چند نکته که برای توسعه فردی به آنها نیاز دارید؟

یکی از مهمترین هدف های زندگی، رشد و توسعه فردی است و هریک از ما آدم ها دلمان می خواهد در زندگی به یک فرد موفق تبدیل شویم و زندگی سرشار از عشق، خوشبختی، موفقیت و آرامش داشته باشیم. یکی از زیبایی های مسیر زندگی اینست که همیشه چیزی وجود دارد که بتوانیم با آن خودمان را به بالا بکشیم و رشد کنیم! رشد و توسعه فردی شبیه به یک سفر می ماند که خودمان در درون خودمان سفر می کنیم و با شناخت استعدادها و توانمندی هایمان برای رشد و ارتقاء خودمان آستین بالا می زنیم. فقط کافیست زیرکانه خودمان را محک بزنیم و هوشمندانه اقدام کنیم. این روزها آدم های زیادی را در پیرامونمان می بینیم که اغلب بی هدف در روزهای زندگی پرسه می زنند و به انتظار یک معجزه دست روی دست گذاشته اند! این افراد خیالبافی را به جای عمل کردن انتخاب کرده اند و هرقدر که به جلو می روند ناامیدتر و بی انگیزه تر می شوند. برای داشتن یک زندگی موفق باید موفق عمل کرده و فقط در مسیر جلو به حرکت ادامه دهید. منتها برای اینکار باید به توسعه فردی برسید. اگر شما هم قصد دارید برای رشد و توسعه فردی خود اقدام کنید، با ما تا پایان این مطلب همراه باشید.

صبح هایتان را زود شروع کنید!

اگر فردی هستید که وقتتان تا لنگ ظهر در رختخواب هدر می رود و دلتان می خواهد از این روزهای کسل کننده نجات پیدا کنید، یک ساعت کوچک تهیه کنید! راس ساعت 7 صبح بهترین زمان برای بیدار شدنتان است. سحر خیزی برای کیفیت زندگی بسیار مهم است و سحر خیزی یکی از ویژگی های افراد موفق است. شما می توانید به تمام کارهایتان برسید و وقت کافی برای خودتان هم داشته باشید. زمان بسیار ارزشمند است و باید برای توسعه فردی زمان را بهینه استفاده کنید.

C:\Users\zh.garoon.m\Desktop\roshdfardi-1-400x260.jpg

برای توسعه فردی یک برنامه جامع فراهم کنید!

آیا می دانید داشتن برنامه برای توسعه فردی و همچنین پیشرفت زندگی بسیار مهم است! تحقیقات نشان می دهد افرادی که در رابطه با تمامی کارها و اهدافشان یک برنامه درست دارند بسیار موفق تر از افراد دیگر هستند. می توانید از تمامی کارها، برنامه ها و اهدافی که برای زندگی خود دارید یک برنامه داشته باشید. تمامی چیزهای ضروری زندگی خود را بنویسید و مدام به آنها توجه کنید تا دقیقا مطابق با برنامه خود به جلو حرکت کنید. چه چیزهایی در گروه ارزش هایتان هستند و به طور مثال برای 7 سال آینده چه برنامه هایی دارید. زمانیکه برای تمام روزهایتان یک برنامه داشته باشید می توانید با اعتماد بیشتری به اهدافتان برسید.

از قید و بندها رها شوید!

درست در نقطه ای که فکرش را نمی کنید به موفقیت می رسید! خودتان را از قید و بندهایی که بیشتر شما را محدود می کند رها کنید. برای رشد و توسعه فردی باید بتوانید آزادانه عمل کنید و بی پروا اقدام کنید. اگر در اکثر مواقع در خانه هستید و یا آدم منزوی شده اید بهتر است همین امروز فکری برای خودتان بکنید و خودتان را از این حصار بیرون بکشید. می توانید ایده های جدید پیدا کنید و برای خودتان کاری دست و پا کنید. در خانه ماندن هیچ کمکی به شما نمی کند!

رقابت کنید!

رقابت یکی از مهمترین تکنیک های توسعه فردی است! مهم نیست می خواهید وزنتان را کم کنید و یا یک موقعیت مالی خوب برای خودتان فراهم کنید. هر چیزی که باشد با رقابت زودتر به نتیجه می رسد. کافیست با چند نفر از دوستانتان در این رابطه صحبت کنید و با هم قرار بگذارید که به هدفتان برسید. مسلما رقابت باعث می شود زودتر به هدفتان برسید.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *