چند عنصر مهم در توسعه فردی

در بهبود و توسعه فردی نقش افراد مثبت بسیار پررنگ است و تاثیر چشمگیری در روند آموزش توسعه فردی دارد. بهبود فردی به فرآیندی گفته میشود که فرد از حداکثر توانمندی هایی که دارد برای موفقیت و کامیابی استفاده می کند. در واقع مهارت هایی که در خودش می بینید را پرورش می دهد و با برنامه ریزی به اهدافش می رسد. در آموزش توسعه فردی تکیه بر اینست که با توجه به آنچه هستیم، تبدیل به چیزی شویم که باید باشیم. زمانیکه گام به گام تئوری های توسعه فردی را پشت سر می گذاریم می توانیم به مرحله ای از رشد برسیم که باید همه چیز را خودمان اصلاح کنیم! خیلی از وقت ها با خودمان می گوییم دیگر همه چیز تمام شده و با افزایش سن دست از تلاش برای سازندگی و رشد بر می داریم. درحالیکه این تصور صرفا برای افرادیست که هیچ انگیزه ای ندارند و مدام خودشان را دست کم می گیرند. اگر می خواهید به رشد و توسعه فردی برسید و همه چیز را تغییر دهید و انسان بهتری شوید! اگر می خواهید موفقیت های بزرگی را در آغوش بگیرید و خودتان را برای استقبال فردایی بهتر آماده کنید، با ما تا پایان این مطلب همراه باشید.

C:\Users\zh.garoon.m\Desktop\کوچینگ-چیست-900x449.jpgمدیریت انرژی و زمان در توسعه فردی

مهمترین رکن در توسعه فردی مدیریت انرژی و زمان است! اکثر آدم هایی که در پیرامونمان هستند بی توجه به زمان کارهایشان را انجام می دهند و بدون برنامه هستند. این روند می تواند خسته کننده باشد و از همه مهمتر هدفی نداشته باشد. درحالیکه انرژی و زمان باید مدیریت شوند تا بتوانیم از حداکثر پتانسیل خود برای توسعه فردی و رشد و سازندگی خودمان بهره مند شویم. زمان را مدیریت کنید! اگر فرد شاغلی هستید و بخشی از زمانتان را در محیط کار سپری می کنید خود به خود برای این ساعت ها برنامه ریزی شده است، منتها از زمانی که در خانه هستید می توانید به بهترین نحو استفاده کنید.

در شب برنامه ریزی کنید!

یکی از راههایی که می تواند تاثیر خوبی داشته باشد، برنامه ریزی در شب برای روز بعد است! می توانید زمانی در حدود 15 دقیقه قبل از خواب را به اینکار اختصاص دهید و تمامی برنامه های روز بعد خود را در یک دفترچه یادداشت کنید و یا روی کاغذی بنویسید که آن را روی درب یخچال بچسبانید و کل کارهایی که باید انجام دهید را بدانید. این روش توسط تعداد کثیری از افراد موفق انجام شده و نتایج خوبی برای این افراد داشته است، شما هم می توانید قبل از خواب به نوشتن برنامه روزانه خود اقدام کنید.

مهارت های یادگیری

چیزی که در دنیای امروز بیشترین سهم را در توسعه فردی خواهد داشت، ارتقاء مهارت های فردی است! اکثر افراد در زمینه های مختلف مهارت های منحصر به فردی دارند که می توانند آنها را ارتقاء دهند. در خودتان کمی جستجو کنید و ببینید در کدام کارها توانایی خوبی دارید و چه کارهایی را با ذوق و علاقه انجام می دهید! برای اینکه مهارت هایتان را کشف کنید باید خودتان را بهتر بشناسید و به توانمندی هایتان اعتماد کنید! هرگونه مهارت هایی که در خودتان می بینید را تجزیه و تحلیل کنید و کارهایی را انجام دهید که بیشتر به آنها علاقه مند هستید، یکی از مزیت های اینکار اینست که روی مهارت هایی تمرکز می کنید که باب میلتان است و موفقیت در این مهارت ها قطعی خواهد بود. می توانید از این مهارت ها کسب درآمد خوبی داشته باشید! فرقی نمی کند خانه دار باشید و یا شغل ثابتی برای خود داشته باشید، می توانید برای رفاه خانواده شغل خوبی از این مهارت ها دست و پا کنید که به شما کمک کند.

.

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *