اعتماد به نفس در ارائه یک تصویر مثبت از خود معنی پیدا می کند. این روزها که هرکس عادت دارد؛ یک برچسب بر روی دیگران چسبانده و دائم آنان را قضاوت کند، ارائه یک تصویر مثبت با افزایش اعتماد به نفس نتیجه ی موثری خواهد داشت. آدم ها همیشه به هم می‌گویند که،خودت باش“! اما هیچ ایده‌ای از این دو کلمه ندارند.

این عبارت بهتر از چیزی است که آن‌ها می‌توانند درک کنند. واقعیت این است که هرکس خود را بهتر از دیگری می‌ شناسد. هرکس احساسات خود را بهتر درک می‌کنند، می‌داند چه دوست دارد و چه چیزی را دوست ندارد. و احتمالا بهترین دوستش نیز خودش می باشد. چنین افرادی نیز می توانند اعتماد به نفس متغیری داشته باشند.

بنابراین این یک معما است که چرا مردم دائم خودشان را با دیگران مقایسه می‌کنند. و چرا وقتی به آینه نگاه می‌کنند، قدرت و توانایی خود را نمیبینند!؟ شاید این احساس را به دلیل عدم وجود اعتماد به نفس می توان مرتبط دانست. چرا که آنها همان چیزی هستند که دیگران انتظار دارند. و  گویی به همین دلیل است که احساس ناراحتی می‌کنند و از نظر احساسی نظر خوبی نسبت به خود ندارند. در اینجا چند گام موثر برای کشف این مشکل و بهبود اعتماد به نفس آورده شده است.

7.-Self-leadership_What-is-self-leadership_H.jpg

در جهت افزایش اعتماد به نفس با تغذیه روح، ذهن و روح خود را تقویت کنید.

در جامعه امروزی پول به عنوان معیاری برای موفقیت افراد مورد استفاده قرار می‌گیرد. این موضوع می‌تواند فرد را به آنچه ایدهآل‌های قدرت و ثروت  امروزی او هستند، گرفتار کنند. بسیاری از متخصصان جوان مشاغل بیشتری را می‌پذیرند تا به نوعی اعتماد به نفس خود را افزایش دهند. و دیگران را تحت تاثیر قرار دهند.

آن‌ها به مرور و به طور ناآگاه هر کاری را که انجام می‌دهند، هرگز برآورده کننده و لذت بخش نیست. اینگونه افراد به خود دروغ می‌گویند و وانمود به خوشبختی می‌کنند. در حالی که زندگی خود را در یاس و ناامیدی غرق شده می بینند. آن‌ها بر این باورند که این دو مورد در مرکزیت زندگی اشخاصی قرار دارد که اعتماد به نفس بالایی دارند. مردم باید فقط بر روی خود متمرکز شوند که به نوبه خود ذهن، و روح را تغذیه خواهند کرد. آن‌ها باید این تغییر را ایجاد کرده؛ تا شور و اشتیاق خود را پرورش داده و کاری پیدا کنند که بیشتر سرگرمکننده باشد.

با کودک درون خود بیشتر ارتباط برقرار کنید، و کمی لذت ببرید.

اگر به کودکان دقت کرده باشید متوجه خواهید که اهمیت به نگاه دیگران، اعتماد به نفس آنان را تحت تاثیر قرار نخواهد داد. شاید بیشتر به خاطر این است که خلق و خوی خودشان برایشان اهمیت دارند. هنگامی که افراد با کودک درونی خود ارتباط برقرار می‌کنند، با بازی کردن، لذت بردن از لحظات و داشتن سرگرمی، آزاد و رهاتر می‌شوند. نگه داشتن این حس در اکثر لحظات می تواند بسیار یاری دهنده باشد.

چرا که به نظر می‌رسد که افراد نقشی را ایفا می‌کنند؛ که متناسب با طبیعت واقعی آن‌ها باشد. آن‌ها از آنچه دیگران فکر خواهند کرد می‌ترسند. برای بهبود اعتماد به نفس خود سعی کنید مثل یک کودک آزاد باشید و خوش بگذرانید. اهمیت دادن به دیگران و نظرشان علت اصلی تخریب عزت نفس شما خواهد شد.

اهمیت ندادن به موقعیت افراد و یافتن قدرت درونی

افراد باید خود و شخصیتشان را درک کنند، مهم نیست که آن‌ها چقدر نسبت به دیگران متفاوت هستند. اینها فقط برچسب‌هایی هستند که مهم نیستند. زیرا فرد آن چیزی است که خود احساس کرده و  راجع به آن فکر می‌ کند. برای بهبود اعتماد به نفس فرد باید آرامش خود را حفظ کرده، و از شر همه تظاهر ها خلاص شود. و هرگز خود را برای تطبیق دادن با دیگر افراد اطراف خویش را تغییر ندهد.

افرادی که برعکس این حالت هستند فقط باید خودشان باشند. و با توجه به موقعیت و شخصیت هر کسی که ممکن است ملاقات کنند، قدرت خود را بیابند. در نتیجه ی این امر کسانی که واقعی هستند؛ این شخص حقیقی را داخل جمع خود میپذیرند.

getty_187565532_970647970450067_64730.jpg

به احساسات خود نگاه کنید و همان کسی باشید که شما را در وضعیت آرام قرار میدهد.

وقتی مردم به خود سخت میگیرند، به نوعی احساس آرامشی می‌کنند؛ که آن‌ها را به اندازه کافی قوی خواهد کرد. این احساس آرامش باعث می شود تا، با هر گونه استرس یا درگیری مقابله کنند. اینگونه افراد زمانی که با احساسات خود در تماس هستند، وقتی با ناراحتی، خوشحالی، ترس و یا عصبانیت سر و کار دارند، بیشتر خود و اعتماد به نفس خویش را درک میکنند. این احساسات بدون هیچ انکاری پذیرفته میشوند.

در این حالت آرام، برای مردم راحت‌تر است که آرامش خود را به دست آورند. اما اگر احساس ناراحتی رخ دهد، آن‌ها درک می‌کنند که این لحظات شاد را درک کنند، و این فقط بخشی از زندگی است.

با آگاهی بیشتری با افکار خویش کنار بیایید.

شاید این نکته باور نکردنی باشد. اما هر روز افکار منفی بسیاری از طریق ذهن اداره میشوند. و بعد از یک دوره زمانی، واقعیت براساس این الگوهای منفی تفکر خود را در زندگی شخص جلوه می دهند. بنابراین، مردم باید از افکار و کیفیت آن‌ها آگاه باشند. صرف زمان به تنهایی به باز کردن پتانسیل شما کمک می‌کند؛ و این کار باید هر روز صبح انجام شود.

چند دقیقه‌ای بنشینید، و اجازه بدهید که هر فکر منفی ای که به ذهنتان خطور می کند؛ قبل از داخل شدن پاک شود. سپس، در طول روز، باید به مشاهده افکار خود ادامه دهید. با آگاهی بیشتر از بابت آن‌ها و رها کردن شان، زندگی شما تحول پیدا خواهد کرد. و برعکس حالت قبلی اتفاقات خوب برایتان به ارمغان خواهد آمد. و در ادامه این حالت اعتماد به نفس شما بهبود خواهد یافت.

c47d7089-773e-4108-9837-4ef6f4ff5b83.jpg

سعی کنید تا به بینش خود اعتماد کنید.

پیروی از الهامات خود یکی از ضروری‌ترین بخش‌های افزایش و بهبود اعتماد به نفس شما است. این پیروی باعث خواهد شد که همواره به خود و آنچه که اعتقاد دارید اعتماد پیدا کنید. در نهایت این امر می توانید جمله یخودت باشرا به حالت عملی آن نزدیک و نزدیکتر سازید. با تصمیم‌گیری در مورد آنچه که تصور می کنید درست است، رسیدن به هماهنگی در بهبود اعتماد به نفس شما بهتر خواهد شد.

منبع:

http://www.developgoodhabits.com/positive-self-image/

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *