چطور با کارهای ساده حال و هوایمان را عوض کنیم؟ تکنیک های تقویت انگیزه

برخی از روزهای زندگی آنقدر کلافه کننده اند که ما را در خودش گره می زند و هیچ چیزی چنگی به دل نمی زند! همه چیز سردرگم و خسته کننده است و هیچ انگیزه و شور و نشاطی برای زندگی کردن نداریم! شب ها تا دیر وقت بیدار می مانیم و صبح ها تا لنگ ظهر هنوز در رختخواب به انعکاس نور خورشیدی که خودش را از لا به لای پرده به ما رسانده خیره می شویم! در چنین روزهایی که هیچ چیزی باب دلمان نیست باید چه کار کنیم؟ چطور می توانیم حال و هوایمان را عوض کنیم و شاد باشیم و انگیزه داشته باشیم؟ در این مطلب می خواهیم به راهکارهای ساده ای بپردازیم که با انجام آنها می توانیم یک روز خسته کننده را به روزی شاد تبدیل کنیم و به آرامش برسیم. با ما همراه باشید.

C:\Users\zh.garoon.m\Desktop\bzpkn4y5tvk4.jpeg

صبحتان را خوب شروع کنید!

همه چیز از یک صبح خوب و با انرژی آغاز می شود! ساعت کوچکتان را روی عدد 5 الی 6 صبح تنظیم کنید. زمانیکه صبح زود بیدار می شوید در طول روز کمتر دچار استرس و اضطراب می شوید. می توانید به هر کدام از کارهایتان به موقع بپردازید و هیچ کار عقب افتاده ای نداشته باشید. اگر فرد شاغلی هم باشید می توانید از این فرصت برای خوردن یک صبحانه مفصل، چک کردن ایمیل و شنیدن اخبار صبحگاهی استفاده کنید و با آرامش در زمان مناسب خودتان را به محل کار برسانید. در واقع یکی از تکنیک های رسیدن به توسعه فردی و رشد و بالندگی هم داشتن روزهای مفید است. فردی که از زمان خود برای رسیدن به اهدافش استفاده می کند می تواند در زمانی بسیار کوتاه به رشد و بالندگی برسد.

برای داشتن انگیزه موسیقی دلخواهتان را گوش دهید!

در زمان انجام کارهایتان موسیقی دلخواهتان را گوش دهید! هر چیزی که می تواند به تقویت روحیه شما کمک کند را در اولویت قرار دهید. موسیقی می تواند برای دور کردن افکار منفی بسیار مثمر ثمر باشد و به شما انگیزه بدهد. حتی می توانید در زمانی که به پیاده روی می روید به جای گوش دادن به حرف های مردمی که از کنارتان عبور می کنند از موسیقی لذت ببرید.

پیاده روی کنید!

برای اینکه حال و هوایتان را عوض کنید و خستگی را از خودتان دور کنید، پیاده روی کنید! افراد موفق و توسعه یافته در هیچ زمانی از خود غافل نمی شوند و برای خودشان یک برنامه منحصر به فرد دارند. آنها هیچ چیزی را برای رسیدن به رشد و مهارت فردی قربانی نمی کنند، بلکه سعی می کنند از تمام زمانی که در اختیار دارند به بهترین صورت استفاده کنند. بنابراین برای اینکه کمی حال و هوایتان را عوض کنید پیاده روی کنید.

برای تقویت انگیزه فعال باشید!

بیکاری باعث میشود ذهنتان را درگیر چیزهایی کنید که هیچ فایده ای برای شما ندارد. فعالیت هایی را انجام دهید که نسبت به آنها اشتیاق دارید و باعث می شود شما به رشد و توسعه فردی برسید و احساس خوشایندی نسبت به خودتان داشته باشید. هر فعالیتی که به شما انرژی مثبت می دهد را انتخاب کنید و فرد فعالی باشید.

.

.

.

.

.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *