چگونه از زبان بدن در سخنرانی استفاده کنیم؟

برای خیلی از افراد چگونه استفاده از زبان بدن بسیار مهم است و نمی دانند چطور و در کجا از زبان بدن در سخنرانی خود استفاده کنند. زبان بدن به ارتباط غیر کلامی گفته می شود که فوق العاده در مذاکرات و سخنرانی ها به درد می خورد و باعث جلب توجه مخاطبان و مشتریان می شود. در واقع یکی از مهمترین المان هایی که در سخنرانی تاثیر بسزایی دارد، زبان بدن است. استفاده از زبان بدن باعث می شود مخاطب به شما توجه کند و بتوانید نظرش را جلب کنید. از این رو با ما همراه باشید تا در رابطه با زبان بدن و استفاده از آن در سخنرانی بیشتر بدانید!

راهکارهای-سخنرانی-در-جمع-800x445

زبان بدن

زبان بدن نوعی از فن بیان است که به جلب توجه مشتری می انجامد و باعث می شود مشتریان و مخاطبان به شما توجه کنند. در واقع هدف از سخنرانی جلب توجه مشتریان و متقاعد کردن آنهاست. زمانیکه بتوانید مشتریان خود را متقاعد کنید می توانید به اهدافتان برسید و یک سخنرانی خوب داشته باشید. استفاده از زبان بدن فواید زیادی دارد و باعث می شود با ارتباط غیر کلامی بتوانید نظر مشتری را به خودتان جلب کنید.

حرکات دست در زمان صحبت کردن

یکی از تکنیک های استفاده از زبان بدن، حرکات دست در زمان حرف زدن است. زمانیکه بدانید در چه زمانی از حرکت دست خود استفاده کنید می توانید نظر مخاطب را به خودتان جلب کنید. زمانیکه از دست خود در زمان صحبت کردن استفاده می کنید می توانید نظر مشتری را برای چند دقیقه هم شده به خودتان معطوف کنید و بتوانید به هدفتان برسید.

تماس چشمی برقرار کنید!

یکی دیگر از تکنیک های استفاده از زبان بدن، تماس چشمی است. زمانیکه در حال صحبت با مشتری هستید به او توجه کنید و با او تماس چشمی برقرار کنید. حتی زمانیکه مشتری در حال صحبت با شماست سعی کنید به چشمانش نگاه کنید و به او نشان دهید که به او توجه کامل دارید. سعی کنید با انرژی باشید و در زمان تعامل با مشتری به او توجه کامل داشته باشید.

درست بایستید!

از دیگر تکنیک های استفاده از زبان بدن، درست ایستادن است. صاف بایستید و چشمتان را صاف کنید. نحوه ایستادن در سخنرانی بسیار مهم است و باید به گونه ای باشد که اعتماد به نفس شما را نشان دهد. سعی کنید قبل از سخنرانی تمامی این کارها را انجام دهید و تمرینات خود را جدی بگیرید.

.

.

.

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *