زبان بدن بخش بزرگی از ارتباطات انسانی را تشکیل می‌دهد. در حقیقت تحقیقات نشان می‌دهند؛ که ۵۵ درصد ارتباطات بر اساس زبان بدن، پیام‌های غیر کلامی افراد از طریق زبان بدن منتقل میشوند.

زمانی که کسی را ملاقات می‌کنید، نمیتوانید ذهن او را بخوانید. تا بدانید در مورد چه چیزی فکر، یا احساس میکند. اما زبان بدن اغلب یک بینش بالقوه را در فعالیتهای درونی فراهم میکند. به طور مشابه، شما به طور مداوم احساسات خود را، معمولا بدون ارتباط با بخش خودآگاه مغز، برقرار میکنید.

وقتی نوبت به خواندن یا تشخیص زبان بدن میرسد، محدودیت خاصی وجود ندارد. قضاوت از معنای یک حرکت توسط یک فرد، غیر عاقلانه به نظر می رسد. در حالت ایدهآل، باید برای تفسیر زبان بدن به دنبال یک دسته از حالات و احساسات بگردید. بنابراین باید زمانی را صرف کنید تا، از حالات بدن، و حالات چهره آگاهی یافته. و رفتار پایه خود را بشناسید.

در اینجا برخی از نشانه‌ های اولیه که می‌توانید برای ارزیابی آن چه که زبان بدن تان می تواند با دیگران ارتباط برقرار کند، آورده شدهاست. به خاطر داشته باشید که اینها تنها نکات عمومی برای نحوه تفسیر حرکات بدن هستند. و لزوما به این معنا نیست که این تفسیرها همیشه دقیق باشند.

دست  به سینه بودن می‌تواند مقاومت را در زبان بدن نشان دهد.

در برخی از فرهنگ‌ها، زنان با کمک پاهای خود به عنوان یک نشانه ی اخلاقی رفتار می کنند. اما غالبا، به کمک دست به سینه بودن و پای جمع شده پیغامی به طرف مقابل منتقل می شود. که نشان از آن دارد که فرد به آنچه که می‌گوید باز نیست. این یک نگرش دفاعی را نشان می‌دهد. این حالت نیز ممکن است به این معنی باشد که فرد مضطرب است. و دوست دارد کمی عقب تر از موقعیت حال حاضر باشد.

crossing-arms-and-legs-read-body-language-768x512.jpg

زبان بدن

به همین سبب در زبان بدن قرار دادن دو پا روی یکدیگر و در اشاره به سمت بالا، یا تکان دادن یکی از آنها نشان از خستگی طرف مقابل خواهد بود. از طرف دیگر، باز کردن پاها با بی‌دقتی از جلوی بدن ، ممکن است باعث شود؛ فرد به نظر شلخته و یا آرام به نظر برسد.

نشان دادن گرما و انرژی در حین صحبت در زبان بدن

افرادی که از حالات خود استفاده می‌کنند در هنگام صحبت کردن اغلب پر انرژی، مطبوع و گرم به نظر می‌رسند. در حالی که برخی افراد گاهی اوقات نمی توانند منطقی باشند. بازوهای باز را می توان به عنوان نشانه ای در زبان بدن به شکل صداقت و وفاداری تلقی کرد.

همچنین این فرم نشان‌دهنده ارائه ی ایده‌ های جدید برای برخی از مردم است. کف دست هایی که رو به پایین قرار می گیرند و مشتهای گره شده یک موقعیت قوی را در زبان بدن نشان می‌ دهند. این حالت می تواند نشان دهنده سخنرانی گرم طرف مقابل برای شما باشد. استفاده از این حالت حرکات بدن در مذاکره های مختلف نیز بارها و بارها قابل دیدن است.

بازوان افراشته شده هیجان و شادی را در زبان بدن نشان میدهند.

زمانی که افراد خوشحال و هیجانزده هستند، تمایل دارند که بازوها، چانه و سر خود را بالا ببرند. این حرکت بیانگر احساسات منفی است، که به طور کلی مثبت تغییر می کند. با این حال، در برخی فرهنگ‌ها، دست‌ها و پاها هم می‌توانند احساس ناراحتی و ناامیدی را نشان دهد. افکار منفی می توانند به طور بالقوه وجود داشته باشند. اما هیجان انگیز بودن و شادی در زبان بدن افراد نشانه ی خوبی محسوب می شود.

این دست حرکات در زبان بدن می تواند، به طور غیر ارادی باشد. و عمدتا زمانی که افراد مختلف گرم صحبت هستند نمی توانند رفتار خود را برعکس احساسات لحظه ای هماهنگ کنند. بنابراین بعد از گذشت مدت زمان مشخصی می توان این حرکات را واقعی دانست.

قرار دادن دست ها دور کمر نشان از قدرت و برتری در زبان بدن دارند.

زمانی که یک فرد یک دست‌ یا هر دو آن ها را بر روی کمر خود قرار می‌دهد، می‌تواند به عنوان قدرت‌ طلبی خوانده شود. و کنترل وضعیت و یا تسلط امور را در شرایط موجود به دست گیرد. گاهی اوقات نیز می‌تواند نشان از یک وضعیت آمادگی کامل نیز باشد. این وضعیت به معنای جبهه گرفتن نیست. اما به نوعی می تواند از حق به جانب بودن فرد در زبان بدن و وضعیت مربوطه، سخن بگوید.

hands-on-hips-read-body-language-768x512.jpg

تشخیص زبان بدن

تغییر وزن از یک پا به دیگری می‌تواند به عنوان اضطراب در زبان بدن تلقی شود.

انتقال پیوسته وزن از یک پا به طرف دیگر، یا به جلو و عقب تکان خوردن، نشان از نگرانی و یا ناراحتی می باشد. این نمایشی از وضعیت ذهنی یک فرد است. زمانی که ذهن در حال تغییر بین افکار مغشوش کننده است؛ بدن یک فرد ممکن است آشفته به نظر برسد.

بنابراین کنترل حرکات غیر ارادی در زبان بدن دست شخص نخواهد بود. و او مدام برای خروج از تنش ذهنی سعی در تغییر فرم بدن خود دارد. حتی اگر خودتان را در این وضعیت یافتید بهتر است؛ به دنبال مشکل رفته. و در صدد رفع آن برآیید.

بی سرو صدا بودن یا ناراحتی می تواند نشان از بی قراری داشته باشد.

ایجاد حرکات کوچک با بدن نشان‌ دهنده ناراحتی و ذهن سرگردان در زبان بدن فرد است. برای رهایی از این تنش بوجود آمده، افراد با وارد کردن و خارج کردن کفش داخل پا به کمک پاشنه می توانند؛ این حالت را نشان دهند. و یا اینکه با ناخن های خود سرگرم باشند. همچنین بالا و پایین حرکت دادن پاها می تواند این حس را به خوبی منتقل نماید. انواع مشابهی از این حرکات، نیز می توانند این موضوع را نشان دهند.

genuine-smiles-read-body-language-768x512.jpg

حرکات در زبان بدن

لبخند های خالص و بی‌ریا در زبان بدن، چشم‌ها را براق تر می کنند.

لبخند حقیقی معمولا چین و چروک را در گوشه چشم‌ و دهان ایجاد می‌ کند. گاهی حتی پیشانی، ابروها و پلک‌ ها هم به سمت بالا متمایل میشوند. افراد اغلب می‌ توانند اصالت لبخند شما را با این علایم ظریف بیان کنند. حتی اگر آن را درک نکنند. اما لبخند تصنعی در زبان بدن کاملا مشخص است. شاید در این حالت تنها لب ها به سمت بالا متمایل شود. و هیچگونه اثر دیگری قابل لمس نباشد.

منبع:

https://www.fabhow.com/read-body-language-20-powerful-tips.html

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.