وبلاگ

7روش برای خواندن احساس حقیقی مردان از طریق زبان بدن

زبان بدن مردان

7 تکنیک برای خواندن زبان بدن مردان

به طور کلی خواندن ذهن اقایان  و احساس حقیقی آنها بسیار سخت است ، مخصوصا که به طور میانگین مردان 1300 کلمه کمتر از بانوان حرف میزنند و بیشتر با زبان بدن منظورشان را می رسانند. برای مثال یکی از محققان، مونیکا مونر کشف کرد که معمولا مردان اولین سیگنال نگاه عاشقانه ی بانوان را از دست می دهند. به طور میانگین بانوان باید حداقل سه بار نگاه چشمی برقرار کنند تا مردان متوجه شوند. از دیگر تفاوت های زبان بدن مردان با بانوان در دروغ گویی است؛ مردان دروغ می گویند  تا خود را قدرتمند تر، موفق تر و جذاب تر نشان دهند. آن ها درباره خودشان 8 برابر بیشتر دروغ می گویند تا بانوان . اما بانوان کم تر درباره خودشان دروغ می گویند، مردان دروغ هایشان اغلب برای این است که به دیگران احساس خوبی بدهند یا از احساساتی محافظت کنند.

خواندن زبان بدن مردان

از طریق اشنایی با زبان بدن مردان  و اگاهی ازتفاوت های زبان بدن مردان با زبان بدن زنان میتوانید به احساس واقعی آنها پی ببرید و به شرایط لازم برای ارتباطی خوب و درست برسید

در ادامه 7 روش برای خواندن زبان بدن مردان را به شما معرفی می کنیم:

1-نحوه لباس پوشیدن در زبان بدن مردان

نحوه لباس پوشیدن در زبان بدن مردان

اولین سرنخ اصلی که به واسطه ی ان متوجه میشوید چقدر توجه مردی را به خود جلب کرده اید  یا او چقدر برای رابطه اش با شما سرمایه گذاری کرده ، نحوه ی لباس پوشیدن اوست ؛ یعنی ببینید خودش را چقدر برای شما آراسته کرده .

این موضوع با نحوه لباس پوشیدن زنان کمی فرق دارد ، لباس پوشیدن زنان بسته به حال و هوای روحی و فضای حاکم بر آنهاست ، در حالی که لباس پوشیدن در مردان به حوزه ارتباطی آنها وابسته است .

برای همین نوع لباس پوشیدن یک مرد بهترین راه است که میزان علاقه ی اورا بسنجیم و ببینیم چقدر خودش رابرای دیدن ما آماده کرده است .اگر خوب و هوشمندانه لباس پوشیده باشید، یعنی آگاهانه برای این مووضوع وقت گذاشته است تا ظاهر محترمی داشته باشد و برایتان جذاب و دوست داشتنی به نظر برسد . پس احتمالا به شما علاقه مند است  یا حداقل می خواهد شمارا تحت تاثیر خود قرار دهد .

اگر راحت تر لباس پوشیده باشد (به جای کت و شلوار جین پوشیده باشد یا به جای پیراهن مردانه تیشرت به تن کرده باشد) یعنی وعده شام را با شما چندان سنگین در نظر نگرفته  و اهمیت جدی و عاشقانه ای به آن نداده است و بیشتر آن را یک دیدار دوستانه می داند.

2- دست به کمر ایستادن یا فرو کردن دست در جیب 

معنی دست در جیب بودن در زبان بدن مردان

گذاشتن دست ها روی کمر یا فرو کردن دست در جیب، به معنای اعتماد به نفس ، علاقه جنسی و حتی تا حدودی پرخاشگری در زبان بدن مردان است .

اگر مردی را با این ژست دیدید، چه حواسش باشد یا نه، این ژست نه تنها نشانه علاقه و راحتی با شماست، بلکه تا حدودی با هدایت کردن توجه شما به اندام جنسی خود در ذهنش به رابطه ی جنسی با شما فکر میکند .

روشی که اغلب مردان برای جلب توجه دیگران به اندام جنسی شان به کار می برند، فرو بردن دست در جیب است یا به هر دلیلی سرشان را با جیبشان گرم میکننند؛ مثلا برای پدا کردن کلید یا بازی کرن با کیف پول و غیره . این حرکت های کوچک چشم طرف مقابل را به سمت اندام جنسی آنها هدایت میکنند، بی انکه عمدی در کار باشد.

اگر مردی را دیدید که ناخوداگاه شمارا به سمت اندام جنسی اش هدایت میکند، مطمعن باشید از شما خوشش آمده است.

3- بزرگ کردن هیکل در زبان بدن مردان

هیکل مردانه و قدرت مند

وقتی مردی در محیطی قرار دارد که اطرافش پر از رقیب است (یعنی مجبور است برای جلب توجه شما به خود و برنده شدن در برابر مردان  دیگر مبارزه کند) شاید مجبور باشد برای تحت تاثیر قرار دادن شما اندازه ی جسمی اش را بزرگ تر نشان دهد . تحقیقات نشان داده است که مردان دوست دارند فضای بیشتری از تخت خواب، اتاق، زیر میز غذا و… داشته باشند، این قضیه دلیل بیولوژیک دارد، این کار در اصل برای نشان دادن قدرت آن هاست. می خواهند اثبات کنند از قدرت زیادی برخوردار هستند و این کار را انجام می دهند چرا که اکثر اوقات احساس می کنند احتیاج به اثبات قدرتشان دارند .

این نوع اعتماد به نفس قرار دادن به خود و گرفتن فضای بیشتر اغلب در سلطنت های حیوانی دیده می شود که سلطان سعی می کند تا بیشترین حد ممکن خود ش را بزرگ نشان دهد تا برای رقبایش تهدید محسوب شود. همین کار در قرارداد های ملاقات هم درست جواب می دهد .

متداول ترین و آسان ترین راه انجام این کار وقتی است که مرد در حالت ایستاده پاهایش را از هم باز میکند و دستانش را به کمرش میزند تا بیشترین فضای ممکن اتاق خود را از آن خود  کرده باشد. وقتی شخصی به مرز حریم شخصی تان پا می گذارد، نشانه تعریف شده ای از علاقه است (چه با این نزدیکی راحت باشید یا نه). البته با این کار پیامی قوی هم برای مردان دیگر میفرستد که این منطقه قلمروی مردانه اوست .

با اینکه این رفتار می تواند  تکنیکی ساده محسوب شود، باید گفت در برخی موارد، مرد به شکل ناخودآگاه اینکار را میکند و عمدی در کار نیست. این حرکت نشانه ای قوی از اعتماد به نفس است یا حداقل تلاشی برا نشان دادن اعتماد به نفس محسوب میشود که علاقه ی مرد به شما و آماده بودن او برای جلب توجه را نشان می دهد.

4- لمس کردن خود در زبان بدن مردها

ژشت ها و حرکات مردان

زبان بدن مردی که در مواجه با کسی  خودش را لمس میکند، نشان از تمایل او برای لمس طرف مقابل دارد و در واقع، یک ژست قوی اعتماد به نفس برای لمس جنسی طرف مقابل و ایجاد رابطه احساساتی و عاشقانه است.

اگر متوجه شدید که مردی مرتبا سینه و گردن خود را لمس می کند (و سرش را برای ایجاد ظاهر مردانه بالا گرفته است) یا دستش را لای ران هایش گذاشته است، بدانید آگاهانه تمایلش را برای لمس شما و داشتن علاقه ی جنسی نشان می دهد .

5- حرکت های متناقض در زبان بدن مردان

رفتار های متناقض در مردان

گاهی مردان سعی میکنند با انجام کارها و رفتار های متناقض، کنترل رفتار هردوی شما را به دست بگیرد.

برای مثال، فرض کنید در حالی به شما نزدیک میشود که شما منتظر رسیدن متروی صبح هستید. واکنش اولیه ی او مطابق استاندارد است: زل زدن های طولانی مدت، کمی لبخند و حتی شاید نزیدک شدن به شما از جلو تا متوجه شوید که به شما علاقه مند شده است. همه اینها رفتاری استاندارد هستند. ناگهان وقتی به شما نزدیک شده و شروع به معاشقه میکند، شاید با کمی عقب نشینی و نشان دادن یک زبان بدن که حاکی از بی علاقگی است، کل شرایط را به هم بزند (لم دادن به پشت و گرداندن چشم هایش در زمانی که با او حرف می زنید و غیره).

دو دلیل تئوریک برای این نوع رفتار عجیب و غریب وجود دارد؛ رفتار اول همان چیزی است که می گفتند «کار نیکو کردن از پر کردن است» و در اینجا یعنی هرچه بیشتر برای جذب جنسی و یا عاشقانه تلاش کنید، پاداش بیشتری میگیرید. او دارد برای نمایش علاقه اش و سپس بی علاقگی اش و دوباره علاقه اش تلاش می کند تا شمارا برای جلب شدن به خود مشتاق تر کند؛ یعنی این رفتار را نوعی وسوسه کردن خودتان ببینید.

دلیل دوم چنین رفتاری در یک مرد نشان دادن قدرتش به شماست. دآنجلو می گوید وقتی مردی به طرف شما لم می دهد (که نوعی ابراز علاقه است) می خواهد  قدرتش را به شما نشان دهد، چون می خواهد احساسش شناخته شود تا شاید به تواند این علاقه را در شما نیز به وجود آورد . برخی از مردان این حرکت را اشتباه و نوعی تهدید می دانند، چون می خواهند کنترل شرایط را به دست بگیرند؛ بنابراین با کمی لم دادن به پشت یا نشان دادن بی علاقگی به شما در ذهن تان کمی تردید به وجود می اورند و با این کار، کنترل شرایط را به دست می گیرند و حتی شما را وسوسه میکنند که به عنوان یک واکنش به طرفشان لم بدهید . همه این ها به این بستگی دارد  که در وهله اول، دست شان را چطور نشان داده باشند و شما پس از چنین رفتاری از انها چه واکنشی نشان داده باشید .

دلیل سومی هم برای این رفتار وجود دارد و ان این است که شاید مرد به قدری از نزدیک شدن به شما خوشحال باشد که از روی راحتی بیش از حد چنین رفتار متناقضی را از خود نشان میدهد .

درک زبان بدن اقایان

ممکن است به طرف شما لم دهد، به لطیفه ای که گفتید بخندد، نشانه های مثبتی از زبان بدن بروز دهد که نشان دهد شما را جذاب دیده و به شما علاقه مند است، اما ناگهان یک قدم به عقب بگذارد و بین شما و خودش فاصله بیندازد که می تواند چیز خوبی هم باشد .نشانه احترامش به فضای شخصی شما و در عین حال، فهماندن این موضوع که به شما علاقه مند است .

اگاه بودن از این امر که هر حرکتی میتواند معانی متعددی داشته باشد و دانش بیشتر درباره ی این رفتار شما را برای تعامل با مردان مجهز تر میکند.   

مرغ بازی 

یک حقه ی کم اثر و غیر معمول به نام مرغ بازی وجود دارد که مرد از چشمانش برای این کار استفاده می کند. اگر مردی به مدت طولانی به شما زل بزند وبا اعتماد به نفس به شما چشم بزند و سپس نگاهش را به فردی دیگر بدوزد و دوباره به شما خیره شود، در حال انجام حرکت های متناقض است.

این نوع حرکت ها مثل بازی کردن با فرضیات شما هستند و می توانند نوعی برابر سازی دیداری در ارتباط با حریم شخصی دیده شوند؛ یعنی با ورود به حریم شخصی شما و سپس بیرون رفتن و دوباره ورود به آن نوعی به شا نزدیک شوند. همان حالت در اینجا هم به کار می رود و مثل ژست ها و حرکات های دیگر بدن عمل می کند.

این به این معنی نیست که مردی به زبان بدن خود اشراف دارد، خطرناک و تهدید آمیز است و باید از او دوری کرد . فقط موضوع این است که او هم میتواند از حقه ها و ژست هایی برای جذب شما استفاده کند ، دو نفر که به زبان بدن اگاهی داشته باشند، نسبت به شرایطی که فقط یکی از طرفین چنین آگاهی ای داشته باشد، تجربه بهتری از یک رابطه خواهند داشت.

6-چرخاندن شانه در زبان بدن مردان

معنی چرخواندن شانه در مردان

این اتفاق می تواند در هر نقطه از تعاملتان اتفاق بیفتد. چه در شروع، زمانی که به شما نزدیک میشود یا در حین گفت و گو با شما. ممکن است شانه هایش را چرخانده و سپس انها را به عقب و بالا بکشد. در همین حین، شاید سینه اش را هم بالا بکشید (انگار در حال نفس کشیدن خیلی عمیق است) تا بتواند ظاهری قدرت مند و مردانه داشته باشد. به ندرت پیش می آید که مردی به شکل ناخودآگاه و بی منظور چنین حرکتی از خودش نشان دهد.

عضلات متمرکز شده 

همسو با بالا بردن چانه یا چرخاندن شانه، مردی که با زبان بدن آشنا باشد، می تواند دستانش را در جایی از بدنش متمرکز کند؛ برای مثال، دستانش را دور هم گره کرده و بالای سرش بگذارد یا نوک انگشتانش را به هم وصل کند. با این کار، عضلات بازوانش را در معرض نمایش بگذارد و نوعی تبادل و ثبات در بدنش بسازد. 

وقتی چرخاندن شانه ها و متمرکز کردن عضلات با هم ترکیب شوند، ظاهر مردانه ساخته می شود که نشانه اعتماد به نفس است.

7- سیب آدم

همانطور که گیونز در باره سیب آدم گفته است، چیز های زیادی در باره ی احساسات و نیت ها در هر لحضه وجود دارد که می توان از دهان و چشم افراد آنها را خواند. حرکت سیب آدم وقتی مفید و واضح می شود که در تعین عصبی بودن و خشم یک مرد و حتی حواس پرتی او به کار رود. این حرکت تقلای سیب آدم در حرکت های بالا و پایین گلو تعریف می شود که همین حرکت را در زمان بلعیدن و نوشیدن نیز تجربه می کنید .

اگر جذب مردی شده اید که مکررا حالت بلعیدن را از خود نشان می دهد یا گلویش بسیار فعال است ، در زبان بدن مردان نشانه ی استرس و اضطراب است . البته این حرکت نشانه ی مثبتی برای شماست (حتی اگر برای او نباشد) و علاقه و احساس خوب را نشان می دهد؛ البته زاویه دیگر نگاه به حرکت سیب آدم می تواند این باشد که کل این تعامل برای او گذراست؛ برای مثال اگر نشانه های دیگر خسته شدن و سر رفتن حوصله (گرداندن چشم، متمرکز نبودن روی شما، پیچ و تاب خوردن) را در او دید و حرکت سیب آدم را هم داشت، نشانه واضحی است که با شما توافقی ندارد و دوست دارد از شر آن شرایط خلاص شود.

درک بهتر زبان بدن

چند مقاله ی بسیار با ارزش در زمینه زبان بدن را اینجا دنبال کنید:

ترفند هایی برای یک سخنرانی خوب 

چگونه بهترین استفاده از زبان بدن را داشته باشیم

چگونه زبان بدن افراد را بخوانیم

اهمیت و تاریخچه زبان بدن

 

 

کتاب صوتی هدفگذاری
34%
تخفیف

هدف گذاری ( کتاب صوتی )

بدون امتیاز 0 رای
59,000 تومان 39,000 تومان
3
59,000 تومان 39,000 تومان
0
25,000 تومان
توسعه فردی با پویا ودایع
100%
تخفیف

دوره توسعه فردی الماس

4.80 10 رای
450000 – رایگان!
757
450000 – رایگان!

2 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

×

سلام! از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید مشاوره بگیرید و خرید خودتون رو ثبت کنید.

×