برای شروع کسب و کار جدید هر کسی نیازمند ایده است. عمدتا افراد کمتری به سراغ شروع یک کسب و کار می روند. یعنی تنها ۶۵ % از جمعیت کاری را انجام می‌دهد؛ که قبلا ایجاد شده است. ایده‌ها در جایی قرار دارند که کسبو کار جدید رشد می یابد. اگر بتوانید ایده خود را پیدا کنید، انجام بیشتر امور در این رابطه بسیار ساده خواهند بود.

اما شما از کجا ایده ها‌یتان به دست می‌آورید؟ در اینجا پنج روش برای شروع کسب‌وکار بعدی تان آورده شده است. پس پیشنهاد می کنیم تا ادامه این مطلب را از دست ندهید.

protecting_a_new_business_idea-e1504514935466.jpg

1.بزرگ‌ترین منبع رضایتمندی خود را شناسایی کنید.

هر مشاور یا مربی شغلی یک توصیه ی تیپیکال دارد. این توصیه می گوید که همان چیزی را پیدا کنید که دوست دارید انجام دهید. بقول کنفوسیوس، انجام شغلی که دوست دارید، می تواند مابقی روزهای زندگی شما را تبدیل به تفریح کند، نه انجام کار. شاید این جمله خیلی کلیشه باشد و بارها و بارها برای شروع یک کسب و کار جدید شنیده باشید. اما تقریبا یک اصل اساسی به شمار می آید. باید کاری کنید، که از انجام این شغل لذت ببرید. اگر از کاری که می‌کنی لذت ببرید، پیشرفت کرده و به این ترتیب هیچ چیزی مانع پیشروی شما نخواهد شد.

درنتیجه باید ببینید که چه چیزی به شما رضایت قبلی و روحی را القا می کند؟ خب، احتمالا شما می‌توانید این کسب و کار جدید را حتی برای تغییر زندگیتان انجام دهید. لزومی ندارد که همیشه به پول فکر کنید. گاهی رضایت قلبی از هر کسب سودی اهمیت بیشتری دارد. این کار به شما در دریافت الهام و ایده های جدید کمک خواهد کرد. چون بر اساس یک اصل محکم ساخته‌شده. می توانید در نهایت شگفتی آن را به کار ببرید و ببینید که چگونه تفکرات کاری شما برای آغاز یک کسب و کار جدید متحول خواهد شد.

سپس نشان دهید چگونه این اصل را به یک ایده کسب و کار جدید تبدیل می‌کنید. باید ببینید که انجام چه کاری در زندگی هیجانات شما را برمی انگیزد. بطور مثال  ببینید آیا در مورد سازماندهی فضاها و به حداکثر رساندن جریان کار توانایی دارید؟ می توانید به یک مشاور بهره‌ وری تبدیل شوید؟ بنابراین چیزی را که دوست دارید پیدا کرده و به یه کسب و کار جدید تبدیل کنید.

475836_75bd_3.jpg

2.بزرگ‌ترین ناامیدی خود را شناسایی کنید.

یک دقیقه به این فکر کنید که در حال حاضر بزرگ‌ترین ناامیدی در زندگی شما چیست؟ پس از یافتن آن بررسی کنید که، اکنون راه‌ حل چیست؟ این می تواند یک ایده کسب و کار جدید باشد. این موضوع هرگز اغراق آمیز نیست، اگرچه یک اصل ارضا کننده است. بزرگ‌ترین ایدههای مربوط به یک کسبو کار برای حل مشکلات به دنیا می‌آیند. فردی با مشکلی روبرو می‌شود، راه‌حل را به فروش می‌رساند و سود کسب می کند. به همین سادگی.

پس مشکل و دغدغه اصلی خود را یافته و سپس برای حل آن یک ایده کسب و کار جدید بیابید. هرچیزی در دنیا برای حل یک مشکل بوجود آمده است. ساخت خوشبو کننده های هوا، برای دور نگه داشتن بوهای نامطبوع یک محیط، یا یک چراغ قوه به عنوان یک نور سیار برای پیدا کردن مسیر در تاریکی محض ساخته شده اند. و شاید این دست موارد مشکلات و دغدغه های سازنده آن محسوب می شده اند.

مشکلاتی که شما می‌توانید حل کنید، ایده‌های کسب‌وکار جدید و درخشان و سودآور تان هستند.

56.png

3.به بزرگ‌ترین چالش دنیا در طی پانزده سال پیش رو فکر کنید.

ایلان ماسک یک نوآور پیشرو در تفکر است. و پایه گذار شرکت های بزرگی همچو تسلا موتورز، و اسپیس‌اکس می باشد. او در همین رابطه گفته است که،من در مورد چیزهایی فکر کردم که احتمالا در آینده جهان و آینده بشریت تاثیر خواهند گذاشت“. بنابراین او راه‌ حل مشکلات آینده را از بین برد. ماسک احتمالا می‌دانست که مشکلات کوتاه‌ مدت می‌تواند راه‌حلهای کوتاه‌ مدت نیز داشته باشد. بنابراین او مشکلات بزرگتری را برای آینده بشریت را حل کرد.

این نکته می تواند جرقه ی خوبی برای آغاز یک کسب و کار جدید در شما باشد. بنابراین او پی‌پال را تاسیس کرد. کشتی‌های موشکی ساخت. یک ماشین برقی ساخت. همچنین یک ماشین زیردریایی را طراحی کرد. و یک افزاینده مسافرتی هم اختراع نمود؛ تا مردم را در عرض سی دقیقه از سانفرانسیسکو به لس‌آنجلس ببرد.

بنابراین ممکن است دیگر نیازی به طراحی موشک یا کشتی های موشکی نداشته باشید، اما دنیا با انواع دیگر مشکلات دست و پنجه نرم می کند. بنابراین نیاز دارید تا برای یک کسب و کار جدید به فکر پیدا کردن راه حل برای آنان باشید. برای پیدا کردن مشکلات ببینید که آن‌ها چه خواهند بود؟ چطور میتوانید هم اکنون به نتیجه برسید؟ آیا این دست مشکلات قابل حل هستند؟

کسب و کارهای جدید هدفی جز حل کردن معضلات و مشکلات نخواهند داشت. برای اینکه مشکلی را حل کنید باید وضعیت آن را در چند سال آینده در نظر بگیرید و بفهمید که آیا امکان برطرف کردنشان وجود دارد یا خیر. در این صورت می توانید یک شروع کننده موفق و مناسب باشید.

attract-clients.jpg

4.هرکاری را که مناسب می دانید انجام دهید.

انجام دادن هر کاری بهترین و سریع‌ترین راه برای یک ایده کامل است. شما نباید انتظار داشته باشید که بهترین راه برای رسیدن به موفقیت در شروع یک کسب و کار جدید در اولین تلاش به ثمر منجر شود. ممکن است که مجبور باشید که یک راه را چندین بار امتحان کنید. ممکن است مجبور شوید (و شکست را هم تجربه کنید) بیشتر از دو مرتبه برای ادامه یک کار، چند مسیر  را امتحان کنید.

شما باید انجام کاری را برای کسب موفقیت آغاز کنید. تفاوت نمی کند که این کار چقدر می تواند موثر باشد. مهم ترین عامل کنار گذاشتن ترس هایتان است. ممکن است از شروع کار اجتناب کنید اما باید بدانید که موفقیت هرگز به کمک اجتناب کردن از بسیاری از مشکلات بوجود نخواهد آمد.

5.یک کار متفاوت انجام دهید.

ایده‌های جدید نیازمند خلاقیتی هستند که از تازگی و تنوع بهره می‌ برد. ممکن است یک ایده عالی برای یک کسب و کار جدید را در شرایط نامعلوم و عجیب غریبی بیابید. تجربه‌های جدید، مقصدهای جدید، احساسات جدید، و.. همگی انواع مواردی هستند که ایده‌های جدید را برای آغاز یک کسب و کار جدید فراهم می‌کنند. به یاد داشته باشید که، تا زمانی که تجربه جدیدی را بدست نیاورده باشید، نمی توانید خلاقانه فکر کنید.

منبع:

https://www.forbes.com/sites/neilpatel/2014/10/06/5-places-to-get-business-ideas/#74c9cf90733a

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *