کتاب بخوانیم؛ قسمت دهم

شاید شما هم میخواهید شروع به کتابخوانی کنید اما هنوز هم نمیدانید که با کدام اثر شروع کنید. در واقع در زمینه های مختلف کتاب های بسیاری را میتوانید پیدا کنید که جز اثرات فاخر به شمار می آیند اما شما باید ببینید که علاقه مند به خواندن در چه زمینه ای هستید. اگر روانشناسی جز انتخاب های شماست، در این بخش با ما و معرفی سه کتاب پرفروش در این زمینه همراه باشید.

اعتماد به نفس و دستیابی به آن را بخوانید!

بدون شک شما هم دیده اید که افراد بسیار زیادی در واقع نسبت به زندگی و خودشان بی اعتماد هستند. آن ها در واقع حس خودباوری ندارند، اگر شما هم جز این دسته از افراد هستید اعتماد به نفس و دستیابی به آن را بخوانید.

این کتاب اثر باربارا دی آنجلیس، در واقع راز زندگی به همراه اعتماد به نفس را به شما می گوید. شما تنها در صورتی میتوانید به منبع عظیم و بی انتهای نیرو و اقتدار درونی دست پیدا کنید که طبیعت واقعی خود را بشناسید و بتوانید آن را درک کنید.

Image result for ‫کتاب اعتماد به نفس و دستیابی به آن‬‎

شاید شما هم جز آن دسته کسانی باشید که به وقفه از خود بپرسید که برای تقویت اعتماد به نفس خود چه کارهایی میتوانید انجام دهید؟ یا نمی دانید که چگونه خودباوری را در خود ایجاد کنید؟ اصلا چه کاری بیشتر از بقیه به شما کمک میکند که اعتماد به نفس خود را حفظ کنید؟

اگر شما هم از این دسته سوالات دارید این کتاب میتوانید پاسخی برای شما باشد. اعتماد به نفس و دستیابی به آن در پنج فصل نوشته شده است که به شرح زیر هستند:

1. فصل اول: در جستجوی اعتماد به نفس و خودباوری

اعتماد به نفس به چه معناست؟

اعتماد به نفس واقعی آن است که روی توانایی‌های ما اثر بگذارد

آیا احساس می‌کنید یک «شیاد» هستید ؟

ماهیت اصلی اعتماد به نفس واقعی و راستین

2. فصل دوم: چگونه از تخریب خویشتن دست بشوییم و به رویاهای خود اعتماد کنیم؟

باید قیمت موفقیت را بپردازید

شما لایق این هستید که خودتان را دوست داشته باشید

3. فصل سوم: چگونه اعتماد به نفس را از همین حالا در خود تقویت کنیم

تفاوت میان اعتماد به نفس و غرور

از آنان که مدام از خودشان تعریف می‌کنند دوری کنید

اولین قدم را همین الان بردارید

4. فصل چهارم: چرا نداشتن اعتماد به نفس عادتی است که ترک آن دشوار است

5. فصل پنجم: چگونه سه نوع اصلی از اعتماد به نفس را در خود ایجاد کنیم؟

اعتماد به نفس رفتاری، یعنی توانایی انجام دادن فعالیت ها

علائم کمبود یا فقدان اعتماد به نفس عاطفی به شرح زیر می‌باشد

آیا این یک معجزه محسوب نمی‌شود؟

کلام آخر

اثر مرکب چیست؟

اثر مرکب نوشته دارن هاردی یکی دیگر از کتاب هایی است که میتواند شما را به موفقیت نزدیک کند. این کتاب به گونه ای نوشته شده است که هر فردی، چه پیر و جوان، چه کارمند و مدیر در هر قشر و سنی بتواند با توجه به نیازی که دارد از آن استفاده کند. در مقدمه این کتاب، نویسنده اینجور اظهار می کند که مهم نیست شما از چه تکنیکی استفاده می کنید، در نهایت موفقیت در نتیجه یک اثر مرکب به دست خواهد آمد.

Image result for ‫کتاب اثر مرکب‬‎

اگر شما هم به دنبال موفقیت هستید، باید بدانید که این موفقیت هیچ گاه با یک هفته تمرین مثبت اندیشی ایجاد نخواهد شد. اینکه شما به درآمد میلیونی دست پیدا کنید تنها با داشتن اینترنت پرسرعت امکان پذیر نیست و شما هرگز نخواهید توانست با نشستن روی مبل و خوردن قرص های چربی سوز به اندام ایده آل خود برسید. هیچ کدام از آرزوهای شما به صورت بسته بندی در فروشگاه ها در اختیار شما قرار نخواهند گرفت. شما باید مسیر خود را پیدا کنید و بدانید که در کجای این مسیر برای رسیدن به اهدافتان قرار دارید؟

موفقیت هرگز آسان نبوده است. هیچ کتابی نمیتواند موفقیت را به صورت کادو به شما هدیه دهد. شما باید با تمرین و شناخت و همچنین اشتیاق در مسیر خود حرکت کنید. زمانی که عمق این جملات را با قلب خود حس کردید، میتوانید شروع کنید. اثر مرکب دارای 6 فصل است که در کنار پرسشنامه های متعدد یک مجموعه کامل را به شما هدیه می دهد، فهرست عناوین این کتاب به شرح زیر است:

تحسین اثر مرکب

قدردانی

پیامی ویژه از آنتونی رابینز

مقدمه

فصل اول. اثر مرکب در عمل

فصل دوم. انتخاب‌ها

فصل سوم. عادت‌ها

فصل چهارم. تکانش

فصل پنجم. تاثیرات

فصل ششم. شتاب بخشیدن

نتیجه‌گیری

ضمیمه‌ها

پرسش‌نامه ارزیابی قدردانی

پرسش‌نامه ارزشیابی ارزش‌های اصلی

پرسش‌نامه ارزیابی زندگی

پرسش‌نامه تعیین هدف

پرسش‌نامه ارزیابی عادت‌ها

پرسش‌نامه تاثیرات ورودی

پرسش‌نامه ارزیابی ارتباطات

با این کتاب، دانش ثروتمند شدن را بیاموزید.

دانش ثروتمند شدن نوشته والاس د.والتز یکی از کتاب هایی است که می تواند کمک کننده به افرادی باشد که زمان و اطلاعی در مورد ماورا طبیعه ندارند اما می خواهند بدون دانستن این دانش پیچیده اثرات آن را در زندگی خود مشاهده کنند.

Image result for ‫کتاب علم ثروتمند شدن‬‎

شما در نهایت با خواندن این کتاب درخواهید یافت که حقی که انسان از ندگی دارد نامحدود است و میتواند تمامی چیزهایی را که برای تعالی ذهنی و روحی خود به آن احتیاج دارد را به صورت نامحدود داشته باشد. اگر شما هم میل به ثروتمند شدن دارید مشکلی نیست چرا که این میل در واقع یک تمایل حقیقی است که در ذات انسان هاست. کسی که نمیخواهد پول کافی برای خرید آنچه به آن علاقه دارد را داشته باشد بدون شک فردی غیرطبیعی است.

Image result for ‫کتاب علم ثروتمند شدن‬‎

شاید این کتاب، همان چیزی باشد که شما برای رسیدن به موفقیت و کامیابی به آن نیاز دارید. شاید این کتاب بتواند زندگی شما را دگرگون کند اما دقت داشته باشید که با توجه به اینکه متن آن مربوط به حدود 100 سال پیش است ممکن است که برخی از عبارات آن منسوخ شده باشد. هرآنچه شما از زندگی خود می خواهید در انتظار شماست، با خواندن 17 فصل این اثر ارزشمند، رسیدن به آرزوهایتان را محقق کنید.

مقدمه

1. حق‌ ثروتمند شدن

2. دانش ثروتمند شدن

3. آیا فرصت‌ها انحصاری شده است؟

4. اولین اصل در دانش ثروتمند شدن

5. زندگی رو به فزونی

6. ثروت‌ها چگونه به‌سوی شما می‌آیند

7. شکرگزاری

8. تفکر به روشی معین

9. چگونگی استفاده از اراده

10. استفاده‌ بیشتر از اراده

11. عمل‌کردن به روشی معین

12. عمل مؤثر

13. رسیدن به شغل مناسب

14. تاثیر افزایش

15. انسان پیشرو

16. تذکرات پایانی

17. خلاصه‌ دانش ثروتمند شدن

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *