خرید لباس جزء آن دسته از اعمالی است؛ که ناخودآگاه بر روی زندگی تاثیر می گذارد. چرا که پوشش و ظاهر، بخش عمده ای از شخصیت هر انسان را نشان می دهد. خیلی از افراد برای خرید لباس یا اکسسوری اقدام می کنند؛ اما در نهایت امر کاملا پشیمان از خرید خود آن کالا را مصرف می کنند. این موضوع می تواند به سادگی برای هرکسی پیش آید.

برای خرید لباس جدید باید نکته های کوچکی را مد نظر بگیریم. این نکته ها کمک می کنند تا بهترین خرید را انجام داده؛ و در نهایت رضایت قلبی خود را از داشتن آن لباس احساس کنیم. خرید لباس و اقلام غیر ضروری همیشه ممکن است پیش آید. برای بسیاری از افراد معیار قشنگ بودن یک لباس خرید آن را حتمی میکند. در صورتی که همین افراد، هیچگونه برنامه خاصی برای تنظیم رنگ و مدل آن با سایر لباس ها ندارند.

خرید لباس بر اساس زیبایی ظاهری در نهایت یک کمد لباس جورواجور و بی نظم را تحویل‌تان خواهد داد. هیچ فردی دوست ندارد که شاهد یک ناموزونی در کمد لباس و وسایل خود باشد. همین موضوع اهمیت خرید لباس درست و مناسب را تشدید می کند. اگر به یک لباس برای تکمیل استایل خود نداشته باشیم؛ چه نیازی به خرید آن است؟ اگر حتی مناسبت خاصی برای آن وجود ندارد؛ خرید لباس چه حکمی پیدا می کند؟ شاید پس از مدتی از پوشیدن آن نیز خسته شوید.

Buy-Clothes-From-The-Top-Brands.jpg

خرید لباس

پیدا کردن استایل شخصی خود قبل از خرید لباس

قبل از هرگونه خرید لباس تا جای ممکن به وبلاگ ها و یا صفحات ارائه دهنده نکات مفید در مورد مد و استایل سری بزنید. حتما نکات خوبی را در مورد یافتن استایل شخصی خود بدست خواهید آورد. هنگامیکه استایل خویش را پیدا کنید، بهتر می توانید برای خرید لباس تصمیم گیری کنید.

براساس همین تجربه می توانید لباس هایی را که بیشتر از همه می پسندید از مابقی جدا کنید. و در صورت لزوم برای تکمیل فرم و ظاهر آنها اقدام به خرید لباس و اکسسوری جدید نمایید. این مسئله کمک می کند تا کمد لباس شما مانند دیگر بخش های زندگی روند عادی و روتین خود را پی بگیرد. رنگ های مورد علاقه ی خود را از سایر رنگ های در دسترس جدا کنید. البته باید سعی کنید بر روی یک رنگ خاص تمرکز نکنید. اما رنگبندی لباس را حتما برای ست کردن یک بخش با مابقی اجزا مد نظر داشته باشید.

برای خرید لباس هماهنگی آن را با 3 مورد از دیگر لباس های خود چک کنید.

سوال نخستی که هنگام خرید یک آیتم باید از خود بپرسید، این است که مطمئن شوید که حداقل ۳ مورد دیگر در کمد شما با لباس مورد نظر در هنگام خرید هماهنگ است. این موضوع زمانی اهمیت پیدا می کند که هر لباس با لباس دیگر در هماهنگی کامل است.

مثلا اگر قصد خرید یک شلوار جین را داشته باشید؛ باید رنگ خنثی، تناسب و طراحی مورد نظرتان را با مابقی لباس ها در نظر بگیرید. اگر یک دامن ، شلوار جین و شلوار در کمد خود داشته باشید که مابقی لباس هایتان را تکمیل می کنند نیاز نیست که دست به خرید جدیدی بزنید.

در خرید لباس به تناسب آن با اندام خود توجه کنید.

این نکته ای جالب توجه است. برای خرید لباس فرم و اندازه ی آن باید با بدن شما هماهنگ باشد. بعد از تست کردن بررسی کنید؛ که مشکل خاصی در پوشیدن آن نداشته باشید. ببینید آیا بعد از پوشیدن این لباس تصویر خوبی از شما ارائه می شود؟

برخی از لباس ها بیش از حد بزرگ هستند؛ و این موضوع باعث بی نظم به نظر رسیدن شما می شود. این موضوع برای لباس های بیش از حد کوچک و بدفرم صادق است. شاید همین مسئله در ایجاد بی علاقه گی پس از خرید لباس نقش موثری داشته باشد.

main-qimg-529e8684a9671fcb53857d6e01fe5b87.jpg

تناسب رنگ در خرید لباس

دقت به تناسب رنگ در خرید لباس را مد نظر داشته باشید.

این نکته مهمی در خرید لباس محسوب می شود. رنگ‌ های خنثی همیشه وجود دارند. اما، همه رنگ‌ های خنثی، برای همه ی افراد، مناسب نیستند. توجه کنید که در هنگام پوشیدن رنگ سفید چطور به نظر می رسید؟ از طرف دیگر، بطور مثال وقتی لباسی با رنگ استخوانی به تن می‌کنید، پوست تان درخشش لازم را دارد؟ رنگ‌های خاکستری نیز پیچیده هستند.

ممکن است شیک به نظر برسد؛ اما در عین حال می تواند با رنگ پوست و فرم بدن تان ناهماهنگ باشد. زمانی که یک لباس را پیدا می‌کنید، در آینه فروشگاه آن را چک کنید. اگر احساس می کنید که رنگ آن می تواند با ظاهر شما کاملا همخوانی داشته باشد، پس در خرید لباس مورد نظر تعلل نکنید.

از خودتان سوال کنید، آیا این خرید لباس ضروری است؟

گاهی اوقات به خرید یک یا چند مورد لباس می رویم. ممکن است این کار یک خرید احساسی باشد. خیلی از افراد برای خارج کردن افکار منفی خرید می کنند. یا برای رفع کسالت سعی می کنند از روش خرید لباس ها و اقلام جدید بهره ببرند. خیلی از افراد هم در همراهی دوستان یا آشنایان خود، برای خرید یک لباس جدید تحریک می شوند.

همه‌ی این‌ها خرید هایی غیر عمد هستند. به جای خرج کردن پول بابت لباسهای غیر ضروری، بهتر است با قصد خرید کنید! فقط چیزی را که نیاز دارید بخرید. حتی سعی کنید فهرستی از آیتم‌ های موجود را تهیه کنید؛ تا در خرید لباس بهتر عمل کنید.

black-friday-fashion-friends-1345082-e1559153498100-1.jpg

خرید لباس جدید

اگر به عنوان مثال به یک کت جدید نیاز دارید ( به این دلیل که سالهاست از یک کت قدیمی استفاده می کنید)، صبوری به خرج دهید؛ تا موردی که نیاز دارید را یافته و سپس آن را بخرید. زمانی که با قصد خرید می‌کنید، نه تنها مطمئن می شوید که لباس مورد نظر را دوست خواهید داشت؛ بلکه پول خود را بیجا و بی مورد برای اقلام غیر ضروری خرج نخواهید کرد.

قبل از خرید لباس حتما آن را امتحان کنید.

همیشه درمورد هر موضوعی که قصد خرید آن را دارید فکر کنید. زمانی که این کار را انجام دهید هنگام تست لباس اطلاعات بیشتری نصیبتان خواهد شد. و در نهایت می توانید بهتر تصمیم به خرید لباس بگیرید. در هنگام امتحان کردن لباس جزئیات آن را به خوبی بررسی کنید تا دچار مشکلات بعد از خرید نشوید. راحت و مناسب بودن لباس موارد دیگری است که باید به آنها توجه کنید.

منبع:

1. https://classyyettrendy.com/2017/07/buy-clothes-no-regrets.html/

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *