بسیاری از مردم در مورد انتخاب همسر مناسب خود اصولا سردرگم شده؛ و نمی توانند درست تصمیم گیری کنند. مدام از خود میپرسند، که بهترین راه برای انتخاب شریک زندگی خوب چیست؟ و یا حتی از دیگران سوال می کنند که، از کجا می‌دانی که او مناسب توست یا خیر؟ همه می دانند که عشق با منطق رابطه ی مستقیمی ندارد. منظور این جمله است کهذهنما چیزی را می پذیرد کهدل‌مانآن را می پسندد.

عدم انتخاب شریک زندگی بر اساس احساسات زودگذر

شما در مورد انتخاب همسر مناسب، می‌توانید کسی را به خاطر کیفیات خاصی که دارد؛ دوست داشته باشید. مثلا به خاطر هوش، مهربانی و یا حس ماجراجویی او. اما اگر قلبتان چنین احساسی نداشته باشد؛ اگر کشش قوی و محکمی برای بودن با این شخص برایتان وجود نداشته باشد؛ و بسیاری اگر های مشابه این موارد، به احتمال زیاد این رابطه به عشق تبدیل نخواهد شد. چیزی که عشق را از دیگر موارد موجود در انتخاب همسر مناسب جدا می‌کند؛ این احساسات قلبی است. این حس نمی تواند ساختگی باشد و نمی تواند به ذهنتان دیکته شود.

این در حالی است که ممکن است، هر روز به طور فیزیکی به افراد مختلف جذب شوید. این عشق نیست و هیچ کس بر این مبنا همسر خودش را انتخاب نمی کند. اما چیزی که در اینجا از آن صحبت می کنیم؛ تمایل به نزدیکی عاطفی با فردی دیگر است. منظور در این موضوع، عاشقانه و خالصانه عشق ورزیدن، به یک شخص خاص در زندگی‌تان است.

Why-Attraction-Alone-isn%u2019t-Enough-To-Pick-a-Good-Partner.png

استفاده از درک قوی و بکارگیری حس زیرکی خود

در این نوع جذابیت ها، درک و بکارگیری هوشمندی در انتخاب همسر مناسب به میزان زیادی وجود دارد. اگر فقط به آن گوش کنیم، می دانیم که کدام حس عاشقانه و کدام حس گذراست. آموزش و پرورش حس عمیق عشق در درون خودتان شکل می گیرد. پس ضعف موجود در انتخاب همسر مناسب برای خودتان، در درجه اول باید براساس حس درونی و واکاوی آن انجام شود. سپس براساس نکته های ارائه شده در داخل این مطلب، مسیر درست در پیش گرفته شود.

روابط بسیار جذاب و عاشقانه اغلب شدید و پیچیده هستند. آن‌ها احساسات زیادی را تحریک می‌کنند. به دلیل پیچیدگی این روابط، بسیاری از ما متوسل به انتخاب همسر مناسب خود، با ذهنی منطقی اما ترسان روبرو می‌شویم. اما وقتی شریک زندگی‌تان را با ذهن خود انتخاب می‌کنید، فقط به خاطر این است که به قلبتان توجه نمی کنید. البته این تلاشی برای حفاظت از خودتان است. متاسفانه، این نوع تصمیم گیری در انتخاب همسر مناسب باعث ایجاد مشکلات بیشتر در زندگی زناشویی‌تان می شود.

انتخاب همسر مناسب با توجه به احساسات‌ خود نسبت به وی

انتخاب همسر مناسب بدون توجه به احساسات‌تان نسبت به وی، منجر به فقدان ایجاد ارتباط حسی با آن فرد می شود. و این چیزی نیست که شما در رابطه عاشقانه به دنبال آن باشید. شاید اگر در کنار تصمیم گیری منطقی توجه به احساسات قلبی خود را فراموش نکنید؛ بهتر بتوانید با او ارتباط برقرار کنید. به او نزدیک شوید و ببینید که آیا واقعا ادامه ی زندگی شما با وی ممکن است یا خیر.

بررسی جنبه های مختلفی در این امر دخیل هستند. و تنها نباید به یک بُعد پرداخته شود. این موضوع در اصل دوستی نیز پابرجاست. و می تواند در روابط زن و شوهر نیز نقش موثری داشته باشد. به یاد داشته باشید که تصمیم گیری خود را در ابتدا مثل یک دوست واقعی با او در نظر بگیرید.

انتخاب همسر مناسب بیشتر از اینکه یک شخص را به زندگی شما اضافه می کند؛ باید شبیه به انتخاب صمیمی ترین و نزدیکترین دوست‌تان باشد. اما کمی بیشتر. دوستی که عشق ورزیدن دو طرفه به او جزء اساسی زندگی‌تان است. با این حال انتخاب همسر مناسب در زندگی هرکس بنا به معیار های او صورت می گیرد. اما این نکته برای همه ی افراد صدق می کند.

kia-work-pics-random-1-770x650.jpg

نباید بتوانید حس ناخودآگاه خود را نسبت به او رد کنید.

این مسئله امکان پذیر نیست. حتی اگر فکر کنید که ممکن است بتوانید حس ناخودآگاه خود را نسبت به شخص مورد نظرتان به عنوان انتخاب همسر مناسب رد کنید. باید بدانید که می‌دانم که الگوی شما به اندازه کافی بزرگ است؛ که دیگر ملزم به تکرار آن نباشید.

احساسات ناخودآگاه کمک می کند، تا به مرور زمان فرد مورد نظرتان را بهتر بشناسید؛ و مطمئن شوید که او همسر مناسب شما برای آغاز زندگی مشترک‌تان است. با این حال ریسک در چنین مواردی جایز نیست و باید به دقت انتخاب خود را انجام دهید. حس ناخودآگاه همیشه در تمامی جنبه های زندگی به کمک افراد می آید. پس در این مورد نیز سعی کنید تا به ضمیر ناخودآگاه خود توجه کنید. معیار های خود را از یک همسر مناسب جمع بندی کنید و سپس در طول زمان به بررسی هریک از نگاه خود به شخصی که می خواهید به عنوان همسر انتخاب کنید، بپردازید.

از بین رفتن تلاش مداوم برای تغییر مسائل

این موضوع تنها زمانی می‌تواند رخ دهد؛ که با فردی که شما را به سمت خود جذب می‌کند ( رابطه بسیار جذاب و واقعی ) آشنا شوید. این جذب شدن همانطور که در ابتدای این بحث گفته شد، نباید با احساسات زودگذر اشتباه گرفته شود. ضمیر ناخودآگاه تان قادر است؛ شما را به سمت افرادی هدایت کند که الگوهای قدیمی، تجربیات، و ترس‌هایی را که سال‌ها پیش شروع شده اند را، تحریک نماید. نکته جالب در این میان آن است که با پیدا کردن کسی که بنظر متفاوت می آید، فرایند این روند را فراموش نکنیم.

و نکته دوم این است؛ که در انتخاب همسر مناسب خود، باید فراتر از ترس هایی که به سراغمان می آیند، توانایی مقابله و جلوگیری از رشد آنان را داشته باشیم. بر اساس آنچه که گفته شد، اصولا همسر و شریک زندگی مناسب شما، کسی است که کمک تان می‌کند، تکامل پیدا کنید. رشد کنید. از آن جایی که هستید فراتر بروید. پس به این فرآیند اعتماد کنید!

به احساسات قلبی خود گوش فرا دهید. اجازه دهید تا گاهی اوقات نیز او، شما را راهنمایی کند. تا مایل به انجام خیلی از امور در هر سطحی با افرادی باشید، که واقعا دوستشان دارید. جرات دادن دو طرفه در انتخاب شریک مناسب زندگی راه و چاه را بهتر به شما نشان می دهد.

منبع:

https://www.mindbodygreen.com/0-10365/how-to-choose-a-partner-who-is-right-for-you.html

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.