چگونه برای رسیدن به آرزوهایمان انگیزه داشته باشیم؟

گاهی اوقات برای رسیدن به آرزوهایمان چنان خیالبافی می کنیم که گویی هیچ چیزی نمی تواند اشتیاقمان را کور کند و انگیزه را از ما بگیرد، منتها همینکه با چالش ها روبرو می شویم دیگر نه از اشتیاقمان خبری است نه از انگیزه ای که در ابتدا داشتیم. من و شما به خوبی می دانیم که تمامی موفقیت ها و کامیابی ها به دلیل انگیزه درونی ماست و زمانیکه اتفاقات آنطور که باید، باب دلمان نیست باید فکری کنیم و یک راه حل درست و مناسب انتخاب کنیم. اما چطور برای رسیدن به آرزوهایمان تلاش کنیم و انگیزه خودمان را از دست ندهیم؟!

happy-at-work

کارهایتان را با اشتیاق انجام دهید!

برای اینکه به موفقیت برسیم و انگیزه داشته باشیم، باید دلایل خوبی برای انجام کارهایمان داشته باشیم. اگر احساس می کنید برای ادامه دادن انگیزه کافی ندارید، بهتر است به اندازه کافی برای انجام کارهایتان دلایل خوب گردآوری کنید. همینکه بتوانید دلیل خوبی برای انجام کارتان پیدا کنید می تواند به شما انگیزه بدهد و بخواهید دوباره مصمم به راه ادامه دهید. به طور مثال اگر از کاری که می خواهید انجام دهید خوشتان نمی آید می توانید خودتان را با فکر کردن به پاداش مادی که دارد دلگرم کنید و یا به موفقیتی که باعث توسعه فردی شما می شود فکر کنید.

برای پیشرفت، انگیزه داشته باشید!

همه ی ما نسبت به رشد، مهارت فردی و پیشرفت احساس خوشایندی داریم. این احساس بسیار قدرتمند است و می تواند به عنوان یک نیروی قوی عمل کند. ما به عنوان یک انسان نسبت به کمال و توسعه فردی اشتیاق داریم و صرفا چالش ها و دغدغه ها به عنوان یک مانع در راهمان باعث می شوند که انگیزه خود را از دست بدهیم. منتها اگر احساس عمیقی برای پیشرفت داشته باشیم تمامی کارها خود به خود درست می شود. قهرمان درون خودتان را پیدا کنید و برای رسیدن به توسعه فردی و پیشرفت دست به کار شوید! همین امروز!

برای داشتن انگیزه با انرژی و شاد باشید!

یکی از مهمترین دلایل داشتن انگیزه داشتن یک انرژی تمام است! اگر صبحتان را با انرژی شروع کنید و برای کل روز یک برنامه جامع داشته باشید می توانید به راحتی از پس کارهایتان برآیید و در پایان روز حس خوبی نسبت به خودتان داشته باشید. برای اینکه شاد باشید منتظر یک اتفاق خاص نباشید و به خودتان نگویید اگر فلان اتفاق بیفتد …. خوشحال می شوم! سعی کنید بی قید و شرط شاد باشید و با لذت بردن از روزهای زندگی به هیچ مانع و چالشی فرصت خودنمایی ندهید!

خودتان را بیشتر از هر چیزی دوست داشته باشید!

زمانیکه خودتان را دوست داشته باشید به موفقیت ها و کامیابی های خودتان اهمیت می دهید و دلتان می خواهد روز به روز بهتر شوید و به پیشرفت برسید. هر روز زمانی را برای خودتان صرف کنید، به کارهایی بپردازید که به آنها علاقه مند هستید و به شما انگیزه می دهند. با افرادی معاشرت کنید که به شما انرژی مثبت می دهند و کمی هم به تفریح و شادی بپردازید تا به رشد و توسعه فردی برسید و موفقیت های بزرگی را در آغوش بگیرید.

.

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *