چگونه سخنرانی کنیم؟

برای خیلی از ما آدم هایی که دلمان می خواهد کسب و کارمان رشد کند، چگونه سخنرانی کردن بسیار مهم است. دلمان می خواهد یک سخنرانی تمام عیار داشته باشیم و در همان دقایق اول نظر مشتریان را به خودمان جلب کنیم. در واقع سخنرانی مفید و ایده آل برای رشد و پیشرفت یک کسب و کار ضروری است، چرا که باعث می شود بتوانیم با متقاعد کردن مشتریان، روی نمودار فروش کار کنیم و مشتریان زیادی را به سمت کسب و کارمان جلب کنیم. سخنرانی کردن هم قلق خاص خودش را دارد که ما در این مطلب قصد داریم در رابطه با چطور سخنرانی کردن، مطالب مفید و مختصری را برایتان ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

3Tips-for-Winning-a-Debate

همه چیز را برنامه ریزی کنید!

برای داشتن یک مذاکره قوی و حرفه ای باید همه چیز را تحت کنترل داشته باشید و برای اینکه موفق باشید باید برنامه ریزی کنید. حتی کوچکترین مسائل را باید مدنظر قرار دهید. اینکه چه چیزهایی برای مشتریان مهم هستند و چه اولویت هایی خواهید داشت، چه مطالبی را باید عنوان کنید و در کل چه نتیجه گیری خواهید داشت. همه چیز را برنامه ریزی کنید تا بتوانید مطابق با برنامه ریزی عمل کنید.

یک شروع خوب داشته باشید!

اگر بتوانید همان 4 دقیقه اول سخنرانی، نظر مشتریان و مخاطبان را به خودتان جلب کنید برنده می شوید! قدرت بیان شما، چطور شروع کردن در کنار جذبه ای که خواهید داشت برای موفقیت شما در سخنرانی تاثیرگذار است. برای شروع می توانید از خودتان آغاز کنید، می توانید یک داستان جالب از خودتان تعریف کنید و با یک لبخند قدرتمند، کنترل همه چیز را به دست بگیرید.

جسارت داشته باشید!

برای اینکه سخنرانی قوی و حرفه ای داشته باشید، جسارت داشته باشید! زمانیکه فردی بی پروا و جسور باشید، قدرت بیان داشته باشید و هیچ نگرانی و اضطرابی از خودتان نشان ندهید، مشتریان روی شما تمرکز می کنند. تمامی افراد از آدم های با دل و جرات و جسور خوششان می آید و نظر افراد را به خود جلب می کند. برای اینکه موفق عمل کنید، خودتان را فردی شاد، با انرژی و جسور نشان دهید.

برای داشتن یک سخنرانی قوی، شنونده هم باشید!

بی شک شما هم از فردی که فقط خودش صحبت کند و اجازه حرف زدن به طرف مقابل را ندهد خوشتان نمی آید. سعی کنید پیشنهادی مطرح کنید و از این طریق حواس مشتریان را به خودتان جلب کنید و پاسخ آنها را بشنوید.

.

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *