مطمئن نیستید کجا پول خود را سرمایه‌ گذاری کنید؟ به همین دلیل است که بسیاری از مردم فقط آن را در حساب پس‌انداز خود جمع می‌ کنند. سرمایه گذاری هم مانند هر امر دیگری، نیازمند راهنمایی هایی است؛ که شما را در تصمیم گیری بهتر یاری می کند. برای شناخت این توصیه های مرتبط با هوش مالی، پیشنهاد می کنیم این مطلب را از دست ندهید.

وقتی نوبت سرمایه‌ گذاری می‌رسد، زمان مهم‌تر از مقدار آن است. سرمایه گذاری در سنین مختلف و گذشت زمان می تواند در کسب سود نهایی، کاملا با هم متفاوت باشد. اگر به طور قابل‌توجهی سنی بالاتر از ۱۸ سالگی داشته باشید؛ باید بدانید بهترین زمان برای شروع سرمایه‌گذاری زمانی است که در همان سن و سال بودید. اما هنوز هم فرصت وجود دارد. تقریبا هیچ وقت دیر نیست. اما هر روز، ماه یا سالی که برای شروع این کار صبر می‌کنید، ثروت شما تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. قبل از شروع، مهم است که بگوییم همه چیز در این مقاله بر روی دراز مدت متمرکز است.

529386299green-F-TOP-ART.jpg

در سرمایه گذاری به جای شکوه و انتقاد باید کار مثبت را انجام داد.

اگر در یک بیابان سرمایهگذاری دست و پا می‌ زنید، راه مناسبی برای شروع وجود دارد. استفاده از نرم افزار های هوشمند موجود در این رابطه می تواند کمک‌تان کند. این نرم افزار ها با استفاده از الگوریتم‌های تولید شده توسط کامپیوتر و نرم‌ افزار برای تصمیم‌ گیری در مورد سرمایه شما مناسب ترین گزینه ها را ارائه می دهد. بخشی از فلسفه این برنامه ها سرمایه‌گذاری در دسترس همگان است.

با انجام کار جانبی، فشار مالی را از روی خودتان بردارید.

چند مورد که امور مالی شخصی شما را تعیین می کند، و چیزهایی که همه باید در این مورد، انجام دهند تا از نظر مالی سالم باشند؛ ایجاد بودجه است. باید سعی کنید یک صندوق اضطراری بسازید، زودتر سرمایه‌گذاری کنید، و بیش از یک منبع درآمد داشته باشید. این کار یک راه برای آوردن مقداری پول اضافی علاوه بر شغل اولیه ی شما است. ممکن است در ابتدا کمی پول داشته باشد، و ممکن است یک روز همین میزان پول به سرمایه عظیمی تبدیل شود.

نکته این است که تکیه کردن بر یک منبع درآمد به تنهایی، خطرناک است. هر کدام از ما می‌ توانیم به خاطر رفتار و یا از طریق نقص هایمان، شغل خود را از دست بدهیم. بسیاری از افراد نمی خواهند که بطور یکجا تمام آنچه که در اختیار دارند را به عنوان سرمایه در اختیار نهاد یا فرد دیگری قرار دهند. اما به نظر می آید که اختصاص دادن میزان مشخصی از سرمایه ای که در اختیار دارید بهتر می تواند این امر را به نتیجه برساند. این میزان پول نباید تمام موقعیت مالی ما را به خطر بیندازد. و همچنین می تواند در ابتدا، چندان چشمگیر هم نباشد.

انتخاب شغل دوم می تواند شما را در این راه هدایت کند. تا به نوعی از هزینه های جانبی خود غافل نباشید. سعی کنید بر اساس مهارتی که دارید، یک شغل دوم را دنبال کنید. بنابراین شما می‌توانید کار منظم خود را انجام دهید. و تنها چند ساعت در آخر هفته یا چند بعد از ظهر درآمد جانبی داشته باشید.

1 g6XceQ0Xpxza9m1C6tqZBw.png

سرمایه گذاری املاک و مستغلات بهترین درآمد منفعل است.

املاک و مستغلات یکی از فرم‌های مورد علاقه اکثریت افراد در سرمایه گذاری، از درآمد منفعل است. و ما به حداقل یک منبع درآمد منفعل در زندگی نیاز داریم. جالب است که تنها چند ساعت در روز برای کار کردن آماده هستیم. بنابراین می‌خواهیم پول بیشتری کسب کنیم؛ حتی زمانی که مشغول کار نیستیم.

سرمایه گذاری املاک در این موارد، بهترین انتخاب محسوب می شود. منافع معاملات املاک بدون دردسر برای صاحب خانه یا نگهداری پول برای مواردی از این دست که هنوز برای آن آماده نیستید می تواند نامناسب باشد. اگر به دنبال سرمایه‌گذاری در بخش املاک و مستغلات باشید، به دنبال چیزی باشید؛ که میتوانید در پروژه‌ های مرتبط با پول خود سرمایه‌ گذاری موفقی کنید.

انتخاب قرض دهی همتا به همتا (Peer to Peer Lending)

قرض دهی همتا به همتا که بانک‌ها را از این معادله خارج می‌کند؛ و افرادی را روی کار می‌آورد که به وام نیاز دارند و افرادی که پول در اختیار دارند به وی قرض میدهند. در گذشته، اگر یک وام برای یک خانه، اتومبیل، تعمیر خانه و یا تحکیم بدهی کارت اعتباری لازم داشتید، باید به بانک رفته و درخواست وام می کردید. بانک می‌توانست براساس تاریخچه اعتبار شما، میزان مبلغی که نیاز داشتید را تایید یا تکذیب کند. آن‌ها همچنین نرخ بهره بالاتری را نسبت به سرمایهگذاری کوچک‌تر به شما ارائه می کردند. زیرا می دانستند که شما هیچ گزینه دیگری برای انتخاب نخواهید داشت.

اکنون پلتفرم هایی روی کار آمده است؛ که به افراد واقعی اجازه می‌دهند که به دیگران پول قرض دهند و سود ببرند. سرمایه گذاران به جای یک بانک بزرگ، سرمایه شخصی دیگر را تامین می‌کنند. در این حالت نیز مانند هر گونه وام، بازپرداخت آن با، سود وامدهنده است. این نحوه کار برای سرمایه گذاران، بسیار جذاب است. زیرا آن‌ها می‌توانند مقدار کمی پول قرض داده؛ و به طور مداوم بهره جمع‌ آوری کنند.

PEER2PEER.jpg

استفاده از صندوق سرمایه گذاری مشترک

یکی از بهترین راههای انباشت ثروت، صندوق سرمایه گذاری مشترک است. و راه‌هایی برای انجام این کار قانونی وجود دارد. این کار یک شروع خوب برای پس‌انداز کردن پول ها به هنگام بازنشستگی می باشد. اکثر شرکت‌ها سهامی را پیشنهاد نداده و اگر این کار را بکنند، در صورت ورود به زمان نامناسب برای پرداخت، می‌توانند آن‌ها را کنسل کنند. این شرکت‌ها اگر در زمان خوبی قرار داشته باشند می‌توانند سود سهام را افزایش دهند.

شرکت‌های بزرگ و خوب به احتمال زیاد سود سهام را بطور مرتب پرداخت می‌کنند. شرکت‌هایی که در بخش‌های خاصی از جمله نفت و گاز، مالی، بهداشت و دارو وجود دارند؛ دارای بیشترین میزان سود سهام هستند. پس آنان را در نظر داشته باشید. یک سود سهام مشترک، شرکتی است؛ که به طور پیوسته تعداد سود سهام را که به سهامداران آن می‌پردازد افزایش می‌دهد. برای طبقه‌بندی این قبیل، یک شرکت باید به طور معمول سود سهام را حداقل در ۲۵ سال افزایش دهد.

جمع بندی نهایی

نکته اصلی این است که مهم نیست چقدر پول در اختیار داشته باشید. عمدتا در سرمایه گذاری راهی وجود دارد که بتوانید از آن برای تامین مالی آینده خود استفاده کنید. درست است که، این پول بیشتر از هر چیزی باید برای، غذا، اسباب و ابزار، تفریح و سرگرمی خرج شود. اما همیشه به خاطر داشته باشید که چیزی را بیشتر از آنچه می‌خواهید به دست آورید.

منبع:

https://www.listenmoneymatters.com/where-to-invest/

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.