.

چگونه بهترین مذاکره را داشته باشیم؟

این روزها چه در زندگی شخصی و چه در زندگی شغلی، مذاکره نقش مهمی ایفا می کند. داشتن بهترین مذاکره بستگی به خودمان دارد و هرقدر که مذاکره قوی و حرفه ای داشته باشیم، می توانیم به موفقیت ها و کامیابی های بسیاری دست یابیم و بلعکس مذاکرات ضعیف هم باعث از دست دادن پروژه ها و مشتریانمان می شود. شاید شما هم احساس می کنید مذاکره به راحتی آب خوردن است اما همینکه پای مذاکره به میان می آید انتخاب یک تصمیم مهم و چگونه متقاعد کردن مشتری سخت و دشوار می شود و شما را بین دو راهی قرار می دهد. لازم است بدانید: داشتن بهترین مذاکره، مستلزم تمرین مستمر است و برای اینکه در مذاکره موفق شویم، باید بتوانیم همه چیز را تحت کنترل بگیریم. با ما همراه باشید تا شما را با راهکارهای داشتن بهترین مذاکره آشنا کنیم.

C:\Users\zh.garoon.m\Desktop\5Elements-of-Language.jpg

برای داشتن بهترین مذاکره، داوطلب شوید!

از مذاکره نترسید و هراسی به خودتان راه ندهید! اولین قدم برای داشتن یک مذاکره قوی و حرفه ای، اینست که خودتان برای مذاکره داوطلب شوید. تحقیقات نشان می دهد افرادی که برای مذاکره پیش قدم می شوند و پیشنهاد اول از سمت آنها اعلام می شود، افرادی هستند که در مذاکره به موفقیت می رسند.

هدف خود را مشخص کنید!

قبل از شروع مذاکره هدفتان را مشخص کنید. سعی کنید جواب تمام سوالات مشتریان را در ذهنتان داشته باشید، هر چیزی که فکر می کنید ممکن است در مذاکره مهم باشد را در لیست خود بنویسید، به چه هدفی می خواهید برسید، چه سوالاتی از طرف مقابل دارید و در نهایت چه موضوعاتی باید مطرح شود، همه چیز را از قبل آماده کنید.

اشتیاق نشان دهید!

سعی کنید، جملاتی گیرا و جذاب به کار ببرید، تعداد کثیری از افرادی که مذاکره می کنند، غالبا از حرفهای تکراری شروع می کنند که نه تنها جذاب نیست، بلکه مشتری را از همان ابتدا کسل می کند. باید بتوانید برای داشتن بهترین مذاکره اشتیاق داشته باشید و با بهترین کلمات نظر مشتری را به خودتان جلب کنید.

قدرت لبخند را دست کم نگیرید!

لبخند نه تنها چهره شما را زیباتر و جذاب تر نشان می دهد، بلکه حس خوبی را به طرف مقابل القا می کند و جو مذاکره متفاوت و خوب می شود. لبخند واقعی می تواند بسیار تاثیرگذار باشد و ورق را برگرداند. لبخند زدن باعث می شود یک مذاکره دوستانه و مودب داشته باشید و به نوعی از زبان بدن برای دریافت بهترین نتیجه استفاده کنید.

.

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *