چطور سخنرانی جالب و موفقی داشته باشیم؟

سخنرانی جالب و موفق از آرزوی همه سخنرانان است و دلشان می خواهد بتوانند در مدت زمانی که می خواهند با مشتریان و مخاطبان صحبت کنند بیشترین تاثیر را بر روی آنها بگذارند. یک سخنرانی جالب و موفق به سخنرانی گفته می شود که از تمامی آیتم های مهم و ضروری استفاده شود. به طور مثال محکم و قاطع حرفهایتان را به مخاطب انتقال دهید اما از زبانی نرم و لطیف استفاده کنید، نکته ها را گوشزد کنید اما لحن کلامتان به گونه ای شیرین و دلچسب باشد تا مخاطبان و مشتریان بهترین احساس را داشته باشند و بتوانند از حرف هایتان استفاده کنند. از این رو یک سخنرانی بایستی کاملا مدیریت شده اجرا شود تا هم شما به اهدافتان برسید و هم مشتری به یک نتیجه مثبتی دست یابد. اما چگونه یک سخنرانی جالب و موفقی داشته باشیم!

mediation-au-cmap

یک سخنرانی دوستانه ایجاد کنید!

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که به یک سخنرانی دعوت شده اید منتها به قدری همه چیز خشک و رسمی است که در همان دقایق ابتدایی خسته شده اید! برای اینکه سخنرانی جالب و خوبی داشته باشید سعی کنید جوی صمیمانه ایجاد کنید و با مشتریان دوستانه برخورد کنید. از مزیت های این روش، تعامل بهتر و راحت تر شما با مشتریان است و باعث می شود مشتریان هم با شما احساس راحت تری داشته باشند. از این رو سعی کنید خوش رو باشید و با اشتیاق حرف بزنید و رفتاری دوستانه با مخاطبان خود داشته باشید.

برای داشتن سخنرانی جالب و موفق با انرژی باشید!

انرژی خود را در حد معقولی به مخاطبان نشان دهید و فردی با انرژی و شاد باشید. این انرژی خواه ناخواه به مخاطب انعکاس داده می شود و می توانید سخنرانی جالب و حرفه ای را پشت سر بگذارید.

از داستان تعریف کردن استفاده کنید!

رسمی بودن جلسه به هیچ دردی نمی خورد. باید بتوانید جلسه را به گونه ای مدیریت کنید که همه چیز باب میلتان به جلو هدایت شود. گهگاهی از داستان تعریف کردن استفاده کنید تا مشتریان کمی از حالت رسمی بیرون بیایند و توجه خود را به شما معطوف کنند. از خودتان شروع کنید، اینکه چه کسی بودید و چه کسی شده اید و برای رسیدن به چنین موقعیتی چه راههایی را انتخاب کرده اید و چگونه به چنین جایگاهی دست پیدا کرده اید! این حرف ها اگر در قالب داستان به مشتری انتقال داده شود جنبه بسیار خوبی خواهد داشت و می تواند جو خوبی را به سخنرانی شما بدهد.

.

.

.

  

.

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *