اهمیت برندسازی و نکات مربوط به آن بر هیچکس پوشیده نیست. اما آیا تا به حال در کسب و کار خود توقف کرده‌اید و به این فکر کرده اید؛ که چگونه برندسازی قادر به دستیابی به شناخت کامل و باورنکردنی توسط مشتری خواهد بود؟ این موضوع فقط به این دلیل نیست، که محصول یا خدمات خوبی ارائه می کنید. و یا لوگو خوبی دارید که در ذهن او مانا خواهد شد. تشخیص برندسازی به یک کلمه ساده اما بسیار پیچیده می‌رسد: سازگاری.

سازگاری برند و ثبات همان چیزی است، که ما در اینجا می خواهیم در مورد آن صحبت کنیم. ثبات برندسازی زمانی اتفاق می‌افتد؛ که یک برند تلاش می‌کند پیام‌ های خود را به روشی ارسال کند؛ که از استراتژی ها، ارزش‌ها و اساس کسبو کار فراتر نرود.

brand-manager-1024x683.jpg

تکرار و ثبات دو اصل اساسی در هرگونه تلاش برای برندسازی موفق هستند. با ارائه مداوم برند بر اساس معیار زمان، مصرف کنندگان ارزش برند را یافته، و احتمال خرید توسط آنها همواره بیشتر خواهد شد. در اینجا برخی از مزایای استفاده از ثبات در برندسازی برای کسبو کار شما آورده شدهاست:

· برندسازی با ثبات نشان می‌دهد که چگونه این نام تجاری در دستیابی به اهدافش و حفظ استانداردها نقش دارد.
· حفظ ارزش‌های برند و حفظ یک تصویر ثابت در چشم عموم، روشی را شکل می‌دهد؛ که مردم آن برند را می‌بینند، و بر همین اساس تصویر برند شما را در ادامه مدیریت میکنند.
· به مشتریان تضمین می شود، که هر بار که با شما کار می‌کنند چه انتظاری داشته باشند.

مزیت برندسازی سازگار و پایدار در چیست؟

ساختن خود برای مخاطب براساس یک اساس سازگار، شما را در مقابل ذهن آنان پایدار نگه می‌دارد. به همین سبب هر چه بیشتر برند شما را ببینند، شناخت بیشتری رویتان بدست می آورند. و در ادامه ترغیب خواهند شد که دنبال‌تان کنند. زمانی که به مخاطبین خود نشان می‌دهید؛ که در حال ایجاد رابطه با آن‌ها هستید، و مطمئن هستید که دقیقا همان چیزی را که وعده می‌دهید به آن‌ها ارائه خواهید داد. آن ها بدون هیچ تبلیغات اضافه ای به سمت تان گرایش پیدا خواهند کرد. تعهد خود نسبت به پیروان تان در حفظ رابطه نزدیک ( حتی شخصی ) با آنها بسیار مهم است.

brand-manual-style-guide-14.jpg

داشتن یک راهنمای سبک برندسازی را در نظر داشته باشید.

راهنمای سبک برندسازی یک طرح کلی کوتاه است؛ که عناصر بصری یک برند را نشان می‌دهد. زمانی که با یک طراح کار می‌کنید تا نام تجاری خود را ایجاد کنید، باید راهنمای برند را به عنوان بخشی از بسته خود تحویل دهید. این ابزار ساده‌ای است که هنگام استفاده از آن، اصول لازم را به درستی به کار شما میافزاید. با توجه نمودن به قوانین بصری راهنمای سبک تان، شما ثبات را در برندسازی ایجاد می‌کنید. و این موضوع باعث ایجاد پایداری، اعتماد و یک جامعه وفادار از مشتریان به سوی شما می‌ شود.

استفاده از شبکه های اجتماعی برای برندسازی با ثبات

وب سایت‌های ارتباط جمعی می‌توانند به عنوان یک دارایی مهم برای کسبو کار شما، زمانی که به درستی استفاده می‌شوند، عمل کنند. ارائه کسبو کارتان در رسانههای اجتماعی به شدت نیازمند مهارت است، زیرا این یک مکان فعالیت، تعامل، ارسال مداوم، و تغییر دائمی است. استفاده از رسانه‌های اجتماعی به درستی شامل موارد زیر است:

 استفاده از تصاویری که به درستی برندسازی شما را نشان میدهند.
 ویرایش این تصاویر برای ایجاد یک نگاه منسجم از سوی مخاطب در هر زمان.
 استفاده از فید به عنوان یک مکان برای نمایش پیغام هایتان، از طریق نسخه در شبکه های اجتماعی.
 ارائه ارزش برای مخاطبان موجود در شبکه های ارتباط جمعی.

شبکه های ارتباط جمعی محلی، گویای این مطلب هستند که ما تمایل داریم بیشتر محدود باشیم. بنابراین وقتی یک کسبو کار را پیش می برید باید بسیار محتاط باشید. با هر تصویر، عنوان، و هرآنچه که می توانید توضیح دهید، که برندسازی شما باید در جلوی ذهن مخاطب و به دور از جزئیات ناکافی نگهداری شود!

Spend less time editing your video.jpg

انجام ویرایش عکسهای مربوط به برندسازی تان را دست کم نگیرید.

تصاویر مربوط به برندسازی شما قدرت نمایشی را دارند؛ که آنچه را که هستید، نمایش می دهند. به زبان دیگر می توان گفت که چیزی که کسبو کار شما در مورد آن سخن می گوید، یا می‌خواهید به تصویر کشیده شود، و عنصر اصلی مورد استفاده برای جذب مخاطب از طریق رسانه‌ های اجتماعی و وب سایت ها باشد، را ارائه می کند. در اینجا ما به تصاویر عمومی برندسازی را مورد اشاره قرار می دهیم. برای آسان‌تر کردن این موضوع می توانید از نرم افزار های مرسومی مانند لایت روم استفاده کنید. این برنامه به شما امکانات فوق العاده ای را در جهت برندسازی موفق با عکس های مربوطه ارائه می کند.

استفاده از عناصر و صدا در برندسازی را فراموش نکنید.

عناصر علامت تجاری چیزهایی مثل الگوها، بافت‌ها، رنگ‌ها و شمایل‌های دیگر هستند؛ که در نام تجاری شما گنجانده شده‌اند. این عناصر باید در راهنمای برند شما شناسایی شوند و در فرآیند برندسازی تحویل داده شوند. این عناصر در ثبات و سازگاری نیز نقش موثری دارند. و با کمک همین علائم است که می توانید در ذهن مخاطب ماندگار شوید.

این احتمالا یکی از دشوارترین مولفههای برندسازی شما صدای آن است. صدای نام تجاری تان برای موفقیت کسب‌ و کارتان حیاتی است. ابتدا باید ببینید مخاطب هدف شما چه کسانی است ( تفاوت نمی کند که مسن باشند یا جوان)، پیام و لحن‌تان باید مستقیما با آن‌ ها ارتباط برقرار کند.

جمع بندی نهایی

در یک دنیای ایده‌آل، هر چیزی که به نام برند شما مربوط است، اهمیت دارد. کسی که این برند را برای شما طراحی می کند، اولین و کلیدی ترین عنصر محسوب می شود. بنابراین دقت کنید که برندتان ممکن است شامل عبارات و عبارات ویژه‌ای باشد؛ که باید همیشه ظاهر شوند. و البته باید توجه داشته باشید که باید از خطاهای مربوط به آن‌ها اجتناب کنید. دو جزء صدای برند و عناصری که در آن نقش بازی می کنند با بررسی و رعایت نکاتی که از ابتدا تا به اینجای کار توضیح داده شده اند، ممکن می شوند.

به یاد داشته باشید،ثباتوسازگاریکلید تبدیل شدن به یک برند معروف و موفق است. چرا که به واسطه ی همین واژه است که می توانید؛ با یک پشتکار ابتدایی در ذهن مخاطب ماندگار شوید.

.

منبع:

https://www.hellobrandcollective.com/blog/brand-consistency

.

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *