چگونه به توسعه فردی برسیم و رشد کنیم؟

گاهی اوقات دلمان می خواهد همه چیز مطابق میلمان باشد، به رشد و توسعه فردی برسیم و به حدی رشد کنیم که جهان انگشت به دهان بماند! گاهی آنقدر خودمان را به موفقیت های بزرگ نزدیک می دانیم که نمی دانیم چطور با یک حرکت آن را نصیب خودمان کنیم! اینجاست که توسعه فردی معنا می گیرد! خیلی از مواقع اینکه زندگی طعم دلخواهمان را داشته باشد آنقدر مهم می شود که دلمان می خواهد هر چیزی را بدهیم تا فرد برجسته ای در زندگی شویم و موفقیت و آرامش را در آغوش بگیریم. کافیست اراده کنیم و همه چیز را برای یک نبرد موفق آماده کنیم. به همین دلیل اولین و مهمترین چیزی که باید تغییر کند خودمان هستیم! ما نیز می خواهیم در این مطلب راهکارهای ایده ال برای بهتر شدن و رسیدن به توسعه فردی را برای شما همراهان عزیز و محترم ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

C:\Users\zh.garoon.m\Desktop\best-2.jpg

خودتان باشید!

مگر خودتان چه اشکالی دارد که مدام از خودتان ناراضی هستید؟ اگر احساس می کنید نقص هایی در شما وجود دارد برای اصلاح آنها اقدام کنید! در دنیا چیزهای خیلی زیادی وجود دارد که می توانید از آنها برای بهتر شدنتان استفاده کنید. سعی کنید اصیل باشید و اگر هنوز آبدیده نشده اید کمی روی خودتان کار کنید. سعی کنید با تمام چیزهایی که در توان دارید برای بهتر شدنتان کاری کنید و بهترین فرد برای خودتان باشید. همان فردی که دلتان می خواهد باشید.

مثبت اندیشی را تمرین کنید!

آیا می دانید خودمان و طرز فکرمان یکی از مهمترین عوامل رشد و پیشرفت است! نگرشمان به همانقدری که می تواند خطرآفرین باشد، می تواند باعث پیشرفت و توسعه فردی ما هم شود. اینکه همیشه نیمه خالی لیوان را ببینیم آنقدرها هم جالب نیست! همانطور که معمولی بودن چیز جالبی نیست، از این رو سعی کنید نگرشتان را به جهت مثبت تغییر دهید. هیچ کسی با راحت طلبی در دنیا به بهترین فرد تبدیل نشده است. بنابراین راحت طلبی و تنبلی را کنار بگذارید و برای بهتر شدنتان تلاش کنید.

برای توسعه فردی انگیزه داشته باشیم!

یکی از مهمترین عوامل رشد، توسعه فردی و موفقیت افراد، داشتن انگیزه است! کسی که در زندگی انگیزه دارد می تواند در برابر هر سختی مقاومت کند. برای بهتر شدن باید انگیزه لازم را داشته باشید و تمام تلاش و کوشش خودتان را برای بهتر شدن به کار بگیرید. سعی کنید شور و شوق لازم را در خودتان ایجاد کنید و خودتان را برای بهترین چیزها آماده کنید. یادتان باشد انگیزه مهمترین عامل برای رشد و توسعه فردی است و اگر می خواهید خودتان را ارتقاء دهید و در آموزش توسعه فردی به موفقیت برسید، انگیزه داشته باشید و با راهکارهایی در خودتان انگیزه لازم را ایجاد کنید.

مسیر خودتان را پیدا کنید!

اگر شما یکی از بهترین آدم های این کره باشید اگر هیچ مسیری برای خودتان تعیین نکرده باشید نمی توانید به توسعه فردی برسید. بهترین راه اینست که بدانید در چه چیزی می خواهید به رشد برسید و چه چیزهایی برایتان مهم است. اینکه مسیرتان را از همین ابتدا مشخص کنید راه را برایتان هموار می کند. از این رو اولویت هایتان را مشخص کنید و برای آنها زمانبندی کنید.

برای خودتان یک الگوی رفتاری داشته باشید!

داشتن یک الگوی مناسب می تواند یکی از راهکارهای ایده ال و کاربردی در آموزش توسعه فردی باشد. بهترین راه اینست که در اطرافتان به دنبال فردی باشید که بهترین باشد و همیشه با دیدنش احساس خوبی داشته باشید. زمانیکه این فرد را از هر لحاظ قبول داشته باشید می توانید رفتارهایش را الگو برداری کنید و برای توسعه فردی خود از آن بهره مند شوید.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *