آیا قصد دارید تا برند مد جدیدتان را در سال ۲۰۱9 شروع کنید، اما به آن نرسیده اید؟ یا شاید قصد خوبی داشتید، اما مطمئن نبودید که کجا شروع کنید؟ یا شاید برای راه اندازی یک برند مد جرات کافی را در اختیار ندارید؟ به هر دلیلی که شروع نکرده اید؛ می توانید یک برند مد جدید و مورد پسند خود در سال جاری داشته باشید. در این پست نحوه شروع کسبو کار مد را در سال ۲۰۱۹ را پوشش داده ایم. اگر شما قبلا یک کسبو کار این چنینی داشته اید، این مطلب به شما کمک می‌کند تا برای آن آماده شوید.

Building-Your-Fashion-Brand.jpg

مرحله تصمیم گیری در مورد برند مد را در نظر داشته باشید.

همانند هر کسب‌ و کار جدید، آمادهسازی بخش کلیدی ماجراست. و به عنوان پیشروی در صنعت مد، موفق شدن در آن کمی دشوار است. پس باید مطمئن شوید؛ که یک استراتژی محکم و استوار، از ابتدا دارید. با این حال، وحشت نکنید. این نباید یک برنامه برند حرفه‌ای با هزاران کلمه باشد.

اگر برای گرفتن وام یا سرمایهگذاری برنامه‌ ریزی می‌کنید، تنها به یکی از آنها نیاز خواهید داشت. در اینجا نکاتی برای تصمیم‌گیری در مورد شروع ساخت یک برند مد جدید  آورده شده است؛ که می توانید بر اساس آن برنامه ریزی های لازم را انجام دهید.

اول ببینید که، برند شما چه هدفی را ارائه می‌کند. یا چه مشکلی را حل خواهد کرد؟ شما باید یک مشتری نهایی خاص داشته باشید؛ تا بتوانید به طور خاص برای آن‌ها طراحی لازم را انجام دهید. یعنی یک برند ایجاد کنید، که آن‌ها داشته باشند. و در نهایت به واسطه ی آن فروش خود را انجام دهید. انتخاب مشتری هدف راهکار هایی دارد که باید بابت آن تحقیق نمایید.

نوع برند مد جدیدتان را براساس حوزه آن در نظر بگیرید.

باید از خودتان بپرسید چه نوع کسب و کاری می‌خواهید ایجاد کنید؟ به عنوان مثال، آیا شما به صورت آنلاین به مردم جنس میفروشید؟ یا اینکه یک بوتیک با نام تجاری مشخصی دارید؟ آیا می‌ توانید طرح‌ های خود را تولید کرده؛ و یک یا دو بار در سال منتشر کنید؟

راه‌ های مختلفی برای شروع یک برند مد جدید وجود دارد. و شما باید یکی را انتخاب کنید؛ که برای اهداف و موقعیت کسبو کار تان کارساز باشد. به عنوان مثال، اگر برند مد شما یک کسبو کار جانبی است و هنوز در شغل دیگری کار خواهید کرد؛ باید رویکردی را انتخاب کنید، که برای فردی با مدت‌ زمان محدودی مناسب باشد. بنابراین، محدوده‌ی شما به احتمال زیاد کوچک‌تر و طولانی‌تر از کسی است، که تمام‌ وقت کار می‌کند.

انجام برنامه ریزی برای برند مد جدید

زمانی که می‌ دانید می‌خواهید چه چیزی با کسبو کار جدید خود به دست آورید؛ باید برنامهریزی کنید که چه اتفاقی باید بیفتد. تجارت‌های موفق هرگز اتفاقی پیش نمی آیند!

برنامه‌ریزی زمانی را دست کم نگیرید. بسیاری از کارآفرینان از یادگیری این که معمولا بین ۶ تا ۱۸ ماه طول می‌کشد تا از صفر شروع کنند؛ و برند مد خویش را راه‌اندازی کنند، متعجب هستند. مطمئن شوید که از هر کدام از این مراحل آگاه هستید. و سوالات درستی را مطرح می‌کنید؛ تا مطمئن شوید که کادر زمانی تعیین شده را بهتر درک می‌کنید. همیشه یک بافر ۲ الی ۴ هفته را برای اجازه دادن به وقوع شرایط پیشبینینشده اضافه کنید.

pexels-photo-994523.jpeg

بودجه بندی کسب و کار مد را تنظیم کنید.

نکته بعدی توجه به بودجهبندی است. بسیاری از مردم به شما خواهند گفت که باید هزاران نفر را در اختیار داشته باشید, تا یک برند مد موفق را اجرایی کنید. اما این همیشه درست نیست. شما می‌توانید با یک بودجه بسیار محدودتر شروع کنید. اما باید بیشتر برنامهریزی کرده؛ و زمان بیشتری را صرف کنید.

اگر می‌ خواهید با یک بودجه کوچک‌تر کار کنید، باید با توجه به راه اندازی دیگر برند های مشابه کار خود را آغاز نمایید. بسیاری از شرکت‌های نوپا در صنعت مد، از عمده هزینه‌ هایی که به آن نیاز دارند را از دست می‌دهند. به عنوان مثال، بخشی از بودجه کارآفرینان جدید برای بیمه و برق در نظر گرفته نمی شود. اما شما واقعا به آن نیاز دارید!

نقش جستجو و تماشای دیگر گرایش های مد را دست کم نگیرید.

ممکن است تصمیم بگیرید که شروع به ساخت برند مد تان، به کمی جستجوی جدید در قالب سفر نیاز دارد. این کار می تواند، برای شرکت در سمینارها، نمایش‌های تجاری، ارائه گرایش ها متفاوت، بازدید از برند های مختلف، مزایای زیادی برایتان داشته باشد. انجام سفر به طور منظم از شهرهای مختلف، برای ایجاد شبکه، چک کردن تامین کنندگان و همچنین آگاه شدن از پیشرفت‌ های جدید در این صنعت بسیار هیجان انگیز و راه گشاست.

همانطور که احتمالا می‌دانید، اگر از قبل رزرو خود را انجام دهید، سفر بسیار ارزان‌تر صورت می گیرد. بنابراین، برای به حداقل رساندن هزینه، به ویژه برای کسب و کارهایی که بر روی یک بودجه تمرکز می کنند، مهم است. باید هر گونه سفر را هرچه زودتر ترتیب دهید. برخی از سفرها را باید به عنوان یک زمان شروع برای ساخت برند مد خود، در نظر بگیرید.

26396487.JPG

نمایش تجاری می‌تواند برای ایجاد ارتباطات، به خصوص برای پارچه‌ی لباس های مربوطه، بسیار مفید باشد. با این حال، بسیاری از نمایش‌های بافت تنها هر ۶ ماه یکبار برگزار می شوند. بنابراین باید برای اطمینان از اینکه یک رویداد مهم را از دست نمی‌دهید، برنامهریزی کنید.

تعداد زیادی از نمایش‌های مختلف وجود دارد؛ که شما می‌توانید در آن شرکت کنید. چندین مکان وجود دارد؛ و برخی بازارها برای تولید عمده‌ فروشی، برخی برای تولید و بقیه برای خریداران عمدهفروشی (که ممکن است بخواهید مجموعه خود را تبلیغ کنید)، وجود دارد. تحقیق درباره وقایع برند مد های جدید را هم فراموش نکنید.

انجام دادن تحقیقات برای ساخت برند مد را جدی بگیرید.

در زمان راهاندازی یک برند مد جدید پروسه های بسیار زیادی وجود دارد. و مهم است که همه مراحل را به منظور صرفه‌ جویی در زمان و پول بدانیم. باید از به هدر دادن مقدار زیادی پول در مورد آزمون و خطا پایان دهید. علاوه بر فرآیند کلی که باید در مورد آن یاد بگیرید، چیزهای زیادی وجود دارد که برای کسب و کارتان به آن نیاز دارید. این کار می‌تواند زمان زیادی طول بکشد؛ تا محصولات تکمیل شده. یا تولید ایده‌آل به دست آید.

منبع:

https://www.29andseptemberstudio.com/blog/2019

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *