اهمیت برنامه ریزی شخصی آنجا مشخص می شود؛ که بی آن که متوجه شوید، روزها و سال‌ها به سرعت طی می شوند؛ و نخواهید دانست که چه مدت زمان ارزشمندی از دست‌تان رفته است! خیلی از افراد با یک حساب سرانگشتی به این نتیجه می‌رسند، که می توانستند از زمانی که در اختیار دارند بهتر استفاده کنند. اما با توجه به حسرت وقت از دست رفته، دائما در حال هدر دادن زمان هستند.

یک راه برای مبارزه با این موضوع، ایجاد یک برنامه ریزی توسعه شخصی است. برنامه ریزی توسعه شخصی چارچوبی است؛ که شما می‌توانید در طول زمان از آن استفاده کرده. و تغییرات زندگی خود را برای ایجاد زندگی که دوست دارید، ایجاد کنید. در این مطلب، اصول اولیه نحوه ایجاد یک برنامه توسعه شخصی که برای شما کارساز است را توضیح خواهیم داد.

create-personal-development-plan-image.jpg

.

مرحله ۱: چرا یک برنامه ریزی توسعه شخصی اهمیت دارد؟

ایجاد یک برنامه ریزی برای زندگی و تعیین اهداف بسیار مهم است. چون زندگی کردن با چیزهایی که دوست دارید؛ هرگز بطور تصادفی اتفاق نمی‌افتد. زندگی فقط با اتفاقات قابل وقوع سر و کار دارد. این به معنای طراحی یک زندگی براساس ارزش‌ها، امیدها، و رویاها است. تنها بعد از این که از زندگی خود چیزی را که می‌خواهید به دست آورید، می‌توانید اهداف خود را تعیین کرده، و آن را تحقق بخشید.

برای ایجاد یک برنامه ریزی توسعه شخصی که برای شما کارساز باشد، باید ببینید که چگونه دیدگاه ها، اهداف، برنامه‌های کاری هفتگی، و عادات را تنظیم کنید. برنامه توسعه شخصی ابزاری است؛ که به شما این امکان را می‌دهد که کم‌تر از آنچه که دنیای بیرون می‌خواهد انجام دهید. و بیشتر به دنبال اهدافی بروید که دوست دارید.

زمانی که یک برنامه شخصی ایجاد می‌کنید؛ یک مسیر روشن برای دستیابی به آنچه می‌خواهید ایجاد می‌کنید. انجام این کار به وضوح به شما اجازه می‌دهد تا فوکوس کنید. سپس، می‌توانید آنچه را که ضروری است، اولویت‌بندی کنید. نتیجه خوشبختی، خرسندی و هدف است.

shutterstock_329739956_1800x1000-1.jpg

مرحله ۲: تنظیم دیدگاه های خود در وهله نخست

اولین بخش ایجاد یک برنامه توسعه شخصی، ایجاد دیدگاه است. شما می‌توانید نحوه ایجاد نگاه به زندگی را برای توضیح مفصل تری مورد مطالعه قرار دهید. اما هدف از این کار این است که دلیل برنامه ریزی خود را بفهمید. چشم ‌انداز و یا دیدگاه شما شامل چیزی است، که به آن اعتقاد دارید (ارزش‌های اصلی شما). و آنچه در آینده می‌خواهید (آنچه می‌خواهید باشید). چیزی که شما می‌خواهید دلیل محکمی بر فهم این مسئله است که، دلیل این خواستن چه چیزی می تواند باشد؟ دلیل اینکه باید دیدگاه های خود را مشخص کنید، این است که باید بدانید چه اهدافی را تعیین کنید؛ و این اهداف را در چه درجه‌ای از اهمیت قرار می دهید.

در نتیجه تنها راه برای انجام این کار این است؛ که بدانید از زندگی خود چه می‌خواهید. به این موضوع دیدگاه می گویند. شما می‌توانید یک چشم انداز فراگیر برای زندگی خود تعیین کرده، و یا حتی می‌توانید برای هر بخش از زندگی‌تان منظر مشخصی داشته باشید. افرادی که به سوی تعیین و رسیدن به اهداف خود می‌روند؛ معمولا ناراضی هستند. زیرا به محض اینکه یک هدف حاصل شود؛ بدون در نظر گرفتن هدفی مهم تر و یا رسیدن به هدف بزرگتر به سمت هدف بعدی حرکت می‌کنند. این دیدگاه در حین اجرای برنامه ریزی شخصی، شما را به هنگام رسیدن به شرایط سخت قوی نگه می‌دارد.

برای به نمایش گذاشتن دیدگاه شخصی تان در زندگی، هشت مقوله مهم را بررسی کنید. این موارد عبارتند از:

 سلامت شخصی
 روابط
 وضعیت مالی
 مقام یا شغل
 رشد شخصی یا معنوی
 تفریح
 محیط زندگی
 میزان داوطلب شدن برای انجام کاری خاص

برای هر بخش از این موارد در زندگی تان، تصور خود را بنویسید. وقتی دیدگاه های خاص خود را نوشتید، می توانید مطمئن باشید که آماده حرکت برای رسیدن به هدف به واسطه ی برنامه ریزی شخصی خویش هستید.

Goal-Planning-700x400.jpg

مرحله 3: انتخاب هدف در زندگی شخصی

هدف به یک مقصود قابل ‌دستیابی در آینده گفته می شود.  برای تعیین اهداف، استفاده از روش اسمارت (SMART) توصیه می شود. اهداف باید:

· مشخص
· قابل اندازه گیری ( با جزئیات )
· نائل شدنی (در جایی که در حال حاضر قابل‌دسترسی است)
· واقع بینانه
· به جا و به موقع

باشند. تحت این روش اسمارت، اهداف باید در برنامه ریزی شخصی شما به دقت نوشته شوند. قابل‌دستیابی باشند، و یک مهلت معین نیز داشته باشند. همیشه باید اهداف خود را یادداشت کنید. فکر کردن به آن‌ها لزوما کافی نیست. اهداف می‌توانند، بلند مدت ( بیش از یک سال ) یا اهداف کوتاه ‌مدت ( کم‌تر از یک سال ) باشند. مثال‌هایی از معیار های بلند مدت عبارتند از: ۵، ۱۰، و ۲0 سال. معیارهای کوتاه‌ مدت برای اهداف مورد نظرتان، شامل هر چیزی کم‌تر از ۱ سال، مانند یک هفته یا ۱۲ ماه است.

در مجموع برنامه ریزی برای هدف های خود، می‌توانید ببینید که چگونه اهداف می توانند مبهم بوده، و مهلت‌های زمانی مشخصی نیز نداشته باشند. اما اهداف خوب خاص و به موقع هستند. شما می‌توانید اهداف را به اندازه یک گروه و یا بسیاری از گروه‌های معیین تعیین کنید. این مورد فقط به این بستگی دارد؛ که اکنون در چه موقعیتی هستید، و می‌خواهید در هر مقوله چه چیزی انجام دهید.

به یاد داشته باشید؛ که هر چه اهداف بیشتری در یک زمان داشته باشید؛ تمرکز بر روی هر هدف در برنامه ریزی و حتی در موقع عمل کردن به آن، سخت‌تر است. ممکن است این پیشنهاد برای شما موثرتر باشد؛ که 1 الی 4 مورد از اهداف را برای نیمه اول سال، و ۴ دسته دیگر را در نیمه دوم سال دنبال کنید.

یا، اگر شما تنها با یک موضوع مهم در زندگی خود دست و پنجه نرم می‌کنید؛ منطقی است که تمام سال بر روی آن بخش مشخص تمرکز کنید. و پیگیری اهداف را تنها برای قسمتی دیگری از زندگی کنار بگذارید، که مشکلات مربوط به این موضوع حل شده باشند. یعنی درست تا زمانی که آن بخش مهم و حساس زندگی تان بهبود پیدا کند. در اینجا بهتر است تا از قضاوت خود استفاده کنید. زیرا بهتر می توانید بر روی بخش های مختلف برنامه ریزی زندگی خود تمرکز کنید.

منبع:

https://nataliebacon.com/create-personal-development-plan/

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.