دستیابی به اهداف هرگز غیر ممکن نیست.

دستیابی به اهداف نیازمند تلاش، و طی مراحل مشخصی برای رسیدن به موفقیت است. بسیاری از افراد شاید در مسیر زندگی گم شدهباشند. و نمی‌دانند از کجا باید دستیابی به اهداف را شروع کنند. از طرفی، خیلی‌ها به خود اعتقاد ندارند؛ و فکر می‌کنند که این مسیر، چیزی نیست که آن‌ها می‌خواهند باشند. یا فکر می‌کنند که موفقیت فقط برای کسانی است؛ که گویی از قبل انتخاب شده‌اند. شما باید بدانید که همه چیز ممکن است. این راهنمای گامبه‌ گام به شما کمک می‌کند، سفر خود را به سمت موفقیت آغاز کنید.

too-many-goals-med-web.jpg

1) شور و اشتیاق خود را بیابید.

شما باید کاری را که دوست دارید انجام دهید. یک فعالیت روزانه پیدا کنید، که هم خوشحال و هم هیجان زده‌تان می کند. این اشتیاق به انجام کاری برمی گردد؛ که ساعت ها را برای شما با سرعت دویدن به سمت چیزهای مورد علاقه‌تان یکی خواهد کرد. سعی کنید این فعالیت را بدون در نظر گرفتن تکرار انجام دهید. و ببینید که یک ساعت مشخص را با چه هیجانی سپری نمودید.

زیرا، اگر اشتیاق خود را کشف کنید، دستیابی به اهداف برای‌تان شیرین تر خواهد شد. دیگر به انگیزه خاصی نیاز ندارید. زود بیدار شده؛ و بیشتر از گذشته شوق انجام کارهای مختلف در شما زنده خواهد شد. فراموش نکنید که مجبور نخواهید بود که، کاری را که به آن علاقه مند نیستید، انجام دهید. و وقتی با مشکلات روبه‌رو می‌شوید، جلوی راه شما را سد نخواهند کرد. در نتیجه ی این امر، به راحتی تسلیم نمی شوید. چون نمی توانید کاری را که دوست ندارید، انجام دهید.

2) اجازه ندهید تا اوضاع شما را متوقف کند.

در مسیر دستیابی به اهداف خود، می‌توانید مشکلاتی را پیش پایتان مشاهده کنید. گاهی برخی از مشکلات حل می شود، و باید از بابت آن‌ها تصمیم درستی را بگیرید. بعضی اوقات همه چیز آنطور که شما می‌خواستید، پیش نمی‌رود. شاید، آدم هایی که شما را احاطه کرده‌اند حمایت‌تان نکنند. و یا حتی سعی کنند که آسیب و مشکلی برایتان بوجود آورند.

باید بدانید که در زمینه دستیابی به اهداف همیشه موانع زیادی وجود دارد. و شما نیز باید برای مقابله درست با آن‌ها از نظر ذهنی آماده باشید. پس تصمیم بگیرید که به پیروی از رویاهای خود ادامه دهید. خوب است بدانید که فقط دو گزینه پیش رو دارید: 1. می‌توانید تسلیم شده و در میان راه، توقف کنید. و یا 2. می‌توانید مشکلات خود را حل کرده و زندگی‌تان را تغییر دهید. همیشه دومین انتخاب بهتر از مورد اول است.

3) تصور کنید که زندگی شما به این کار بستگی دارد و بس!

راه خود را پیدا کنید! ببینید که چرا می‌خواهید به آن‌ها دست یابید؟ زندگی شما چطور تغییر خواهد کرد؟ اگر به این سوالات پاسخ دهید، می‌توانید انگیزه و انرژی برای دستیابی به اهداف خود را پیدا کنید. تنها یک تمایل قوی می‌تواند به شما کمک کند؛ تا به نتایج باورنکردنی دست یابید. به همین دلیل است که باید بدانید در زندگی شما چه چیزی باید تغییر داده شود.

زندگی خویش را در آینده تصور کنید. فکر کنید که به همه ی آن چیزی که می‌خواسته‌اید رسیده‌اید. شاید باور نکردنی باشد. اما این افکار، اشتیاق شما را افزایش خواهند داد. و همچنین فکر کنید که اگر هیچ کاری انجام ندهید، زندگی‌تان تغییری نخواهد کرد. این فکر شما را وادار خواهد کرد؛ که ادامه دهید و مجددا امتحان کنید!

20181210-goals-you-need-to-set-for-next-year-1920x1282.jpg

4) قدرت درونی خود را بیابید.

باید بدانید که قدرت کافی برای رسیدن به هدفتان را دارید. ممکن است از ابتدا و از دور، هدفتان غیر قابل امکان به نظر برسد. اما یادآوری چیزهایی را که قبلا در زندگی خود به دست آورده‌اید، می تواند توانایی شما را به خوبی آشکار کند. به گذشته نگاه کنید و موفقیت‌های خود را بشمارید.

فرقی نمی کند که چقدر کم یا زیاد هستند. مهم بیدار شدن توانایی درونی شما برای دستیابی به اهداف است. این مسئله کاملا درست است که نمی توانید یک روزه به هرچه می خواهید برسید. هدفگذاری برای آینده زندگی تان باید مستمر و پشتکارانه باشد. این موضوع هم برای شما و هم برای افراد موفق امروزی کاملا صدق می کند. دستیابی به اهداف زمان و تلاش مداوم نیاز دارد. بنابراین سعی کنید هر روز یک کار کوچک انجام دهید. و در نهایت مشاهده خواهید کرد، که چگونه در حال پیشرفت هستید.

5) برای دستیابی به اهداف خود، متمرکز باشید.

در زندگی ما جزئیات حواسپرت کننده بسیاری وجود دارد. اما برای رسیدن به چیزی که می‌خواهیم، همیشه باید بر روی آن متمرکز شویم. هدف‌تان را همیشه در ذهن نگه دارید. سپس سعی کنید زمان را به طور مرتب صرف کارهای مفید بیشتری کنید. کارهایتان را اولویت‌بندی کنید.

همیشه باید برای کار کردن روی هدف خود، وقت کافی بگذارید. اجازه ندهید که چیزهای احمقانه و غیر ضروری مزاحم شما بشود. به یاد داشته باشید که هدف، مهم‌تر از برخی فعالیت‌های بی‌فایده است. پس صبور باشید و سعی کنید که، هر روز دستیابی به اهداف تان را بهبود دهید.

258.png

6) زودتر از همیشه از خواب بیدار شوید.

بسیاری از افراد موفق زود از خواب بیدار می‌شوند. اگر این عادت را بپذیرید، شادتر و فعال تر از همیشه خواهید بود. بر همین اساس می‌توانید کارهای بیشتری انجام داده؛ و زندگی تان ساماندهی خواهد شد.

به یاد داشته باشید که: زود به خواب رفتن و از آن طرف، زود از خواب برخواستن باعث می شود انسان سالم، ثروتمند و عاقل تر شود. این جمله از بنجامین فرانکلین است. و نشان می‌دهد که در حقیقت یک عادت کوچک چقدر می تواند قدرتمند باشد. و در دستیابی به اهداف انسان را یاری کند.

7) عادت به تعویق انداختن کارها را کنار بگذارید.

گفتن این جمله آسان است. اما شما باید این کار را انجام دهید تا روال زندگی‌تان متحول شود. به یاد داشته باشید که این تنها شما هستید که می توانید رویای خود را به واقعیت تبدیل کنید. شما تنها کسی هستید که مسئول زندگی و آینده‌تان می باشید. پس به تعویق انداختن موفقیت هرگز برای شما کارساز نخواهد بود.

شروع کردن را هرگز عقب نیندازید. شاید دیده باشید که خیلی ها می گوینداز شنبه شروع می کنمیااز ماه بعدیااز سال جدید“. این تصمیمات فقط زمان در دسترس شما را هدر داده و هیچ تضمینی برای رسیدن به هدف مورد نظرتان را در اختیارتان قرار نمی دهد. پس دستیابی به اهداف زمان لازم ندارد. تنها نیازمند تلاش و موقعیت شناسی است.

منبع:

https://www.intograsp.com/how-to-achieve-your-goals-faster/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.