چگونه شادی را چاشنی زندگی خود کنیم؟

شادی یکی از مهمترین عوامل رشد و توسعه فردی است. زمانیکه شادی باشد، آرامش هم خواهد بود و با خیالی آسوده می توانیم برای پیشرفت و کامیابی تلاش کنیم، می توانیم فرد بهتری شویم، درک بالایی از خودمان داشته باشیم و در نهایت زندگی بهتری خلق کنیم. ما آدم ها برای اینکه بی خیالی را تمرین کنیم، باید شادی را چاشنی زندگی خود کرده و از آن برای خلق زندگی رویایی خودمان استفاده کنیم. حقیقت زندگی هم در همین است! زمانیکه فردی مدام از زمین و زمان شکایت دارد، با دیگران با خشم و حسادت رفتار می کند و کینه و دشمنی در او نفوذ کرده است، چطور می تواند با دیگران همدلی کند، چطور می تواند زندگی خوبی برای خودش بسازد و چطور می تواند کسی را دوست داشته باشد! این فرد خودش را از تمامی موهبت ها و دلخوشی های زندگی محروم کرده است و فقط یک حصار از افکار منفی و سمی دور خود کشیده و خودش را غرق در بدشانسی ها و ناکامی ها کرده است. از این رو تا زمانیکه شادی را به زندگی خود راه ندهید و با زندگی آشتی نکنید نمی توانید به اهداف و آرزوهای خود برسید. اگر می خواهید بدانید چطور شادی را به درونتان و زندگیتان راه دهید با ما تا پایان این مطلب همراه باشید.

Stocksy_txpb4a0abc85cd000_Small_7693621با برای داشتن زندگی شاد، با دوستانتان بیشتر ارتباط داشته باشید!

خیلی از مواقع پیش می آید که فرد بدون هیچ دلیلی از دوستانش فاصله می گیرد و در تنهایی خودش حالش بهتر است! شاید این احساس برای من و شما هم پیش آمده باشد. یکی از بهترین راهها برای اینکه شادی را به زندگی خود راه دهیم، اینست که با دوستانمان ارتباط بیشتری برقرار کنیم. هرقدر که ارتباطمان بیشتر باشد شادتر خواهیم بود و می توانیم زندگی خوبی داشته باشیم. منتها یکی از مهمترین نکته ها ارتباط با دوستان مثبت است. افرادی که با شما نقاط مشترک دارند و می توانند در پیشرفت و موفقیت شما تاثیر خوبی داشته باشند. بنابراین هرقدر که می توانید اطرافتان را از این افراد مثبت پر کنید.

موسیقی دلخواهتان را گوش دهید!

تحقیقات نشان می دهد موسیقی باعث آزاد سازی هورمون های شادی شده و به فرد احساس خوشایندی را القا می کند. اگر می خواهید شادی را به زندگی خود را دهید موسیقی گوش دهید. اگر می خواهید بعد از یک روز کاری سخت، حال و هوایتان را عوض کنید موسیقی دلخواهتان را گوش دهید، سپس خواهید دید که چقدر حالتان خوب می شود.

برای شادی و داشتن زندگی شاد، کاری انجام دهید!

اگر از بیکاری خسته شده اید و احساس می کنید فردی بیهوده هستید، کاری انجام دهید، در یک کلوپ ورزشی ثبت نام کنید، اگر از باشگاه خوشتان نمی آید می توانید یک ساعت از روز را به ورزش اختصاص دهید، به طور مثال پیاده روی کنید و یا در خانه یک فیلم آموزشی تماشا کنید و ورزش هایی که می بینید را انجام دهید. برای خودتان یک شغل دست و پا کنید، به درآمدش کاری نداشته باشید، همینکه بیکار نباشید می تواند مثمر ثمر باشد. از این رو با درنظر گرفتن فعالیت هایی که دوست دارید به خودتان حس خوبی را هدیه دهید.

.

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.