چگونه با مذاکره به موفقیت شغلی برسیم؟

بی شک مذاکره یکی از راههای رسیدن به موفقیت و پیشرفت در کسب وکار است. اگر شما هم صاحب یک کسب و کار نوپا هستید و یا یک شرکت بزرگ تبلیغاتی را مدیریت می کنید، باید بتوانید با تعامل با مشتریان بسیار، نمودار فروشتان را افزایش دهید و به رشد و موفقیت برسید. زمانیکه مشتریان بالقوه و خاص خود را پیدا کنید می توانید روز به روز بر فروشتان اضافه کرده و مزه موفقیت را بچشید. از این رو برای اینکه مشتریان را به خودتان جلب کنید باید بتوانید محصولتان را به آنها معرفی کنید، راههای زیادی برای این معرفی وجود دارد که یکی از مهمترین آنها مذاکره است. از این رو می خواهیم در این مطلب در رابطه با قواعد سخنرانی و مذاکرات مطالب مفید و مختصری را برایتان ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

هدف از مذاکره چیست؟

اگر هدف از جلسه مذاکرات شما، معرفی محصولتان است، باید بدانید محصولتان چه ویژگی هایی دارد! آیا محصولتان می تواند نیاز مشتری را رفع کند؟ آیا مشتری شما در گروه مشتریان خوب است؟ آیا محصولتان هیچ نقطه ضعفی ندارد؟ آیا تمام و کمال روی محصول خود شناخت دارید و می توانید آن را به گونه ای معرفی کنید که هیچ جای سوالی برای مشتری باقی نگذارید. در واقع این ارزیابی بسیار مهم است و کمک می کند بتوانید درست و حساب شده به جلو بروید و هدف از مذاکرات خود را بشناسید.

روی مشتری شناخت داشته باشید!

اگر می خواهید با شخصی مذاکره کنید، بهترین راه اینست که تقریبا او را بشناسید! زمانیکه او را بشناسید می توانید از چیزهایی حرف بزنید که باب دلش است و می توانید یک جلسه عالی را پشت سر بگذارید. کافیست بدانید چه چیزی می خواهد و چگونه می توانید نظرش را به محصولتان جلب کنید. می توانید روی معیارهایی که برای انتخاب دارد دست بگذارید و با تکیه برآنها محصولتان را معرفی کنید. اینگونه توانسته اید به خوبی نظرش را جلب کنید و به موفقیت برسید.

C:\Users\zh.garoon.m\Desktop\536486_836.jpgصداقت داشته باشید!

برای اینکه یک مذاکره خوب و موفقی داشته باشید و به روشی درست به اهدافتان برسید، سعی کنید صداقت داشته باشید! زمانیکه محصولتان کیفیت داشته باشد می توانید به مشتری اطمینان خاطر بدهید و برای همیشه مشتری خاص و وفادار خودتان را داشته باشید. از این رو صداقت را فراموش نکنید و سعی نکنید با نقش بازی کردن محصولتان را به فروش برسانید. در اینصورت است که فرد معتبر و قابل اعتمادی خواهید بود.

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *