برندسازی جزئیات و قوانین خاص خود را دارد. سریع‌ترین راه برای برقراری ارتباط با مردم، از طریق برندسازی آگاهانه و مرتبط انجام می پذیرد. این برندسازی آگاهانه، می تواند بسیار راحتتر با آنان سخن بگوید. پیدا کردن علایق، تجربیات و خاطرات مشترک در زمینه برندسازی می تواند کمک کننده باشد.

برقراری ارتباط با مخاطب و مطرح کردن جزئیاتی که او پس از برندسازی یک محصول دریافت می کند؛ می تواند بهترین راه در این رابطه باشد. بنابراین درست در حالی که سعی در ایجاد ارتباط با مخاطبین خود دارید، و می خواهید که آن‌ها احساس راحتی و کاملا دوستانه ای با شما داشته باشند؛ به این معنی است که آن‌ها باید بتوانند با شما ارتباط برقرار کنند.

در برندسازی باید به ایجاد اعتماد و دوستانه بودن آن اهتمام ورزید. این موضوع باعث می‌شود که بازاریابی و تجارت کمتر شبیه به معامله و فروش باشند. باید سعی کنید که مخاطبین در برندسازی شما احساس نزدیکی بیشتری داشته باشند. به نوعی شبیه به حالتی که آن ها نیز خودشان را در کسب و کار شما سهیم می دانند. اگر به دنبال چنین حالتی هستید، بهتر است تا ادامه این مطلب را دنبال کنید.

creative-freelancing-branding.png

برندسازی مصور برای ارتباط بیشتر با مشتری

برندسازی مصور ابزار مناسبی، برای ارتباط و برانگیختن احساسات مخاطب هستند. بنابراین از نظر استراتژیک با استفاده از تصاویری از نام تجاری می‌توانید واقع گرایی بیشتری را ایجاد کنید. این کار می‌تواند با استفاده از عکس‌ها و تصاویر، رنگ، سبک طراحی، آیکون ها،  gif ها و .. باشد. شما می‌توانید عناصر اصلی برند خود را به یکدیگر متصل کنید؛ و به مخاطبین خود مرتبط شوید. و سپس جزئیاتی را ایجاد کنید؛ که یک لایه اضافی به آن بخشیده، و داستان جدیدی را به برندسازی تان می افزاید. در نتیجه افراد بیشتری نسبت به برند شما تمایل پیدا می کنند. زیرا احساس می‌کنند می‌توانند با آن ارتباط برقرار کنند. پس این برندسازی مصور باید فوق‌العاده کامل و همه منظوره و کاملا با اصالت نیز باشد.

به همین دلیل است که واقعی بودن، نو گرایی، کارآمد بودن، سرزنده بودن برندسازی همواره مورد نظر است. این موضوع باعث می‌شود که شما انسانی، واقعی باشید؛ و همچنین باعث می‌شود که مردم نسبت به شما احساس نزدیکی بیشتری بکنند. این به این معنی نیست که شما نمی تونی غیر حرفه‌ای باشید و فقط به اصول قدیمی پایبند باشید. اما در برندسازی مصور واقع گرا بودن اهمیتی دو چندان دارد. بسیاری از افراد با بی توجهی به جزئیات برندسازی خود در عکس های مختلف نشان می دهند که نه تنها حرفه ای نیستند. بلکه به بسیاری از موارد ساده و با اهمیت بی توجه اند.

همین نکته های کوچک باعث دور شدن مشتری از شما خواهد شد. سعی کنید در ارتباط گرفتن در برندسازی و نشان دادن تصاویر محیط کاری خود به این نکات توجه کنید. و به نوعی همین جزئیات است که باعث می شود مشتری همواره شما را یک برند واقعی و صمیمی بیابد.

سعی کنید در برندسازی از تصاویر آشنا برای مخاطبین استفاده کنید.

با توجه به مثال قبلی ذکر شده سعی کنید از تصاویر آشنا و قابل فهم برای مخاطبین استفاده کنید، تا آنان بتوانند آسانتر با شما ارتباط برقرار کنند. این موضوع در برندسازی می‌تواند به سادگی تصاویری باشد که صحنه‌های آشنا، مکان‌ها، اشیا، کارها و یا ایده ‌های پیچیده تری را به تصویر می‌کشند؛ که در آن‌ها داستانی پشت تصویر روایت می شود و مخاطب شما با آن آشنا است. در نتیجه بهتر می تواند با آن ارتباط برقرار کند.

این موضوع به این معنی است که مراقب باشید؛ که از تصاویر با چیزهای ناآشنا استفاده نکنید، که مخاطبان تان نمی‌توانند با آن ارتباط برقرار کنند. به عنوان مثال با استفاده از یک تصویر در وب سایت خود از ابزار های کلاسیک تجارت، تنها افرادی که در صنعت شما هستند؛ ممکن است تشخیص دهند که آیا آن‌ها مربوط به یک زمان خاص بوده اند، یا فقط مربوط به تاریخچه آن می شوند. اما دیدن این تصاویر برای کسانی که از آن مطلع نیستند چندان جذاب نیست. در نتیجه ی این امر آن ها پس از تکرار این موضوع می توانند بالاجبار شما را رها کرده و به سراغ رقبایی بروند که با کمک تصاویر آشنا مفهوم خود را منتقل می کنند.

ممکن است فکر کنید که این کار جالب و هوشمندانه است و آن را دوست دارید. اما اگر مخاطبین خود را گیج کنید به نوعی آن‌ها را منزوی خواهید کرد و وادارشان می کنید که احساس کنند به نوعی بخشی از دنیای شما نیستند.

What-is-branding.jpg

از هر چیزی که بیش از حد مبهم باشد؛ یا فقط برای شما معنا دارد استفاده نکنید.

مشابه آنچه که در مورد تصاویر آشنا و ناآشنا اشاره شد، مراقب باشید که از تصاویر، گرافیک، یا ارجاعات بصری به چیزهایی که مخاطبین شما درک نمی‌کنند استفاده نکنید. واضح است که همه مخاطبین شما یک‌سان نیستند. بنابراین همیشه افراد معدودی وجود خواهند داشت که با مفاهیم موجود در برندسازی شما آشنا نیستند؛ اما هدف شما باید برای اکثریتی باشد که موضوع را درک می کنند. و آن‌هایی که اهمیت نمی‌دهند، حداقل از پیام شما باخبر شوند.

بنابراین مراقب جوک‌های شخصی، منابع رسانه‌ای مبهم و چیزهایی با معانی عمیق باشید که تنها با تحقیقات‌تان همخوانی داشته باشند. در حالی که تحقیق و ارائه معانی عمیق‌تر، عالی است، اما مفهومی که بیش از حد عمیق و مبهم است، تنها افراد را گیج می‌کند.

picking-colors-for-branding-and-logo-designs.jpg

برای برندسازی با رنگ های مختلف ارتباط برقرار کنید.

رنگ ابزار ارتباطی قدرتمندی است که احساسات را تحریک می‌ کند. به علاوه هر کس رنگ‌هایی را که دوست دارند و با خدمات خود ارتباط دارد را در برندسازی بکار می برد. پس به کمک مخاطبین خود تحقیق را شروع کنید. و نه تنها چیزهایی را که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید را در نظر بگیرید؛ بلکه اگر مخاطب شما با آن‌ها ارتباط برقرار کند و آن‌ها را دوست داشته باشد ماموریت شما به درستی انجام شده است.

اگر مخاطبین شما رنگ‌های شادی و شادی زنانه را مانند صورتی، و زرد روشن را دوست داشته باشند، در نتیجه استفاده از رنگ‌های نرم و تمام خنثی، به خوبی با آن‌ها ارتباط برقرار نمیکند. برعکس این حالت نیز ممکن است. در نتیجه سعی کنید در این رابطه اطلاعات جامعی در مورد روانشناسی رنگ ها کسب  کنید.

منبع:

https://www.tabithaemma.com/how-to-make-your-branding-relatable-with-visuals/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.