده روش برای تفکر سالم و تغییر افکار نادرست

3. چگونگی بنیان نهادن یک نظام ارزشی سالم شناخت تنبلی و روش های درمان آن و…)

4. احساس اعتماد به نفس و راهکارهای مقابله با اضطراب ، ترس و وحشت (چگونه می توانید با ترس های خود بجنگید و پیروز شوید.

5. رویارویی با ترس از مرگ ، مقابله با ترس از اجتماع مقابله با ترس از سخن گفتن در جمع ترس از انجام وظایف و….

6. احساس خوب با هم بودن ( معرفی ارتباط های خوب و بد

7. پنج راز ایجاد ارتباط صمیمانه و ترمیم ارتباط های نادرست ، روش های ارتباط با افراد سخت گیر و..)

8. معرفی داروهای ضد افسردگی ، عوارض داروها و شیوه استفاده از جمله ( تری سیکلیک ترازودون بوپروپیون (ولبوترین)- ونلافاکسین (افکسور)- میرتازاپین (رمرون) و…)

9. راهنمای کامل استفاده از داروهای ضد اضطراب

مدیر یک دقیقه ای باشید!

مدیر یک دقیقه ای نوشته ی کیت بلانچارد یکی از بهترین کتاب هایی است که میتواند به شما در زمینه رسیدن به موفقیت کمک کند. این کتاب در واقع داستان یک مرد جوان است که سرتاسر جهان را در جست و جوی یک مدیر بزرگ می گردد. او می خواهد که برای این مدیر کار کند و راه و چاه کار را از او یاد بگیرد. بسیاری از جاهایی که می رود اما انگیزه لازم را در او ایجاد نمی کند. او مدیرانی را می بیند که خشن هستند و کارکنان آن ها را دوست ندارند و در نقطه مقابل مدیران خوش مشربی را می بیند که محبوب هستند اما توجهی به سود یا زیان ندارند.

کسی که این مرد جوان به دنبال اوست در واقع یک ترکیب از هر دوی این هاست. مرد جوان در این بین، درباره مردی می شوند که گویا همان مدیر رویاهای اوست. جای تعجب است اما این مدیر موفق در نهایت می پذیرد که این جوان را سریعا ببیند و در مورد نحوه مدیریت خود با او صحبت کند. اینجاست که حکایت مدیر یک دقیقه ای آغاز می شود! تا اینجا با بخش اول داستان آشنا شدیم اما در اینجا می خواهیم بخش دوم را بررسی کنیم. چرا مدیر یک دقیقه ای جواب می دهد؟

Related image

در این کتاب شما با هدف گذاری های یک دقیقه ای آشنا خواهید شد. این هدف گذاری ها موثر هستند چرا که عامل اصلی که همان انگیزه است را به خوبی ایجاد می کند. یک دقیقه وقت بگذارید و اهداف خود را بررسی کنید. آیا رفتار شما برای رسیدن به هدفتان درست است؟

در بخش بعد با تحسین و توبیخ یک دقیقه ای آشنا خواهید شد. تحسین کردن در واقع یکی از کارهای موثری است که میتوان در راه رسیدن به موفقیت انجام داد. کلید انجام یک کار به صورت صحیح طبق گفته این کتاب این است که یک فرد بتواند کارها را از اول به صورت صحیح انجام دهد.

در این میان توبیخ یک دقیقه هم موثر خواهد بود چرا که سریع است و فرد احساس بد کمتری خواهد داشت. زمانی که توبیخ تمام شود، نتیجه به صورت واضح دیده خواهد شد و در نهایت هم آن اثر منفی فراموش می شود. با خواندن این کتاب، در هدف گذاری، تحسین و توبیخ مدیر یک دقیقه ای شوید!

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.