همانطور که در مطلب قبلی اشاره شد، برای کارآفرینی در اختیار داشتن ایده جدید و حذف شک و تردید در کنار انجام تحقیقات لازم در این رابطه، بر اساس فاکتور های موجود میتواند سه گام ابتدایی و بسیار ساده برای شروعی موفق و بدون سرمایه ی ابتدایی باشد. البته برای پیمودن این راه نه چندان آسان نیازمند راهنمایی های بیشتری خواهید بود. در ادامه این مطلب نیز گام های دیگر را بررسی خواهیم کرد.

img.png

1.یک برنامه ریزی و نقشه راه برای کارآفرینی داشته باشید.

اگر بخواهید با مقدار پولی مشخص شروع به کار کنید، به هیچ وجه لازم نیست تمام قسمت‌های مربوط به کارآفرینی خود را به واسطه آن مشخص کنید. این موضوع تضمین می کند که از هر میزانی را که می‌توانید به طور بالقوه پس‌انداز کنید با خبر باشید. بودجه ای که نیاز دارید باید شامل بخش های قابل انجام، و برون سپاری های لازم باشد. نوشتن یک نقشه خوب به شما کمک می‌کند؛ که به کار خود ادامه دهید. سعی کنید تا با یک اشتباه ساده، یا هر وقت که لازم نباشد پول‌تان را هدر ندهید.

اساسا، شما باید با اطمینان خاطر به هر سوالی که ممکن است کسی درباره کسب‌ و کارتان جویا شود را ، پاسخ دهید. دانش در هر امری بخصوص در کارآفرینی قدرت محسوب می شود؛ و این موضوع به ویژه زمانی که کسب ‌و کاری شروع می‌شود، اهمیتی دوچندان می یابد. اگر به نوشتن یک برنامه کاری نیاز دارید، باید بابت آن تحقیق کنید.

2.محصول خود را بر اساس یک بودجه مشخص ایجاد کنید.

بدیهی است که اگر می‌خواهید یک کارآفرینی بدون پول را شروع کنید، باید در مورد اینکه چگونه محصول خود را ایجاد می‌کنید، خلاق باشید. اگر محصول شما یک سرویس باشد این کار کمی ساده‌تر است. اما شما هنوز باید در مورد این که چطور به آن فکر می‌کنید، نقشه ای داشته باشید.

 اگر محصول یک سرویس است، باید ببینید که چگونه آن را طراحی خواهید کرد؟ چه بخش‌هایی را می‌توانید آزادانه انجام دهید؟ سعی کنید تمام مراحل مربوط به تولید محصول را در جایی یادداشت کنید. همچنین به این نکته توجه کنید: چگونه می‌خواهید به مردم نشان دهید، که چه پیشنهادی دارید؟ چه طور می‌خواهید از این موقعیت خارج شوید؟ از چه ابزار و امکاناتی برای انجام این کار استفاده خواهید کرد؟ جزئیات کوچک مانند خدمات مشتری اغلب مواردی هستند؛ که باعث می‌شوند شما بیشتر به چشم بیایید؛ و این کار معمولا بدون هزینه اجرا می‌شود.
 اگر محصول شما یک محصول فیزیکی است، متریال مربوط به آن را به تهیه کنید تا بهترین نسخه ممکن از آنچه را که می‌خواهید به فروش برسانید، تهیه نمایید. اگر می‌خواهید هزینه ‌ها را پایین نگه دارید، باید مطمئن شوید که تنها ارائه چند نمونه از محصولات تان، بهترین راه‌حل‌هایی هستند؛ که می‌توانید برای متقاعد کردن مردم برای خرید تهیه کنید.

How-To-Work-For-Yourself-Without-Going-Broke-640x360.jpg

3.استفاده از بستر های نرم افزاری رایگان

چه بخواهید و چه نخواهید، وب سایت‌های ارتباط جمعی ابزار های باور نکردنی و در دسترس هستند؛ که پتانسیل کارآفرینی و محصول شما را در مقابل افراد بی شماری که به نوعی مشتری ایده آلی به حساب می آیند قرار می دهد. اگر کمی در مورد این که کارآفرینی خود را کجا شروع کنید؛ و یا اینکه چطور این کار را انجام دهید، فکر کنید می توانید به خوبی متوجه شوید؛ که روند کار در این بستر ها ( پلتفرم ها ) چاره کار را به شما نشان می دهند.

بر همین اساس نکاتی مفید در مورد محتوا و آنچه که به نظر می‌رسد می تواند برایتان کارآمد باشد را انتخاب کنید. وب سایت‌های ارتباط جمعی اساسا می‌توانند برای بازاریابی و تحقیق رایگان در اختیارتان باشند. که اگر شما می‌خواهید کارآفرینی بدون وجود سرمایه را شروع کنید، بسیار ارزشمند است. اگر هنوز در مورد نحوه استفاده از رسانه‌های اجتماعی برای بازاریابی کارآفرینی خود شک دارید، بهتر است تا پس از کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه دست به اقدام بزنید.

وب سایت‌های ارتباط جمعی یکی از قدرتمندترین ابزارهایی هستند که می‌توانید برای شروعی موفق انتخاب کنید. ریسک پذیر باشید و از فرصت استفاده کنید تا پول بیشتری را به این واسطه ذخیره کنید.

stop-complaining-at-work.jpg

4.درباره هزینه‌ هایتان کاملا استراتژیک باشید.

یکی از هوشمندانه ترین روش‌هایی که می‌توانید یک کارآفرینی بدون پول را شروع کنید این است که بفهمید در کجا می‌توانید پول پس‌انداز کرده، و هزینه‌ها را کاهش دهید. ما باید به این نکته اشاره کنیم که این موضوع نباید کیفیت محصول و یا سرویس شما را به خطر بیاندازد. سعی کنید به جای آن، راه‌های خلاقانه ای را برای صرفه‌جویی در هزینه ها در حوزه‌ های موجود پیدا کنید. حتی اگر بطور مثال، مجبور به استفاده از یک میز دست دوم بجای یک میز لوکس و نو هستید.

· برخی از ایده‌هایی که در آن می‌توانید از هزینه‌های اضافی در کارآفرینی صرفه‌جویی کنید، عبارتند از:
· به اشتراک گذاشتن فضای کار یا استفاده از منزل برای کار.
· درباره منابع خود تحقیق کنید و ارزان‌ترین گزینه‌های (اما هنوز کیفیت) را پیدا کنید.
5.بازاریابی خلاقانه و رایگان را انجام دهید.

چیز دیگری که باید در طی این گام ها برای شروع کارآفرینی بدون سرمایه، انجام دهید این است که واقعا در مورد کاری که می‌توانید انجام دهید؛ و یا به طور باورنکردنی هزینه کمتری دارد، فکر کنید. البته فقط به خودتان فکر نکنید، اما درباره افرادی که می‌شناسید فکر کنید. برای انجام این کار سعی کنید از دوست و آشنایان خود استفاده کنید. بطور مثال فکر کنید که، آیا دوست شما طراح گرافیک فوق‌العاده و با استعدادی است؟ پس بهتر است از او کمک بگیرید. به همین ترتیب می توانید بسیاری از افراد را در کنار خود بیابید که می توانند کارهای بسیاری را برای پیشبرد اهدافتان انجام دهند.

سعی کنید در آغاز کارآفرینی آنچه را که لازم دارید به دست آورید. بازرگانی راهی خوب برای انجام اموری است؛ که برای کسب ‌و کار شما انجام شده و در ابتدا برای شما هزینه خواهد داشت. ارائه خدمات مانند مراقبت از کودکان، مراقبت از حیوانات خانگی، نشستن، ویرایش و غیره همگی راه‌هایی هستند که شما می‌توانید از خدمات تجاری آن بهره‌مند شده و یا پولی برای پرداخت آنچه که نیاز دارید بپردازید. همانطور که در ابتدا گفتیم، از چیزایی که لازم دارید نهایت استفاده را کنید.

منبع:

https://thatsavvyb.com/how-to-start-a-business-with-no-money/

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *