چند راهکار ساده و کاربردی در آموزش توسعه فردی

در آموزش توسعه فردی چیزهایی ارزش دارند که به خودمان ارتباط پیدا می کند! می توانیم با شناخت بهتر خودمان، راههای جدیدی را برای رشد و بالندگی خودمان انتخاب کنیم و به موفقیت های بزرگی برسیم! رشد و بالندگی انگیزه ای در ما ایجاد می کند که می توانیم با راهکارهای ساده ای شکل دنیای خودمان را تغییر دهیم و تئوری هایی که باید در آموزش توسعه فردی بیاموزیم را به خوبی یاد بگیریم. ما نیز می خواهیم در این مطلب کلیدی ترین نکات را در قالب راهکارهای ساده و کاربردی در آموزش توسعه فردی برای شما مخاطبان محترم ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

C:\Users\zh.garoon.m\Desktop\6znbmco3hvjx18f4wyg2peqartl97ksd5iu.jpg

به داشته هایتان ارزش دهید!

گاهی اوقات آنقدر در سختی های زندگی گره می خوریم که یادمان می رود داشته هایمان بخشی از زندگیمان هستند و می توانیم برای آنها قدردانی کنیم! اگر هنوز فردی هستید که در خانواده جایگاه خوبی دارید، قدردان باشید، اگر خانواده ای دارید که می توانید در کنار آنها لحظات خوبی را بگذرانید، قدردان باشید! قدردانی یکی از راهکارهای رسیدن به توسعه فردی است و نشان می دهد به درجه ای از رشد رسیده اید که می توانید برای خودتان ارزش گذاری کنید و به موفقیت های بزرگی برسید. فردی که از داشته هایش قدردانی می کند به خوبی می داند چطور به اهدافش برسد و موفقیت های بزرگی را به خود اختصاص دهد. از این رو سعی کنید به چیزهایی که دارید اهمیت دهید و آنها را بخشی از زندگی خود بدانید.

به چیزهایی که بدست آورده اید افتخار کنید!

شاید شما هم در گروه افرادی هستید که موفقیت های دیگران برایتان بسیار شیرین و دلچسب است منتها همینکه به خودتان می رسد هیچ کدام از کارهایتان شما را راضی نمی کند و مدام از خودتان ناراضی هستید. سعی کنید به خودتان و آنچه بدست آورده اید افتخار کنید و به خودتان احساس خوب داشته باشید.

خودتان را با دیگران مقایسه نکنید!

در آموزش توسعه فردی یکی از المان های مهم اینست که در هیچ زمینه ای خودتان را با دیگران مقایسه نکنید و به این باور برسید که هر یک از آدم ها زندگی خودشان را دارند و با توجه به تلاش هایشان از یک جایگاه شغلی برخوردار هستند. می توانید به جای اینکه خودتان را با آنها مقایسه کنید، به رقابت بپردازید و با آنها رقابت کنید. اینگونه می توانید به توسعه فردی برسید و از رفتارهای خوب آنها الگو برداری کنید و خودتان را به درجات بالایی از رشد برسانید.

تصمیمات مالی درستی بگیرید!

این روزها اقتصاد و وضعیت مالی بسیار مهم است و بایستی از درآمد خوبی برخوردار باشید. می توانید از قانون پس انداز کردن استفاده کنید. می توانید چیزی در حدود 10 درصد از درآمد ماهیانه خود را پس انداز کنید تا بتوانید تصمیمات مالی درستی بگیرید.

مراقب سلامتی خود باشید!

فردی که به خودش اهمیت می دهد و مراقب سلامتی خود می باشد فردی است که می خواهد اصولی به زندگی نگاه کند و قدم هایش اصولی باشد. یک برنامه ورزشی برای خود تهیه کنید و رژیم غذایی مناسبی داشته باشید. اینگونه می توانید بیشتر به خودتان برسید و کارهایتان را انجام دهید و به اهدافتان برسید. ارزش دادن به خود و مراقبت از بدن یکی از راههای رسیدن به توسعه فردی است.

از تجربیات خود در توسعه فردی بهره بگیرید!

همه ما آدم ها در زندگی خود روزهای سرد و گرم زیادی را لمس کرده ایم و تجربیات خوب و بد بدست آورده ایم که می توانیم از این تجربیات در زندگی خود استفاده کنیم. از تجربیات خوب دلگرم شویم و از تجربیات بد عبرت بگیریم و به رشد و توسعه فردی برسیم.

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.