اگر به فکر کارآفرینی هستید، هیچوقت برای شروع دیر نیست. هرکسی با کمی خلاقیت می تواند کارآفرین موفقی باشد. شروع کارآفرینی قدرتی برابر با تغییر دنیا دارد. و اینگونه نیست که تغییرات آن، تنها فقط در زندگی شما مشاهده شود. شاید عنوان آغاز کارآفرینی بدون سرمایه بنظر کمی اغراق باشد. اما وقوع آن امری ممکن است.

واقعیت این است که اکثریت قریب به اتفاق کارآفرینان موفق توانسته‌اند؛ یک کسب‌ و کار را بدون وجود پول و فقط به کمک یک ایده آغاز کنند. در این میان تنها تمرکز و خلاقیت است که اهمیت دارد. با وجود پول و بدون خلاقیت هیچ کس نخواهد توانست که پیروز شود. این موضوع همچنین اشتیاق و فداکاری و پشت‌کار می‌ طلبد. اما در حال حاضر و در این عصر پرشکوه فن‌آوری، این فرصت را دارید که یک کارآفرینی موفق را بدون وجود هیچ وجه رایجی شروع کنید.

4-prayers-for-when-you-have-no-money-american-bible-society-blog-debt-money-management-broke.jpg

برای شناخت هر چه بهتر این موضوع پیشنهاد می کنیم که این مطلب را از دست ندهید.

چگونه یک کارآفرینی بدون وجود سرمایه را در پایه گذاری کنیم؟

در اینجا چند نکته مهم وجود دارد که شما را برای آغاز این راه یاری خواهد کرد. به یاد داشته باشید که بخرج دادن پشتکار در رعایت تمامی این موارد پاسخگوست. و در صورت رعایت نکردن هر کدام با مشکل مواجه خواهید شد.

1.   با یک ایده جدید کارآفرینی را آغاز کنید.

کارآفرینی یعنی ایده. شروع یه کار جدید یعنی آغاز نمودن یک ایده نو. حتی بزرگ‌ترین برند ها در ابتدا به عنوان یک ایده شروع بکار کردند. با این حال، اکثر افراد این برند ها و کسب و کارهای معروف را فقط در زمان رشد و به ثمر رسیدن شان می بینند. ایده شما باید فکری خوب و مفید باشد.

حال منظور از این حرف چیست؟ منظور این است که، ایده شما بایدیک مشکل را حل کند“. به همین سبب لازم است تا چیزی را برای مشتری فراهم کنید. چیزی که آن‌ها بدان نیاز دارند. بنابراین وقتی می‌گوییم که نیاز دارید با یک ایده شروع کنید، باید با ایده‌ای برای رفع یک مشکل کار خود را شروع کرده؛ و سپس به یک روش بهتر و بهتر، برای حل این مشکل فکر کنید.

البته، در شروع یک کارآفرینی مسئله‌ای که حل می‌کنید، باید موردی باشد که با آن آشنا هستید. و به نوعی بر آن مسلط می باشید. به همین سبب سعی نکنید تا وارد بازار کاری شوید که در موردش چیزی نمی‌دانید، چون هرکسی در این رابطه می داند که درک درونی از ظاهر بیرونی اهمیت بیشتری دارد. هر کسب و کاری به کمک یک متخصص یا کاربلد آن ایجاد شده است. سعی کنید مشکلی را پیدا کنید که از بابت آن دغدغه دارید.

همونطور که قبلا گفتیم، برای شروع کارآفرینی بدون سرمایه اولیه، باید بتوانید هر کاری را که می‌خواهید انجام دهید. این کارها باید چیزهایی باشد که مایل باشید درباره آن فکر کنید.

brilliant_idea_1280x800.jpg

2.   از بین بردن شک و تردید در کارآفرینی

بعد از تشکیل ایده موردنظرتان، این احتمالا یکی از مهم‌ترین اجزایی است که باید در نظر بگیرید. باید ببینید چگونه یک کسبو کار را بدون وجود پول شروع کنید. به چه علت؟ چون یک ترس و شک ابتدایی در وجود همه ی افراد حاضر است. و در نظر گرفتن این موضوع، شما را برای یک کارآفرینی موفق جسورتر خواهد کرد. البته شک کردن هرگز موضوع بدی نیست. یقین ابتدا از شک به وجود می آید. پس در ابتدای راه باید تمامی جوانب کار را سنجیده و سپس نتیجه گیری کنید.

آغاز این کار همیشه سخت است. اما تلاش برای شروع کارآفرینی بدون وجود پول، حتی سخت‌تر از آن است. یک میلیون و یک نمونه، در طول زندگی کاری تان وجود دارد که به شما می‌گوید که باید آن را ترک کنید. حتی افراد بیشتری هم ممکن است که به شما بگویند که برای انجام این کار شکست خواهید خورد.

ممکن است که موانع و مشکلات زیادی نیز سر راهتان قرار بگیرد. که این موضوع در هر کسب و کاری متفاوت است. آنچه که در این میان اهمیت دارد کنار گذاشتن شک و تردید ها برای شروع کار است. باور خالص به خودتان و کسب و کارتان برای موفقیت تان ضروری است. یک نفر که واقعا به خودش اعتقاد دارد، از هزار نفر که فقط قصد انجام کاری را دارند، بهتر عمل می‌کند.

research-analysis.png

3.  تحقیقات لازم خود را در این‌باره انجام دهید.

انجام تحقیقات برای کارآفرینی بر روی دو چیز تمرکز می‌کند. اول اینکه شما می‌خواهید تحقیق خود را پیرامون محصول و بازار خاص خود ( معروف به مشتریان ) انجام دهید. و دوم اینکه می‌خواهید به طور کلی کسب‌وکار تان را ارتقا دهید. برخی از مواردی که باید در مورد محصول واقعی تان تحقیق کنید شامل موارد زیر است:

· رقابت: ببینید رقابت در این حوزه چه برنده‌ی دیگری دارد؟ از رقابت نترسید. به نوعی آن را در آغوش بگیرید. به کاری که رقبای تان انجام می‌دهند نگاه کنید؛ و ببینید که چطور می‌توانید آنرا را بهتر انجام دهید.
· مواد: ببینید برای کارآفرینی به چه چیزی نیاز دارید؛ تا محصول خود را ایجاد کنید؟ این می‌تواند شامل موارد دیجیتالی، تکنولوژی و یا محصولات فیزیکی باشد. همچنین به کسانی که این موارد را تهیه می کنند توجه کنید. ببینید خرید های خود را از کجا و چگونه انجام می دهند. همچنین متوجه شوید که در کجا می‌توانید بهترین نرخ را بدون فدا کردن کیفیت به دست آورید.
· بازار: مخاطبین چگونه می توانند محصولات یا خدمات شما را پیدا کنند؟ آیا می‌توانید راه‌هایی برای آزاد کردن بازار پیدا کنید؟ وب سایت‌های ارتباط جمعی؟ مکان‌هایی پیدا کنید که مایل به کمک به شما برای انجام این کار با قیمت کم یا بدون صرف هزینه هستند.
· هزینه‌ها: برای ساخت محصول چه میزان هزینه باید بکنید؟ مجددا، به دنبال راههایی برای در اختیار گرفتن متریال با هزینه آزاد و یا کمتر از نرخ اصلی بگردید. برای محاسبه هزینه های خود مانند افراد متخصص رفتار کنید. هرگز از آنها نترسید. عمدتا سعی در شکست شان داشته باشید.
· قانون: در نظر گرفتن قوانین وضع شده در مورد یک حوزه کارآفرینی بسیار اهمیت دارد. در حالی که این بخش جالبترین قسمت تحقیقات نیست، اما ضروری ترین بخش به حساب می آید. راه های قانونی مرسوم را پیدا کنید تا کسب و کارتان را با اطمینان از پوشش کلی آن‌ها آغاز نمایید.

بهترین چیزی که در مورد این تحقیقات در کارآفرینی وجود دارد این است که می توان آن را از بابت کسب آزادی بیشتر انجام داد. که اگر شما قصد شروع یک کسب‌ و کار بدون سرمایه را داشته باشید، عالی است.

منبع:

https://thatsavvyb.com/how-to-start-a-business-with-no-money/

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *