چند توصیه برای اینکه فن بیان قوی داشته باشیم!

خوب صحبت کردن و داشتن فن بیان قوی یک مهارت است و افرادیکه از این نعمت برخوردارند می توانند در تمامی مسائل، مشکلات و دغدغه هایشان را حل کرده و به اهدافی که می خواهند برسند. فرقی نمی کند می خواهید شعری را برای کودکی بخوانید و یا یک سخنرانی بزرگ داشته باشید و محصول جدیدتان را برای 400 نفر معرفی کنید، داشتن فن بیان قوی به شما کمک خواهد کرد تا با جملات زیبا و تاثیرگذار بتوانید به هدفی که دارید برسید. ما در این مطلب قصد داریم در رابطه با راهکارهای داشتن فن بیان قوی مطالب مفید و مختصری را برایتان ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

AAEAAQAAAAAAAAdtAAAAJGM0OTRlYzMxLWY1YTctNDMzYS1iOTcwLWI3ZDk5M2U0NzRhZQ

متن سخنرانی را بارها بخوانید!

تمامی سخنرانان موفق و حرفه ای قبل از شروع سخنرانی بارها تمرین می کنند و متنی که برنامه ریزی شده است را می خوانند تا بتوانند به متن تسلط کافی داشته باشند. یکی از نکاتی که بایستی در زمان سخنرانی به آن توجه داشته باشید، اینست که بایستی به قدری روی متن تسلط داشته باشید که در هنگام خواندن آن به چشمان مخاطبان هم نگاه کنید و تمام توجه شما روی متن نباشد. تمرین کنید تا هم از روی متن بخوانید و هم با مخاطبان ارتباط چشمی برقرار کنید.

لحن صدایتان را بررسی کنید!

یکی از مهمترین آیتم ها در داشتن فن بیان قوی، کنترل لحن صداست. باید بتوانید بلندی صدایتان را کنترل کنید و صدایتان واضح و رسا و محکم باشد. سرعت کلام هم بسیار اهمیت دارد و زمانیکه شمرده صحبت می کنید به مخاطب این امکان را خواهید داد که بیشتر روی حرف هایتان تمرکز کند. می توانید قبل از سخنرانی روی لحن صدا و سرعت کلامتان کار کنید. تمرین کافی می تواند به شما در داشتن فن بیان قوی کمک کند.

برای داشتن فن بیان قوی، شفاف صحبت کنید!

داشتن بیان درست بسیار اهمیت دارد، بایستی به گونه ای حرف بزنید که مخاطب به درستی صدایتان را بشنود. تعداد کثیری از سخنرانان شفاف و واضح صحبت نمی کنند و اکثر مخاطبان نمی دانند چند درصد از موضوع بحث را به درستی شنیده اند. کلمات را درست بیان کنید، سعی کنید مطالبی که می خواهید بیان کنید شفاف و واضح باشند و مخاطب با آنها ارتباط برقرار کند.

روی حرفهای مهم تاکید کنید!

اگر می خواهید اطمینان داشته باشید که مخاطب حرف هایتان را به درستی شنیده است، روی بخش هایی از حرف هایتان که مهم هستند تاکید کنید، به طور مثال می توانید در چنین زمانی صدایتان را بالا ببرید تا مخاطب به شما توجه کند و سپس آن جمله را دوباره تکرار کنید.

.

.

.

.

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *