کتاب بخوانیم!

در بین تمامی افرادی که به کتاب علاقه مند هستند، میتوان عده زیادی را دید که موضوع مورد علاقه آن ها روانشناسی است. آیا شما هم به عنوان یک دوستدار کتاب با کتب روانشناسی مختلف آشنایی دارید؟ در این بخش می خواهیم سه کتاب جادوی جادوی فکر بزرگ، ثروتمند ترین مرد بابل، بیندیشید و ثروتمند شوید را به شما معرفی کنیم پس با ما همراه باشید.

جادوی فکر بزرگ شما را درگیر تفکر خواهد کرد!

کتاب جادوی فکر بزرگ اثر دکتر د.شوارتز یکی از برترین کتاب هایی است که شما میتوانید در زمینه روانشناسی با آن آشنا شوید. این کتاب با ترجمه های مختلف به زبان فارسی در اختیار مخاطبین قرار گرفته است که ترجمه ی ژنا بخت آور در این بین بیش از نیم میلیون تیراژ داشته است. این کتاب در عین اینکه یکی از برترین کتاب های حوزه روانشناسی به شمار می آید، راز های موفقیت در زندگی را هم به شما خواهد آموخت.

میتوان اینطور گفت که دیدگاه دکتر شوارتز در این کتاب در واقع آن را به یکی از بهترین و اصیل ترین کتب روانشناسی را ایجاد کرده است که میتوان گفت برگرفته از یک ذهن خلاق است. این کتاب در واقع برگرفته از سری اعتقاداتی است که این مضمون را در بر دارد که موفقیت افراد، بیش از آنکه به هوش آنها وابستگی داشته باشد به میزان تفکر آنها وابسته است. میزان پولی که شما در حساب بانکی خود دارید، میزان رضایت و خوشحالی شما و همچنین خرسندی شما از زندگی در گرو تفکرات شخصی شما خواهد بود.

Image result for ‫کتاب جادوی فکر بزرگ‬‎

موفقیت برای شما خرجی را به همراه نخواهد داشت. در واقع شما هر قدمی که به پیش بروید یک بهره ای را نیز برای شما به دنبال خواهد داشت. در اینجا می خواهیم بخشی از توضیحات کتاب که پشت جلد قید شده است را بخوانیم «روش‌هایی که در این کتاب عرضه شده است به منظور عمل کردن است نه مطالعه صرف. این روش‌ها و تکنیک ها به قدری تازه و بدیع است که نویسنده ناگزیر دست به ابداع اصطلاحات جدیدی زده است. دکتر شوارتز در این کتاب مراحلی را که برای که باید برای نیل به قابلیت‌های فکر بزرگ پیموده شود، ترسیم کرده است، او در این کتاب می‌آموزد که چگونه با تمرکز بر روی مسائل عمده، از قید نکات جزیی و دست و پاگیر رهایی یابید

با ثروتمندترین مرد بابل، ثروتمند شوید!

Image result for ‫ثروتمندترین مرد بابل‬‎

اگر شما هم به دنبال این هستید که ملتی ثروتمند باشید، باید اول تک به تک افراد موفقی در زمینه اقتصادی باشید. در کتاب ثروتمندترین مرد بابل، موفقیت های افرادی برای شما آورده شده است که ممکن است در همین نزدیکی شما باشند. موفقیت در واقع یعنی به کمال رساندن اهداف شما در حالی که توانایی های خود را با تلاش پرورش می دهید.

یکی از راه های موفقیت و رسیدن به اهداف، آمادگی است. اعمال ما هیچگاه از افکار فراتر نخواهند رفت و افکار هم هیچوقت نمی توانند باورهای شما را تغییر دهند. این کتاب در واقع راهنمایی های لازم را در زمینه درک مفاهیم اقتصادی برای شما خواهد داشت و هدف از تالیف آن هم این است که افرادی که میخواهند پول جمع کنند بتوانند پول خود را حفظ کنند و با کمک سرمایه اندوزی در واقع پول بیشتری به دست بیاورند.

اما چرا ثروتمندترین مرد بابل؟

این کتاب نوشته جورج ساموئل کلاسون به ترجمه فاطمه باغستانی است. همانطور که میدانید بابل زمانی ثروتمندترین شهر زمان باستان بوده است چرا که تمامی شهروندان آن را افراد ثروتمند تشکیل می دادند. این افراد در واقع کسانی بوده اند که ارزش پول را می دانستند. قوانینی که در این زمینه وجود داشته است در واقع برای حفظ آن و همچنین استفاده از آن برای به دست آوردن پول بوده است. آن چیزی که همه ما امروزه آرزوی آن را در سر داریم در واقع یک آینده امن از لحاظ اقتصادی است.

این کتاب در واقع دارای عناوین مختلفی است که از جمله آن ها میتوان به در مورد نویسنده، پیشگفتار،‌ خلاصه‌ای تاریخی از بابل، مردی که تصمیم گرفت ثروتمند شود، ثروت‌مندترین مرد بابل اشاره کرد، همچنین هفت راه علاج یک کیف پول خالی هم برای شما آورده شده است که به نوبت موارد زیر را شامل می شود:

اول: شروع به پر پول کردن کیف

دوم:کنترل کردن هزینه‌ها

سوم: تکثیر کردن دارایی‌ها

چهارم: محافظت از خزانه در برابر هدر رفتن

پنجم: کار در حوزه مِلک به عنوان یک سرمایه‌گذاری موفق

ششم: درآمدی را برای آینده خود تضمین کنید

هفتم: افزایش توانایی درآمدزایی، الهه شانس را ملاقات کنید!

چرا باید بیندیشید و ثروتمند شوید؟

بیندیشید و ثروتمند شوید که نام کتابی نوشته ناپلئون هیل است در واقع یکی از نخستین کتاب هایی است که در زمینه اقتصادی به چاپ رسیده است، همچنین یکی از جماع ترین آن ها نیز هست. در قرن بیستم در واقع روشهای مختلفی برای موفقیت در زندگی و کسب و کار ارائه شده است که این روش ها هم اکنون علاوه بر اینکه در اختیار افراد موفق بوده اند، همگانی نیز شده اند. اگر شما هم از زندگی روزمره خود خسته شده اید و می خواهید یک تغییر بزرگ ایجاد کنید این کتاب سرآغاز راهی را به شما نشان خواهد داد که انتهایی برای آن نیست.

Image result for ‫کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید‬‎

هیل برای اینکه بتواند این اثر را بنویسد به مدت 20 سال به تحلیل زندگی مردان نامی پرداخته است و حاصل موفقیت خود را برای هیل شرح داده است و او را به تفکراتی وا داشته است که در نهایت به صورت یک کتاب به رشته تحریر در آمده است. اندرو کارنگی در واقع موسس و صاحب یک شرکت غول آسای فولا در آمریکا بوده است و به عنوان دومین نفر در لیست ثروتمندترین افراد تاریخ نیز توسط هیل آورده شده است. این کتاب اولین بار نزدیک به هفت دهه قبل و در سال 1973 به چاپ رسیده است و هم اکنون هم علاقه مندان بسیاری با کشف راز و رمز های آن توانسته اند به موفقیت های عظیم دست پیدا کنند.

در واقع خواندن این اثر کنار دیدن فیلم راز به شما کمک خواهد کرد که راز و رمز پولدار شدن را بیاموزید. جوهره خود را قوی تر کنید و با ایمان به باورهای خود گامی به سوی موفقیت بردارید.

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.