در فروش آثار هنری سه جز کلیدی وجود دارد؛ که یک برنامهریزی تجاری و هنری موفق را برای، ایجاد، بازاریابی و ارائه آن فراهم می‌کند. بسیاری از هنرمندان در سراسر دنیا برای فروش آثار هنری خود دچار مشکل هستند. این مشکلات به تردید های بیش از حد در جهت فروش آثار هنری شان منجر می شود. تا جایی که بسیاری از آنها بی گمان دست از تلاش در جهت انجام این امر بر می دارند. اما برای هر شخصی در دنیای مدرن امروزی، راهی وجود دارد.

دیگر لازم نیست تا مثل گذشته ها حتما یک اثر هنری را در بیرون از محیط خانه مشاهده کنید. البته تفاوتی هم نمی کند. شما ابتدا باید مشتریان خود را یافته و سپس گام به گام پیش بروید. به قول توماس واتسون، برای اینکه موفق باشید، باید تمام قلب و احساس خود را در کسبو کارتان قرار داده و برعکس. کسب‌ و کار خود را در قلب تان نگه دارید. اگر یک هنرمند خلاق هستید، این مطلب برای شماست. در این مقاله، متوجه خواهید شد که چگونه فروش آثار هنری را در چند مرحله آغاز کنید. پس با ما همراه باشید.

artbix.jpg

چگونه فروش آثار هنری خود را آغاز کنیم؟

برای یک فروش هنری موفق رعایت چند گام ساده شما را سالها به جلو پرتاب می کند. این گام ها شامل موارد زیر هستند.

ایجاد یک اثر هنری بسته به حوزه‌ی هنری خود.

شاید این یک گام به نظر واضح و ساده باشد، اما ذکر آن خالی از لطف نیست. شما باید بتوانید هنر خود را به اندازه کافی برای ترویج در هر زمان ممکن در حالت آماده باش، در اختیار داشته باشید. به یاد داشته باشید که، فروش آثار هنری برای ارائه به مشتریان و مخاطبان هرچه بیشتر باشد، بهتر است. بنابراین در حالی که به دنبال تبلیغ و فروش آثار هنری خود هستید، می توانید زمانی را در طول هفته برنامه‌ ریزی کنید، تا یک اثر هنری جدید ایجاد کنید.

شما حتی باید زمانی که کمترین میزان از خلاقیت احساس می‌کنید، اثر هنری خود را تولید کنید. سعی کنید تا راه‌های مختلفی برای انگیزه بخشیدن برای درک الهامات لازم، به خویش پیدا کنید. خیلی ها دوست دارند در طول هفته به کارهای هنری هنرمندان دیگر نگاه کنند. این نگاه کردن و چرخیدن بین آثار دیگران گاهی می تواند کسی را برای خرید از شما ترغیب کند. پس هرگز دست خود را خالی نگذارید و تا جای ممکن در این زمینه پشتکار بخرج دهید.

توصیه‌ هایی برای کمک به شما در حفظ انگیزه:

 اهداف، لیست وظایف، و چشمانداز هنری خود را داشته باشید؛ و آن ها را جایی در مقابل چشمان خود نصب کنید.
 وبلاگ هنرمندان را دنبال کنید.
 به آثار هنری دیگران نگاهی بیندازید.
 خود را مجبور کنید که حتی زمانی که حس کمتری از خلاقیت دارید، به فروش آثار هنری جدید بیاندیشید. و یک اثر جدید خلق کنید. مهم نیست که چقدر خوب یا چقدر بد خواهد شد.
 به گروه هنرمندان در شبکه های اجتماعی ملحق شوید.
 به یک کلکسیونر هنر تبدیل شوید.
 کلاسهای هنر محلی یا کلاس‌ های هنری آنلاین را در پیگیری کنید.
 کتاب های بیشتری در مورد حوزه هنری خود بخوانید.
 مشترک یک مجله هنری شوید.

Art-Lessons-Business.jpg

موقعیت مناسب خود را در زمینه فعالیت‌تان بیابید.

در گام بعدی در موضوع فروش آثار هنری مهم است بدانید، که جایگاه شما به چه شکل است! آیا میتوانید اثر هنری خود را به افرادی که به آن نیاز دارند، تبلیغ کنید؟ اگر نمی‌خواهید وقت خود را برای هدف قرار دادن و ترویج افرادی که هیچ علاقه‌ای به نوع هنر شما ندارند، تلف کنید باید بدانید که پیمودن این گام برای پیدا کردن طرفداران خود، بسیار با اهمیت است.

بسیاری از مردم ممکن است یک حوزه واقع گرا را دنبال کنند. در صورتیکه بقیه ترجیح می دهند از این واقع گرایی فاصله بگیرند و به دنبال تماشای خلاقیت های جدید هستند. بزرگ شدن و رشد یافتن در هر کاری من جمله، فروش آثار هنری در ابتدا شاید کمی سخت بنظر برسد. و این موضوع کاملا عادی است. به طور مثال اگر به رستورانی رفته باشید که ۱۰۰ نوع متفاوت غذا در منوی خود داشته باشد، با رستورانی که کمتر از این حد را طبخ می کند، چه تفاوتی خواهد داشت؟ این صددرصد به موقعیت و جایگاه هر رستوران بستگی خواهد داشت.

یک برنامه ریزی کسب و کار طراحی کنید.

برنامه ریزی برای فروش آثار هنری مانند دیگر روش های طرح برنامه برای فروش بیشتر محسوب می شود. پس سعی کنید تا در این مرحله، اهداف خود را مشخص کنید. از خودتان بپرسید دوست دارید در ده سال، پنج سال و یک سال آینده کجا باشید؟ تحقیق در این رابطه شاید برای فروش آثاری هنری تان یاری کننده باشد.

می توانید در این رابطه از افرادی که در این راه تجربه دارند نیز مشاوره دریافت کنید. سپس تصمیم بگیرید که چه از میزان درآمد باید در ابتدا بدست آورید. برنامه ریزی فروش آثار هنری شما اساس کسبو کار تان خواهد بود. در صورت کنار گذاشتن این مرحله به قول معروف شیرازه ی کارتان از بین خواهد رفت.

image-16.jpg

یک ارائه ی آنلاین را در نظر داشته باشید.

فروش آثار هنری همواره آسانتر از چیزی است که فکرش را می کنید. و همانطور که در ابتدا اشاره شد شاید در ابتدای راه کمی دشوار و تنش زا بنظر برسد. تنها چیزی که نیاز دارید یک محصول یا سرویسی است که مردم مشتاقانه آن را می خواهند. ابتدایی ترین شکل برای فروش آثار هنری این است که در مکان مشخص و ثابتی آن را به فروش برسانید. به این مرحله اصطلاحا آگاهی سازی از برند می گوییم. یک ارائه ی آنلاین هم به شما و هم به مشتریان کمک می کند تا یک خرید ساده و با آگاهی لازم انجام دهد.

شما پتانسیل دسترسی به بیش از ۴ میلیارد کاربر فعال اینترنت در سراسر دنیا را دارید. باید سعی کنید تا در ابتدای امر یک استراتژی را مد نظر قرار دهید. و براساس آن تبلیغات و فروش آثار هنری خود را پیگیری کنید. هنرمندان بسیاری را می توان یافت که در پیمودن این مراحل موفق بوده اند و توانسته اند نام خود را جهانی کنند. یکی از این هنرمندان Nicholas Beall نام دارد؛ و می توانید آثار او را در اینترنت دنبال کنید.

منبع:

https://www.nevuefineartmarketing.com/start-an-art-business-in-9-steps/

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.